Що робити з яєчними білками
Буває, що у господарок після приготування здобного дріжджового тіста залишається певна кількість невикористаних білків. І виникає питання: що з ними робити? Виходів два - якось зберігати й/або оперативно щось із них готувати.
Білки можна заморозити в ємності, що щільно закривається, і зберігати в морозильній камері до 2 місяців. Розморожувати у холодильнику. Для готування меренги такі білки найчастіше не підходять, але якщо ви надалі захочете пустити їх у фінансьє або зробити собі на сніданок білковий омлет - це відмінний варіант.
Існує велика кількість десертів, у приготуванні яких використовуються тільки білки: меренги, безе, білкові бісквіти й ін.
БЕЗЕ
Білок (близько 7 штук від яєць С-1) - 200 г, цукор - 400 г.
Білки збиваємо міксером на високій швидкості, поступово додаючи цукор (чим дрібніше цукор - тим краще), до твердих піків. Якщо ви наберете таку меренгу в ложку й перевернете її - маса не впаде.
При бажанні й необхідності додаємо харчовий барвник і вимішуємо міксером на середній швидкості.
Відсаджуємо меренги на застелений пергаментом лист за допомогою кондитерського мішка з фігурними насадками.
Відправляємо в духовку й сушимо протягом 1,5-2 годин при температурі 100-110°С.
АНГЕЛЬСЬКИЙ БІСКВІТ З ПОЛУНИЧНИМ СОУСОМ
Для бісквіта: цукор - 225 г, ванільний цукор - 1 ч. л., крем тартар (він же винний камінь, можна замінити парою щіпок лимонної кислоти) - 3 г, пшеничне борошно - 90 г, сіль - 1/4 ч. л. білки від яєць С-1 (225 грамів у перерахуванні на вагу) - 6 шт.
Соус: полуниця (заморожену - розморозити) - 300 г, дрібний цукор або цукрова пудра - 2-3 ст. л.
Половину цукру змішуємо із кремом тартар і ванільним цукром. Інший цукор змішуємо з борошном. Білки збиваємо в легку піну. Починаємо по парі ложок додавати цукор із кремом тартар. Збиваємо до м’яких піків. Поступово додаємо борошняну суміш і дбайливо вимішуємо лопаткою до одержання повітряного тіста. Перекладаємо тісто у форму (змазувати не потрібно!) і відправляємо в розігріту до 170 градусів духовку й випікаємо до сухого сірника, приблизно 35 хвилин.
Готовий бісквіт виймаємо з духовки. Перевертаємо форму й ставимо на решітку - ангельський бісквіт повинен остигати у формі нагору ногами. Коли бісквіт повністю охолоне, проводимо тонким ножем між ним і бортиком форми, потім обережно витрушуємо з форми повністю.
Для соусу полуницю перемелюємо блендером із цукром або пудрою.
БІСКВІТНИЙ ПИРІГ З МАЛИНОЮ
Білки - 3 шт., цукор - 100 г, цукор для посипання ягід - 1 ст. л., вершкове масло кімнатної температури - 125 г, сметана (20-30%) - 2 ст. л., ванільна есенція - 1 ч. л., пшеничне борошно - 200 г, розпушувач - 1 ч. л., малина (можна використовувати заморожену) - 150-200 г.
Білки збити до м’яких піків з половиною цукру. Вершкове масло збити з цукром, що залишився до кремоподібного стану. Додати сметану й ванільну есенцію й ще раз збити. Додати половину борошна, просіяного з розпушувачем. Додати збиті білки й акуратно перемішати лопаткою рухами знизу нагору. Додати борошно, що залишилося,я й акуратно перемішати до однорідності.
Перекласти тісто в змазану форму (24 см). Зверху викласти ягоди. Якщо вони кислі, посипати 1 ст. л. цукру. Випікати в розігрітій до 180°С духовці й до сухого сірника, приблизно 25-30 хвилин. Готовий пиріг посипати цукровою пудрою.
МИГДАЛЬНО-АПЕЛЬСИНОВІ ФІНАНСЬЄ
ФІнансьє - це маленькі кекси, які готуються на основі меленого мигдалю й злегка збитих яєчних білків. Ні сода, ні розпушувач у рецепті не використовуються - тістечка й без них виходять відмінними.
Вершкове масло - 170 г, мигдаль - 130 г, цукрова пудра - 330 г, пшеничне борошно - 80 г, сіль - 1/8 ч. л., цедра 1 великого апельсина, білки - 6 шт.
Мигдаль розмолоти в крихту. Білки збити в легку піну. З’єднати із цукровою пудрою, розтопленим вершковим маслом, натертою апельсиновою цедрою, сіллю, борошном і меленим мигдалем. Перемішати до однорідності, але не місити занадто ретельно.
Розлити тісто по змазаним маслом формочкам (якщо використовуєте силіконові або паперові вкладиші - змазувати не потрібно). Випікати в розігрітій до 200°С духовці близько 7-8 хвилин, поки тістечка не стануть золотаво-коричневими.
Виключити духовку й дати фінансьє постояти в ній ще близько 10 хвилин. Вийняти тістечка з формочок і остудити.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 1052 |
|
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023