Прання у прохолодній воді, це добре чи погано?
По-перше, економимо електроенергію, яка використовується для нагріву води у машинці, по-друге, у холодній воді менше пошкоджується тканина - а це означає, що річ служитиме довше.
Проте дослідники застерігають: нібито чисті, із чудовим ароматом після прання речі можуть насправді виявитися забрудненими хвороботворними організмами ще більше, ніж до занурення у пральну машину.
Професор Ліза Екерлі, видатний британський фахівець в галузі гігієни, яка виконує різноманітні наукові дослідження на замовлення, вивчала зразки мікрофлори, отримані як з випраної нижньої та постільної білизни, так і з води у пральній машині на різних стадіях циклу прання.
Вона повідомляє, що при пранні білизни у машині з температурою води, що не перевищує 30°С, у двох столових ложках води після прання вона виявила до 1 мільйона хвороботворних бактерій кишкової палички і стільки ж норовірусів. Дослідження кухонних рушників, які пралися разом із білизною, показали, що, незважаючи на зовнішню “свіжість”, кількість мікробів на них стала навіть більшою, ніж до прання. “Крім усього цього, ми виявили, що внутрішня поверхня барабана пральної машини є чудовим місцем для розмноження мікробів”, - повідомляє фахівець.
Ліза Екерлі радить для зниження небезпеки не менш 1-го разу протягом кожного місяця запускати машину на повний цикл прання при температурі води не нижче 90°С.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2419 |
|
© Газета Домовик 2012-2023