Застава чистоти на кухні: 10 правил, які повинна дотримувати господарка
Як підтримувати порядок на кухні і витрачати на це мінімум часу? Про що має пам'ятати кожна господарка? Є нескладні правила, дотримувати яких дуже легко. Саме вони допоможуть зробити інтер'єр кухні бездоганним!
1. СУХІ ГУБКИ Й ЧИСТІ ГАНЧІРКИ
У першу чергу потрібно запобігти поширенню на кухні всіляких мікробів. Частенько вони накопичуються саме на губках для миття посуду та ганчірках для протирання столу. Тому після кожного використання їх бажано очищати від жиру та залишків їжі, добре віджимати і класти (вішати) на таке місце, де вода з них легко може стікати. Це може бути мильниця з отвором для збору води або підвісна сушка для посуду. Так губки й ганчірки прослужать довше і на них не будуть накопичуватися мікроби.
2. ПОРЯДОК НА ПІДВІКОННІ
Чим світліше кімната, тим вона здається більше і просторіше. За можливістю варто розчистити поверхню підвіконня, прибрати з нього габаритне кухонне начиння. Можна залишити дрібні предмети, які не будуть перешкоджати надходженню світла в приміщення.
3. ГАРНІ ШТОРИ
Інтер'єри багатьох кухонь нерідко прикрашають шторами, це має красивий і затишний вигляд. Єдине, що штори в цій кімнаті забруднюються частіше, чим в інших приміщеннях. Тому їх рекомендують прати раз на кілька тижнів, щоб вони завжди радували своїм зовнішнім виглядом.
4. ПРАВИЛО ГОРИЗОНТАЛЬНИХ ПОВЕРХОНЬ
Є негласне правило – чим менше на горизонтальних поверхнях предметів, тим чистішим і більшим здається приміщення, особливо, якщо мова йде про кухню. Дотримувати його дуже просто, варто просто відразу прибирати продукти й посуд на свої місця, вчасно протирати стіл від крихт або крапель води. Тоді інтер'єр буде виглядати акуратнішим і чистішим.
5. ЩОМІСЯЧНА РЕВІЗІЯ
За місяць у шафі може скупчитися чимало коробок з-під каш, пакетів із залишками круп, крихт від хліба. Тому бажано раз на місяць переглядати всі кухонні шафки, повністю все витягати з них, протирати їхню поверхню вологою і сухою ганчірками, позбуватися зайвого (прострочених продуктів, посуду із тріщинами). Так у шафках завжди буде панувати порядок.
6. СЯЮЧА ПЛИТА
Кухонну плиту найкраще протирати після кожного готування їжі, якщо в цьому виникає необхідність. Наприклад, під час готування на неї може википіти молоко, розприскатися краплі жиру, пролитися юшка із супу. Легше прибрати ці неприємні сліди відразу, чим дати їм засохнути, а ще гірше – налипнути новому пилу та бруду. Тоді плита завжди буде сяяти й не потрібно буде витрачати багато часу, щоб вимити її.
7. ГОРА ПОСУДУ
Гора брудного посуду також виглядає не дуже приємно, тому не варто його накопичувати. Куди простіше відразу помити одну тарілку або кілька ложок, чим складати їх одна на іншу, а потім витрачати чимало часу, щоб перемити все. Тим більше, що естетично це має не дуже красивий вигляд.
8. ВІНИК У ДОПОМОГУ
Підмітати на кухні необхідно щодня, тому що під час готування на підлогу падають часточки продуктів. Деякі господарки беруться за віник після кожного готування їжі, і це правильно. Так сміття не буде розноситися по всій квартирі, до того ж куди приємніше готувати в чистій кімнаті.
9. ХОЛОДИЛЬНИК БЕЗ ЗАПАХУ
Ні на що не годиться, якщо на кухні чисто, а з холодильника доносяться неприємні аромати. Щоб уникнути такого ефекту потрібно вчасно викидати пропалі продукти, герметично впаковувати ковбасу, салати та інші продукти (страви), а також періодично протирати полички холодильника вологою ганчіркою. Також від неприємного запаху допоможуть позбутися кілька таблеток активованого вугілля або щіпка соди, насипана в блюдечко.
10. ВОЛОГЕ ПРИБИРАННЯ
Найбільш вірний спосіб освіжити приміщення – провести в ньому вологе прибирання. Раз на тиждень на кухні потрібно мити підлогу зі спеціальним засобом, що очищає, який відмінно справляється з жировими плямами. Кілька разів на тиждень, а влітку можна і щодня, підлогу просто протирають вологою ганчіркою, щоб у приміщенні було свіжо.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2734 |
|
© Газета Домовик 2012-2023