Коптильня своїми руками
Мало хто з дачників відмовиться приготувати на свіжому повітрі копчене сало, м’ясо, курочку або рибку, як холодного, так і гарячого копчення. Побудувати власну коптильню на дачі або біля свого приватного будинку зовсім не важко, просто потрібно знати і розуміти весь процес копчення й що для цього потрібно.
Конструкцій коптильні існує безліч. Простий спосіб її виготовлення для холодного копчення - за допомогою металевої бочки, у якої потрібно вирізати верх і дно. Але спочатку визначтеся з місцем, на якому буде розташована ваша конструкція, так щоб вона не заважала дачним насадженням.
Далі необхідно викопати поглиблення, обкласти цеглою, на них ставитися приготовлена бочка. Після цього, від поглиблення необхідно викопати траншею, глибина якої буде становити приблизно два багнети, довжина її повинна становити не менше 2 метрів, дим у коптильню повинен надходити вже охолоджений.
Наприкінці траншеї зробити поглиблення під вогнище, яке необхідно з боків обкласти цеглою. Після того як почнеться процес копчення, необхідно закрити залізними листами димохід і вогнище.
Потім на бочку кладемо металеві прути, на яких будуть підвішуватися продукти, а верх обв’язати мішковиною.
Для того щоб виготовити коптильню для гарячого копчення, необхідно небагато змінити конструкцію.
Бочка повинна бути із дном. Викопуємо поглиблення, під відкритий вогонь. Кладемо цегли для стійкості бочки. Ставимо бочку відкритою стороною нагору. На дно насипаємо ошурки.
Щоб прикріпити продукти, зробіть два залізні прути по діаметру бочки й заженіть їх у розпір верху бочки схрестивши їх, підвісьте продукти. Це потрібно для того щоб бочку можна було щільно закрити, щоб гарячий дим не виходив. Закриваємо верх, як можна щільніше (щілини можна заліпити розведеною глиною).
Вогонь для гарячого копчення, потрібно розводити невеликий, щоб ошурки не загорілися й не зіпсували ваші продукти.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2109 |
|
© Газета Домовик 2012-2023