Порадуйте себе взимку свіжими фруктами й овочами

29 серпня 2020

Найкращий і найбільш досконалий спосіб зберігання фруктів і овочів, який не псує їх харчову цінність і смакові якості,  - заморожування. А як  сезонні продукти швидкозаморожені фрукти і помідори просто незамінні. За домашніх умов для такого зберігання використовують побутові холодильники і морозильники, в яких  підтримується температура до мінус 18°С і нижче.

За цих температур досягається досить швидке і рівномірне заморожування та забезпечується  тривале зберігання. Якість заморожених продуктів, звичайно, залежить і від якості вихідної сировини. Вища якість готового продукту гарантується, якщо плоди і овочі заморожують не пізніше ніж за дві години після збирання. 

Оскільки  заморожені ягоди, як правило,  використовуються свіжими, їх треба зібрати як тільки дозріли. Овочі для заморожування беруть зазвичай у початковому періоді зрілості з розрахунком на те, що потім їх піддають кулінарній обробці. 

Підготовка  до заморожування не відрізняється від підготовки  для звичайної консервації.  Всі плоди і овочі ретельно миють або споліскують проточною водою, а потім обсушують на ситах. Тільки  ніжні ягоди (малину, полуницю) краще  мити і чистити після розморожування. 

Щоб загальмувати діяльність ферментів і зберегти колір овочів, їх бланширують:  занурюють у гарячу воду температурою 80-100°С, а потім швидко -  в холодну. 

Плоди і овочі розкладають розсипом, в один шар, на друшляку або підносі, а потім кладуть  до морозильного відділення. Після заморожування  їх пересипають у поліетиленову тару, зав’язують і зберігають  далі. 

 Плоди і ягоди можна  заморожувати,  перемішавши з цукром або у цукровому сиропі. Для цього  їх  укладають в тару і пошарово пересипають цукровим піском або засипають у форми і заливають 50% цукровим  сиропом. 

 Овочі зручно зберігати  в поліетиленових мішечках у брикетах. Для приготування брикетів використовують форми або  форми  для льоду без перегородок. Потримавши під струменем холодної води заморожений брикет одразу виймають, кладуть у поліетиленовий пакет і відправляють на зберігання.  

Треба пам’ятати, що погано закупорені продукти  виділяють вологу, яка конденсується на стінках морозильника, утворюючи снігову шубу. Це означає, що холодильник потрібно частіше відключати для відтаювання, а це створює складнощі із збереженням якості заморожених продуктів

Важливо знати, як правильно розморожувати плоди і овочі. Під час розморожування продуктів не можна допускати до них доступу повітря і витікання соку. Найпростіше продукт, що підлягає розморожуванню, помістити в герметичну упаковку і занурити в холодну воду. Тривалість розморожування таким чином не перевищує 30-45 хвилин. 

Помідори перед вживанням опускають на кілька секунд в окроп, знімають шкірку і, поки вони повністю не розмерзлися, розрізають на часточки. Використовують заморожені плоди і овочі майже так само, як свіжі. Їхня перевага полягає в тому, що вони вже підготовлені до кулінарного використання. Тривалість приготування заморожених овочів у 2-3 рази менша, у ніж свіжих.

ХАЗЯЙЦІ НА ЗАМІТКУ

Щоб  не втратити  природні вітаміни, пропонуємо вашій  увазі нескладні поради,  яких необхідно дотримуватися:

Зберігайте продукти у темному місці.

Не тримайте овочі та зелень тривалий час у воді, на сонці чи під штучним освітленням.

Не нарізайте продукти заздалегідь.

Запікайте м’ясо чи рибу у фользі.

Не виливайте воду, в якій вимочувалися бобові, а варіть їх в ній.

Кислу капусту, солені огірки тримайте у розсолі під гнітом.

Не промивайте кислу капусту водою.

Розморожуйте м’ясо при кімнатній температурі, не заливаючи його водою.

Овочі кладіть у киплячу воду і варіть під кришкою.

Не перемішуйте занадто часто страву, що готується.

Для приготування страв з підливою використовуйте замість води відвар від овочів.

Намагайтеся не готувати у великій кількості. Свіжа страва завжди корисніша.

Тримайте страву на вогні якнайменше.

Свіжу зелень з’їдайте одразу, поки вона ще соковита.

Усі салати, в тому числі й фруктові, готуйте просто перед уживанням і для одноразового вживання. Заправляйте їх олією, сіллю, майонезом і спеціями безпосередньо перед подачею на стіл.

Коли готується багато страв і деякі продукти треба все ж таки нарізати заздалегідь, їх слід накрити кришкою і тримати в холодильнику, але не у найбільшому холоді. Ще краще, коли є холодна і темна комора.

Якщо у вашому господарстві затримався залізний ніж без нікелевого або хромового покриття - позбавтеся його: голе залізо - перший ворог вітаміну С.

Так само не варіть овочі у залізній чи алюмінієвій каструлі.

Терту моркву обов’язково вживайте з жиром - олією, сметаною або майонезом. Інакше вітамін А не засвоюється.

Соки краще за все вживайте свіжовіджатими, так званий фреш.

У морквяний сік додайте трохи меду.

У капусті вітаміну С стільки ж, скільки в апельсинах.

Багатим джерелом вітамінів вважаються пророслі зерна пшениці, гороху, фасолі.

Ефективним засобом від авітамінозу є відвар шипшини, її можна компонувати з чорною смородиною або чорницею. Кількох ягідок на склянку води цілком достатньо.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 1740 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс