Зберігання гарбуза
Гарбуз - чудова рослина, плоди якої багаті вітамінами та мінералами, а також відмінно підходять для дитячого і дієтичного харчування. Регулярне вживання гарбузових страв рятує від дратівливості, знімає утому, поліпшує настрій. Наявність у гарбузі унікального вітаміну Т, що рідко зустрічається в інших овочах, сприяє спалюванню жирів і стимулює обмін речовин, що допомагає скинути зайві кілограми.
Унікальні властивості гарбуза роблять його незамінним продуктом при захворюваннях крові, печінки, нирок. Давно відомі й цінні властивості гарбузового насіння, яке не тільки багате корисними мікроелементами, але й здатне боротися з кишковими паразитами. Правильно організований раціон має включати гарбуз цілий рік. Але відразу з'являються питання, як, скільки, де й при якій температурі зберігати цей сонячний овоч узимку, щоб одержувати максимум цінних речовин і не втратити його смакові якості.
Гарбуз зазвичай дає прекрасний урожай при невеликих працевитратах і правильному догляді, тому вирощування цього великого, яскравого і веселого овочу не доставляє особливих турбот городникам. Більш проблемне питання в тім, як зберігати взимку гарбуз у будинку й у квартирі, де немає умов для ідеального зберігання. Важливою частиною процесу збереження врожаю є збір плодів і підготовка їх до зберігання взимку. Збирають гарбуз із грядок у вересні-жовтні, намагаючись встигнути до перших заморозків. Плодоніжка дозрілого гарбуза має бути твердою і сухою. Досвідчені господарки знають, як правильно зберігати гарбуз, тому намагаються не обламати плодоніжку, щоб плоди не почали псуватися. Для збору врожаю потрібно вибирати суху сонячну погоду, тому що гарбузи після зняття мають протягом тижня просушитися на відкритому місці, на сонечку.
Для зберігання взимку потрібно правильно відібрати плоди - вони повинні бути тільки неушкодженими, із цілою плодоніжкою, оптимальна довжина якої має складати 7-10 см. Але є маленький секрет, як зберігати гарбуз, якщо на ньому виявилися неглибокі подряпини, випадково нанесені при зборі врожаю. Такі борозенки можна заклеїти бактерицидним пластиром, а взимку використати ці овочі в першу чергу.
Після того, як плоди підсохнуть, а кора їх стане твердою, потрібно вибрати місце, де зберігати гарбуз. У власному будинку не виникає проблем, де зберігати гарбуз узимку. Звичайно ж, це сухий, темний і прохолодний підвал або льох.
Температура зберігання гарбуза залежить від його сорту. Оптимальна температура зберігання складає 5-15°С, але деякі сорти гарбуза затишно себе почувають узимку навіть у теплій кімнаті. Зовсім не підходять для зберігання гарбуза приміщення з підвищеною вологістю або ті, що промерзають у зимовий період.
Укладають плоди в льосі на стелажах із соломою так, щоб плодоніжка опинилася вгорі, а між ними залишалася невелика відстань. Так один гарбуз, що почав гнити, не спричинить псування сусіда по поличці. Головне - вчасно проводити огляд запасів і видаляти загниваючі екземпляри. Немає необхідності викидати гарбуз, якщо він тільки-но почав псуватися, достатньо вирізати пляму, а розрізаний гарбуз відразу використати або заморозити. Немає певного строку, скільки можна зберігати гарбуз, але якщо правильно організувати зберігання, то свіжим гарбузом можна ласувати й узимку, і навесні. Гарбуз, придатний в їжу, має залишатися свіжим, без слідів і запаху гнилі.
ЯК ЗБЕРІГАТИ ГАРБУЗ У КВАРТИРІ
У міській квартирі набагато складніше вирішити питання, як зберігати гарбуз взимку. Адже він вимагає багато місця, а також прохолоді і темряви, що важко забезпечити в стандартній квартирі. Один з варіантів, як зберігати гарбуз у квартирі, це розміщення його на поличках у холодній коморі. Якщо такої можливості немає, з огляду на те, що гарбуз дуже великий овоч, тоді можна обладнати полички на заскленій лоджії або балконі. Розкладати гарбузи потрібно акуратно, щоб плоди не стикалися. Від влучення прямих сонячних променів їх накривають щільною тканиною, не забуваючи періодично перевіряти стан овочів. З настанням морозів цінний урожай тепло і щільно вкутують, тому що гарбуз погано переносить негативну температуру.
Як і інші овочі, і фрукти, зберегти у квартирі гарбуз до наступного врожаю можна в сушеному вигляді. Перевага такого способу зберігання в тім, що гарбуз при сушінні значно зменшується в обсязі, а це дуже важливо для тих, кому ніде зберігати величезні свіжі плоди. Сушити гарбуз можна в електросушарці або в духовці при температурі 50-60°С. Перед сушінням гарбуз нарізають скибочками не більше сантиметра, бланширують і дають просохнути. Сушений гарбуз варто зберігати в щільно закритому посуді, а шари перекладати пергаментним папером. Правильно висушений гарбуз може зберігатися близько року.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5623 |
|
© Газета Домовик 2012-2023