Як правильно боротися з комарами та іншими комахами

20 червня 2018

Вони заважають нам насолоджуватися влітку, і за це ми будемо боротися з ними нещадно. Сьогодні є всі способи захиститися від комарів, мух, ґедзів та інших комах.

Перевірено, що комарі не люблять аромат таких спецій, як гвоздика, аніс, кориця, базилік. Розітріть у ступці кілька штучок спецій і ви отримаєте засіб два в одному: і захист від комарів, і сеанс ароматерапії. Також можна заварити спеції, заливши їх окропом і настоявши кілька хвилин. Потім обробити фіранки, одяг і просто відкриті ділянки шкіри. А лимон, розрізаний навпіл і утиканий бутончиками гвоздики - прекрасний засіб від комарів у закритих приміщеннях.
Перевірено, що комарі не люблять аромат таких спецій, як гвоздика, аніс, кориця, базилік. Розітріть у ступці кілька штучок спецій і ви отримаєте засіб два в одному: і захист від комарів, і сеанс ароматерапії. Також можна заварити спеції, заливши їх окропом і настоявши кілька хвилин. Потім обробити фіранки, одяг і просто відкриті ділянки шкіри. А лимон, розрізаний навпіл і утиканий бутончиками гвоздики - прекрасний засіб від комарів у закритих приміщеннях.

АЛЕРГІЯ та КОМАХИ

У дачній аптечці обов'язково мають бути антигістамінні препарати, особливо якщо є маленькі діти, не утомлюються попереджати алергологи-імунологи. У першу чергу побоюватися треба бджіл і ос, оскільки при укусі вони впорскують токсин, і тоді може розвинутися токсично-алергійна реакція. Якщо запалення, червоність, набряк поширюються далеко за межі укусу – імовірно, виникла алергія, треба дати антигістамінний препарат.

Алергійна реакція на укус комахи зовсім не означає, що дитина все життя буде страждати алергією. Але краще постаратися уникнути укусів і застосовувати репеленти. Тільки розумно: непомірне використання репелентів, особливо невідповідних для дітей, теж може викликати алергію.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВКУСИВ КЛІЩ

Найправильніше – звернутися в лікарню: фахівець професійно зніме кліща та відразу перевірить його на енцефаліт і хворобу Лайма. Якщо лікарні поруч немає, ось два способи.

Спосіб 1. Захопіть кліща пінцетом строго перпендикулярно шкірі. Поверніть пінцет навколо його осі й витягніть паразита.

Спосіб 2. Зробіть петлю з міцної нитки, накиньте на кліща якнайближче до шкіри. Туго перекрутіть нитку і витягніть комаху.

Важливо! Робіть все дуже плавно, інакше хоботок може залишитися в шкірі й викликати нагноєння. Витягнутого кліща загорніть у вологу марлю, помістіть у баночку й віднесіть у центр санепіднагляду, щоб перевірити, чи не заражений він.

РЕПЕЛЕНТИ: ЯКІ ВИБРАТИ?

1. СТІК

У плюсах висока ефективність, гіпоалергенний, але довго сохне й липне до одягу, має різкий запах.

2. МОЛОЧКО І КРЕМ

Швидко усмоктуються, приємно пахнуть, воложать шкіру, підходять для дітей, час дії замалий- ефект близько 1,5 години, потім потрібно знову наносити.

3. МАСЛЯНИСТИЙ СПРЕЙ

Не змивається до тижня, відлякує комарів навіть у дощ, у свою чергу створює неприємне відчуття плівки на шкірі.

4. АЕРОЗОЛЬ ДЛЯ ОДЯГУ

Легко наноситься, високоефективний. У мінусі вміст сильнодіючих хімічних речовин. Може викликати подразнення шкіри і слизової, досить алергійний. Використовувати можна не частіше чим раз на 2 години

5. ФУМІГАТОР

Відлякує комарів, що збираються залетіти у вікно, і знешкоджує уже літаючих в будинку, не має запаху. Ефективний і використовується тільки в приміщеннях.

6. АНТИМОСКІТНИЙ ПОЛІМЕРНИЙ БРАСЛЕТ

Просочений гіпоалергенним рослинним складом, нетоксичний. Можна надягати на ручку навіть дітям. Однак можлива індивідуальна чутливість до окремих компонентів браслета.

3 КОРИСНИХ ЛІТНІХ ПОКУПКИ

Світлова пастка-дезінсектор. Ультрафіолетова лампа, світло якої не видиме для людини, але привертає комах. Потрапивши в пастку, вони гинуть від електричного розряду або прилипають на клейку підкладку. Можна розміщати усередині будинку або зовні. Лампу припустимо тримати включеною цілодобово.

Антимоскітна сітка-полог. Must have для заміського будинку. Установлюється над ліжком або кріпиться на самоклейкій плівці по периметру вікна; бувають різновиди для дитячих колисок-автокрісел.

Ультразвуковий відлякувач. Прилад імітує дзижчання комара, яке відлякує самок у період розмноження. Людині звук не чутний. Живлення від батарейок. Підходить для вулиці і для приміщення.

МУХИ: ПРАВДА Й МІФИ

1. У спеку вони дошкуляють особливо сильно. Це міф. Муха активна при температурі від +10 до +25°С. Якщо на вулиці спекотливіше, мухи шукають більш прохолодні приміщення.

2. Мухи – рознощики інфекції. Так. Тіло мухи покрите липкими волосками, на які чіпляються мікроби, а потім залишаються на нашому посуді та продуктах.

3. Кардинально позбутися мух допоможуть хімічні аерозолі. Не зовсім так. Частина мух після їхнього застосування виживає і передає несприйнятливість до хімікату потомству (а воно, між іншим, з'являється вже через 2 тижні). Набагато ефективніше не тримати на столі продукти і прибирати відходи, щоб мухам ніде було відкладати личинки.

СТУПЕНІ ЗАХИСТУ

Усі хімічні репеленти діляться на 3 категорії.

* Екстремальні. Містять до 35% активної речовини. Діють до 5 годин. Не рекомендуються алергикам, а також вагітним і дітям.

* Сімейні. До 20% активної речовини. Діють до 3 годин. Дітям не рекомендуються.

* Дитячі. Не більше 5-7% активної речовини. Діють 1,5-2 години. Можна застосовувати починаючи з 5 років.

ЧИМ ВІДЛЯКУВАТИ БУДЕМО?

Високий ступінь захисту. Такі засоби найефективніші - Дета.

Середній ступінь захисту. Застосовувати з обережністю - Перметрин, пікардин, демітилфталат репудин (ДМФ).

Низький ступінь захисту - IR3535.

Нетоксичні (але можуть викликати алергію) - масло цитронели, евкаліпта, анісу, кедра, гвоздики.

ДЛЯ ДОВІДКИ

Більшість хімічних репелентів ушкоджують пластмасу, синтетичні тканини й лак на нігтях. Безпечні для бавовни та вовни.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3282 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс