Прибираємо неприємний запах із пральної машини
Коли в пральній машині з’являється неприємний запах, він не тільки заважає користуватися машинкою, але й передається речам під час прання, а також поширюється по квартирі. Щоб розібратися, як позбутися його, необхідно спочатку зрозуміти, звідки ж він виникає.
Звичайно до появи неприємного запаху приводять ось які банальні причини:
- щільно закритий люк машинки відразу після прання;
- застій води в гумовій манжеті й поява цвілі;
- зберігання брудної білизни в барабані.
Виправити ситуацію у всіх цих випадках легко: причину досить усунути, і поганий запах сам піде через якийсь час. Але як бути, якщо неприємний запах з машинки викликаний чимсь ще?
Так, він може з’явитися через брудний лоток для мийних засобів, забруднення каналу для подачі мийних засобів, забруднення або навіть засмічення зливального фільтра, а також через старий зливальний шланг. Крім того, неприємний запах можуть давати залишки води в барабані, а також «накип» на назріваючому елементі.
Що ж можна зробити, щоб прибрати поганий запах із пральної машини? От кілька доступних варіантів.
• Прання вхолосту з відбілювачем або таблетками для посудомийки
Запустіть машинку вхолосту, без білизни, установивши максимальну тривалість циклу й найвищу доступну температуру. Додайте хлорний відбілювач (якщо він не протипоказаний для вашої моделі машинки) або ж кілька таблеток засобу для посудомийних машин.
• Лимонна кислота + харчова сода
Спосіб схожий на попередній, тільки замість відбілювача або миючого засобу використовується звичайна лимонна кислота й харчова сода - копійчані засоби. Спочатку запустіть цикл прання без білизни з лимонною кислотою - 100 г кислоти насипте у відсік для порошку. Температуру виставте максимальну, а цикл прання - самий довгий. По закінченню роботи машинки насипте у відсік для порошку вже 1 ст. харчової соди й знову «проженіть» машинку без білизни. Усі неприємні запахи повинні зникнути.
• Спеціальний очисник для пральних машин
Щоб позбутися запаху, можна також скористатися вже готовими спеціалізованими засобами - рідкими й у вигляді порошків. Вони ефективно розчиняють бруд і різні тверді відкладання на деталях машинки, у результаті чого неприємні запахи, викликані забрудненнями й відкладаннями, зникають. Користуватися подібними засобами можна як вручну, так і в режимі прання - як правило, при температурі 60°С.
ПРОФІЛАКТИКА ПОЯВИ НЕПРИЄМНОГО ЗАПАХУ
Щоб запобігти появі в пральній машинці поганого запаху, важливо дотримуватися правил її експлуатації, а також стежити за її чистотою й справністю. Так, щоб уникнути появи запаху вогкості й затхлості в машинці, необхідно після кожного прання хоча б на 1-2 години залишати дверцята барабана відкритими для випару вологи, а гумовий ущільнювач ретельно протирати сухою ганчірочкою для видалення залишків води.
Крім того, барабан машинки не можна використовувати замість кошика для брудної білизни й надовго залишати там речі перед пранням, інакше вологе середовище буде сприяти розвитку цвілі й появі відповідного запаху. Найкраще завантажувати брудну білизну в машинку безпосередньо перед початком роботи.
Щоб поганий запах не з’являвся в лотку для мийних засобів, як мінімум 1 раз на місяць діставайте його й ретельно промивайте під теплою водою, а потім сушіть. Ця ж операція допоможе, до речі, уникнути й неприємного запаху в каналі для подачі мийних засобів.
Дуже неприємний аромат може виливати зливальний фільтр машинки, що засмітився. Тому в профілактичних цілях необхідно, по-перше, уважно оглядати речі перед завантаженням у машинку й видаляти все зайве, а по-друге, раз у півроку чистити зливальний фільтр.
Поганий запах у пральній машині не тільки заважає її нормальній роботі, але й може служити сигналом про виникнення якихось поломок і неполадок. Тому важливо його не ігнорувати, а вживати заходів по виявленню його причин і усуненню. І тоді пральна машинка зможе прослужити довго й без дорікань.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2146 |
|
© Газета Домовик 2012-2023