Як заморожувати городину, фрукти, ягоди: Основні помилки

19 липня 2019

Питання збереження врожаю або фруктів і овочів, придбаних у літнє-осінній період за невисокою ціною, завжди є важливим. Усе відразу з’їсти неможливо, та й хочеться залишити щось і на зиму. Звичайно, можна зайнятися консервуванням. Але ж хочеться чогось по-справжньому свіжого. Відмінний вихід з положення – заморожування. Однак не всім везе використовувати потім те, що вони заморозили. Уся справа в тому, що якщо при заморожуванні овочів, фруктів і ягід допустити помилки, то користуватися замороженим буде не можливо. 

Можна легко перелічити основні помилки, що допускаються при заморожуванні: 

- Заморозили те, що взагалі не можна заморожувати 

Є на світі така городина, яку не можна заморожувати в принципі. Не можна морозити: огірки, редис, чорну редьку, листи салату. 

- Не врахували температуру заморожування 

Часто фрукти й городину заморожують і не звертають при цьому увага на температуру заморозки. Холодно й добре. Але ж холод від холоду відрізняється. І якщо овочам і фруктам буде занадто холодно, то вони зіпсуються. Рекомендуються наступні температури заморозок: - мінус шість градусів для овочів і фруктів, які будуть зберігатися не більш двох тижнів; - мінус дванадцять – для півторамісячного зберігання; - мінус вісімнадцять – для зберігання протягом року. 

- Забули порізати овочі

Заморожену городину не можна розморожувати перед уживанням. Овочі використовують у замороженому виді. А тому якщо забути порізати городину перед заморожуванням, то користуватися нею буде складно: порізати заморожений продукт можливим не представляється, а якщо чекати поки розтане, то можна дочекатися появи на світ не свіжого овочу, а калюжі незрозумілого походження. 

Тому слід дотримуватися наступних правил: 

- кольорову капусту, капусту броколі й брюссельську капусту можна заморожувати, тільки розібравши на суцвіття;

- болгарський перець слід порізати кружками (можна заморожувати, розділивши на дві половини й видаливши насіння); 

- зелень треба подрібнити; 

- диню порізати шматочками; 

- кукурудзу можна заморожувати цілою, але краще звільнити від качанів; 

- моркву треба або потерти, або порізати кубиками. 

- Забули вимити городину і фрукти 

Як уже було сказано, городину і фрукти не рекомендується розморожувати, тому морозити їх можна тільки в чистому вигляді. А якщо не зробити цього, то вам доведеться або все викинути, або є бруд. 

- Забули вийняти кісточки й почистити ягоди 

Якщо ви заморожуєте ягоди з кісточками (вишню, черешню, сливу), то з них обов’язково слід вийняти кісточки. Малину, смородину, аґрус, полуницю, ожину перед тим, як морозити, треба повністю звільнити від усіх листків і черешків. 

- Заморозили ягоди насипом

Щоб заморожені ягоди не виявляли собою одне велике безформне щось, їх треба заморожувати на тарілочках так, щоб між ягідками був простір, а вже потім уже заморожені ягоди класти в великі пакети. 

- Заморозили у свіжому вигляді те, що необхідно було обробити 

Не всі фрукти можна заморожувати у свіжому виді. Так персики й абрикоси, якщо їх заморозити просто свіжими, стануть темними. Ці види фруктів можна морозити, тільки заливши цукровим сиропом. Для цього їх розділяють на половинки, викладають у ємності для заморожування й заливають сиропом, приготовленим з розрахунку 200 г цукру на 1 л води. 

Ще один фрукт, який не рекомендується заморожувати у свіжому виді – це яблука. Щоб зберегти врожай яблук, його треба перетворити в пюре. 

Правило заморозок у вигляді пюре справедливо й для помідорів, їх теж не зберігають у вигляді цілих плодів. Виключення становлять помідори «чері», які можна заморожувати цілими, зробивши перед заморожуванням декілька проколів. 

Не можна заморожувати свіжі баклажани. Вони стають дуже гіркими й твердими. Якщо треба заморозити баклажани, їх необхідно перед тим, як помістити у холод, бланшувати. Також бланшувати рекомендується й кабачки. Зелень можна заморожувати у свіжому виді, але краще, пересипавши сіллю.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2104 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс