Як дати комоду нове життя. Майстер-Клас

2 травня 2019

У сучасному світі купити будь-який предмет меблів не складає труда. Але є ті, хто не прагне розставатися зі старими й звичними речами. А інші не можуть пройти повз стільця або комода, безжалісно викинутих на смітник; ще міцних, але вже старих і не відповідних до сучасних представлень про гарний дизайн.  Цей майстер-клас по переробці старого комода для тих, хто цінує старі речі й любить щось робити своїми руками.

ПЕРЕРОБКА 

Нанесення фарби не занадто обтяжна процедура, вона не займає багато часу, особливо якщо площа фарбування невелика. Наприклад - коли це комод. Але процес відновлення старої речі може зайняти не один день. Від старанності проведення підготовчих робіт прямо залежить результат.

Щоб усе вийшло красиво й правильно, потрібно заздалегідь підготуватися - купити все необхідне. Крім, власне, лаку або фарби, можуть знадобитися шпаклівка по дереву, столярний клей, ґрунтовка, розчинники й розріджувачі, пензлі, щітки, валики, шпателі, скотч, а також поліетилен, папір або картон для вкриття робочого місця (якщо, звичайно, ви обновляєте свої меблі не в спеціальній майстерні).  Та багато-багато шліфувальної шкурки різної зернистості. 

ЗНІМАЄМО ВСЕ ЗАЙВЕ

Перше, що потрібно зробити, - зняти все, що знімається: фурнітуру (ручки, петлі, що направляючі для ящиків, тримачі полиць); якщо у дверцятах є скло, і воно легко виймається, а головне, його потім так само легко поставити назад, прибирайте й скло. Якщо ж трудомісткість операції «зняти - поставити назад» занадто висока, просто захистіть скло за допомогою скотча й газети. До речі, не використовуйте прозорий скотч: він занадто липкий і може залишити сліди, що складно видалити; краще візьміть малярський. 

Після того як позбулися всього, що заважає, оглядаємо ушкодження й плануємо хід роботи.

ВИДАЛЯЄМО СТАРЕ ПОКРИТТЯ

Наступний етап - самий «цікавий»: потрібно видалити старе покриття. Інколи складно здогадатися, чим комод був покритий - чи то старим лаком, чи те коричневою фарбою. Зняти це можна декількома способами:

- використовувати хімічну рідину для змивання;

- термічний спосіб;

- механічне видалення.

Який спосіб вибрати - залежить від виду покриття, наступних декораторських планів, від наявності інструмента. 

Хімічні препарати для видалення старої фарби не завжди так ефективні, як описує виробник. Можливо, не знаючи складу старої фарби, доведеться експериментувати із підбором засобу. У деяких випадках не потрібно купувати спеціальних змивок - можна спробувати використати ацетон або розчинник. Оброблену підходящим засобом поверхню потрібно закрити поліетиленом, щоб не попадало повітря й фарба «відмокнула».

Термічний спосіб полягає в нагріванні лакофарбового шару, для цього застосовують будівельний фен. Стара фарба плавиться, і, поки вона розм’якшена, шар видаляють механічно - шкребком або просто шпателем. 

Механічне видалення старого покриття виконують за допомогою абразивних матеріалів або твердих щіток. На великих площинах (наприклад, на стільниці) зручніше використовувати шліфувальну машинку.

Ефективніше всього застосовувати всі 3 методи залежно від потреби. Хімічний спосіб може бути більш зручним для видалення фарби із дрібних деталей (різьблення), за допомогою фена швидко знімаються товсті нашарування фарби. Ну а абразивна шкурка згодиться і як самостійний засіб, і як штрих, що завершує роботу при використанні перших двох способів.

УСУВАЄМО ДЕФЕКТИ

Після того як стара фарба пішла в небуття, переходимо до наступного етапу - усуненню дефектів: можливі відколи на гранях, неглибокі подряпини, опіки, як від сигарети, одиничні сліди червиць.

Підбираємо шпаклівку в тон і заповнюємо нею тріщини, відколи й подряпини, сушимо. Знову озброюємося шліфувальною шкуркою й шліфуємо все до гладкості - маса для шпатлювання повинна залишитися тільки в поглибленнях. У такій роботі не варто довіряти очам: ступінь гладкості поверхні набагато краще виходить визначити на дотик. Долонька, а особливо кінчики людських пальців, дуже чутливі.

Парадоксально, але факт: більш чутливі не голі пальці, а якщо обмацувати нерівності через тонку прокладку, наприклад папір типу цигаркового. Підійде також тонка медична рукавичка. Шкуримо, мацаємо, знову шкуримо і знову мацаємо.

Коли вирішите, що досить, - прибираємо пил, краще скористатися вологою ганчіркою. Оцінюємо результат роботи. Можливо (і - швидше за все), ви побачите, що з першого разу не вдалося усунути всі дефекти. Потрібно знову скористатися шпаклівкою й повторити процедуру сушіння й шліфування. Особливо це стосується глибоких ушкоджень. Не намагайтеся заповнити великий дефект за один раз: шпаклівка при висиханні всядеться, і ямка, нехай і не така глибока, виявиться знову.

Перед фарбуванням поверхню потрібно заґрунтувати. Операція ця не те щоб обов’язкова, але краще все-таки від неї не відмовлятися: і фарба краще ляже, і адгезія (властивість фарби прилипати, зчіплюватися з поверхнею, що офарблюється) збільшиться. А тому, ґрунтуємо праймером на водній основі. Основні підготовчі роботи на цьому закінчені, переходимо до декорування. 

ДЕКОРУВАННЯ

Для обробки ящиків можна використовувати мереживо. Розмічаєте, вирізуєте й приклеюєте за допомогою клею ПВА. Після того як мереживні мотиви приклеєні на місце й висохнули, фарбуєте фарбою потрібного вам кольору. Підійде проста акрилова.

При бажанні на мереживо можна нанести золото: або тільки на опуклі елементи для створення ефекту старовини; або можна покрити золотом усю деталь.

Після висихання позолоть (при бажанні) полірується до блиску м’якою тканиною.

НАНОСИМО ЛАК

Після того як усе задекороване й остаточно висохнуло, необхідно нанести фінішне покриття. Для цієї мети можна використовувати лак в аерозольному впакуванні. Ним простіше рівномірно покрити рельєфні ділянки зі складною геометрією, і сохне він швидко: час проміжного сушіння між шарами всього 10-15 хвилин. Зробити потрібно не менш 3 шарів лаку, даючи кожному шару просохнути. 

Тепер залишиться тільки поставити нові ручки й знайти комодові нове місце в будинку.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2448 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс