Канадський метод рятування від мотлоху

3 квітня 2021

Кажуть, самоізоляція - ідеальний час для генерального прибирання будинку. Якщо ви дотепер не знайшли в собі сили зробити його, спробуйте хоча б позбутися мотлоху. Як правильно видалити з будинку непотрібні речі? Відповідь на це питання дає Дженніфер Ліффорд у книзі «Будинок на дієті. Канадський метод організувати свій шлях до чистого будинку».

КРОК 1. ПІДГОТУЙТЕСЯ

Перш ніж приступати до процесу рятування від мотлоху, подбайте про докладний план і деякі інструменти. 

Вам знадобляться сміттєві мішки для всього, що ви збираєтеся викинути, а також ящики й коробки для того, що ви готові пожертвувати, або для речей, які потрібно перенести в іншу кімнату.

Оцініть час, необхідне на той або інший простір, тому що це вплине на вибір місця для прибирання. Дуже важливо вибрати площу, яку ви дійсно зможете довести до розуму за певну кількість часу. Наприклад, якщо ви розбираєте кухонні шафи й у вас на це всього одна година, починайте з одного-двох ящиків, а інші залишіть на інший день. Останнє, що вам потрібно, - це зрозуміти, що час вийшов, а перед вами ще більший безлад, ніж був до цього.

КРОК 2. ЗВІЛЬНІТЬ ПРОСТІР

Підготувавши все необхідне, ви можете приступати. 

Перше, що вам потрібно, — це повністю звільнити місце, з яким працюєте. Щоб організувати простір і позбутися зайвого, визначте для себе, яке воно й що в ньому є. Для цього вийміть із шаф і ящиків усе до останнього предмета! Коли перед вами «чистий аркуш», вам буде легше визначити, що ви хочете зберегти і як це найкраще зробити. 

Дістаючи речі, відразу розкладайте їх на чотири купки, умовно позначивши їх як «зберегти», «викинути», «віддати або продати» і «перекласти в інше місце».

У першій категорії залишайте тільки те, чим дійсно користуєтеся, що вам насправді потрібно або що ви по-справжньому любите. Не чіпляйтеся за речі, якими колись хотіли скористатися або усе ще сподіваєтеся зробити це. Вони будуть обважнювати вас, покриваючись порохами без справи в кутку, і не дадуть радіти тому, що ви точно любите.

У категорію «викинути» повинно потрапити все, що зламане, де не вистачає якихось деталей, або те, що перебуває в поганому стані. Усе це потрібно викинути або віднести на переробку.

В «віддати або продати» попадають речі, які перебувають у гарному робочому стані, але якими ви більше не користуєтеся.

Один із плюсів будь-якого збирання полягає в тому, що можна знайти потрібну річ, яку ви давно й безуспішно шукали, тому що помилково поклали в інше місце. Це і є категорія «віднести в інше місце». 

Найкраще по закінченню прибирання в одній кімнаті відразу ж розкласти «знахідки» на їхні законні місця. Не ховайте їх, коли знайдете, інакше знову втратите!

КРОК 3. ПРИБЕРІТЬ МІСЦЕ

Отже, ви вийняли все із шаф і ящиків або винесли з кімнати. Саме час гарненько прибратися. Можливо, через захаращеність ви дуже довго не займалися тут генеральним прибиранням. Ретельно протріть усі поверхні, полки й шафки, очистіть від пилу кожен кут, пропилососьте або підметіть підлогу.

КРОК 4. РОЗСОРТУЙТЕ РЕЧІ З КАТЕГОРІЇ «ЗБЕРЕГТИ»

Розподіл потрібних речей по категоріях допоможе вам скласти чіткий організаційний план їх зберігання й оцінити, скільки місця займають предмети з кожної групи. Можливо, ви знайдете повторювані предмети, які не потрібні, або те, що вже застаріло або в чому не вистачає деталей.

Переглянете всі речі з категорії «зберегти» ще раз — не виключене, що там знайдеться «зайвий кілограм», від якого потрібно позбутися.

Пройшовши всі ці кроки, переходьте на наступний рівень організації простору — розробіть систему зберігання предметів і поверніть потрібні речі на їхні законні місця.

P. S. У процесі рятування від мотлоху задайте собі кілька простих питань, особливо якщо виникли труднощі з вирішенням долі тієї або іншої речі. 

Перший — «Чи користуюся я цим?». Не варто думати над відповіддю занадто довго. Ви або користуєтеся річчю, або ні. Зверніть увагу, що питання не звучить як «Чи скористаюся я цим коли-небудь?». Як показує досвід, найкраще віддавати або продавати несезонні речі, до яких ви не торкалися останні півроку, або сезон, що лежали без справи торік. 

Другий — «Купив(ла) би я це сьогодні?». Запитайте себе, чи любите ви цю річ, чи підходить вона під ваш нинішній стиль? Вона додає вам або вашому будинку краси й кориті або лише захаращує його? 

І ще один — «Чи можна зменшити місце, яке займає ця річ?». Завжди можна скоротити простір, який займає та або інша річ, наприклад, знявши впакування. Можна злити кілька пляшок однакового продукту в одну. Або перекласти продукт у контейнер поменше... Вражаюче, чого можна досягти, виявивши кмітливість!

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2379 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс