5 головних помилок при засолюванні огірків: як не зіпсувати закуску
На початку літа, багато господинь починають підготовку до сезону заготівок та консервації. Приготування малосольних чи солоних огірків - то проста справа. Однак, виявляється, дуже часто недосвідчені господині при цьому допускають значні помилки.
1. Перед консервацією не замочують огірки в воді.
Всім відомо, що огірки напередодні заливають холодною водою та дають їм помокнути протягом 4-8 годин, щоб в засолці вони були хрусткими й пружними.
2. Беруть огірки для консервування не того сорту або старі.
Для консервування беріть молоді огірки з чорними голочками. Гладенькі огірки є салатним сортом, який не підійде для таких цілей. Якщо ростуть на грядках огірки з білими голочками, вони також не годяться для засолки.
Сортуйте овоч за розмірами, щоб в банці були дрібні та великі огірки. Перерослі та з гіркістю краще теж не беріть для засолювання.
3. Беруть воду з-під крана.
Солити чи засолювати огірки водою з-під крана не можна якщо вона хлорована, щоб не втратити продукти. Найкраще беріть воду з колодязя чи джерела або купіть в баклажках.
4. Використовують дрібну чи йодовану сіль.
Не підходить для консервації йодована сіль, бо від неї продукти стають неприємного присмаку. А звичайна дрібна сіль «Екстра» надає огіркам м’якість та може зірвати кришку при зберіганні. Придбайте краще спеціальну морську сіль чи кам’яну «Помел №1».
5. Не проводять стерилізації банок та кришок.
Якщо цього не робити, консервація може бути зіпсованою, через бруд, який ймовірно був у продуктах. Патогенні організми добре розмножуються в таким герметичних умовах. Ще в брудній тарі після консервування утворюється пліснява, яка є дуже небезпечною для здоров’я людини.
ГОТУЄМО СОЛОНІ ОГІРКИ
На 3-літрову банку піде приблизно 2 кг середніх і маленьких огірочків, бажано тільки що зібраних на грядці, їх злегка промити й замочити на 4-6 годин.
Банки ретельно вимити содою й простерилізувати зручним для вас способом.
Огірки після замочування ретельно промити, обрізати кінчики й дати їм обсохнути.
Готовимо розсіл. На 3-літрову банку буде потрібно 1,5 літра води. Але краще приготувати 2 л.
Отже, на 2 л води покласти 4 столові ложки кам’яної солі з верхом. Прокип’ятити 3-5 хвилин і остудити.
На дно банки покласти: 1 парасольку кропу, часник - 4-5 часточок, лист смородини чорної - 3-4 шт., 1 гілочка естрагону (тархуну), невелику частину листа хріну й 2-3 листочка вишні.
Огірки класти вертикально, притискаючи як можна щільніше друг до друга. Після кожного ряду огірків додати ще небагато часнику, парасольку кропу й гілочку естрагону. Останній шар прикрити парасолькою кропу й цілим листом хріну й залити вміст остиглим розсолом. (Гарячим розсолом заливають, тільки коли готують малосольні огірочки.)
У залишок розсолу додати кілька огірків, спеції й залишити бродити в іншій ємності. Огірки в процесі шумування вберуть частину розсолу, і його не вистачить для того, щоб заповнити банку, та й огірочки просядуть, доведеться додавати для потрібної щільності.
Прикрити банку кришкою й залишити для шумування. Оптимальний строк для жаркої погоди - дві доби. Більше не треба!
Після закінчення 2 діб розсіл злити, додати залишений розсіл і ще раз прокип’ятити. Огірки, не виймаючи з банки, промити холодною кип’яченою водою, щоб видалити білий наліт. простір, що залишився, банки заповнити огірочками з резерву. Потім додати 15-20 горошин чорного перцю й залити гарячим розсолом по «плічка» банки. Потім закатати металевою кришкою або закрити капроновою (для консервування). Після цього банку перевернути й залишити до повного остигання.
Зберігати такі огірки потрібно в холодильнику або в іншому прохолодному місці (льосі, кесоні).
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2161 |
|
© Газета Домовик 2012-2023