Як закрити тріщину в стіні будинку
Навіть якщо помітних тріщин у будинку немає, під час ремонту під старими шпалерами вони можуть виявитися. Тому важливо знати, як закрити тріщину в стіні, не важливо - велику або маленьку.
Будь-який будинок згодом може суттєво осісти. Саме через таку усадку звичайно і з'являються тріщини в самій цегельній стіні. Ці тріщини ми бачимо на штукатурці при ремонті, або на тому покритті, яке цю саму штукатурку закриває. Як правило, такі тріщини нічого страшного не несуть, але, якщо вони досить глибокі, то цілком можливо, що ваш фундамент втратив свою цілісність. Так що, тріщину зашпаровувати відразу ж не потрібно, поспостерігайте за нею якийсь час. Добре, якщо рости тріщина далі не буде, якщо ж ріст її не припиниться, то тоді без звертання до фахівців вам ніяк не обійтися.
Якщо ж тріщина невелика й далі не росте, то закрити її самостійно - цілком реальне завдання. Як же це зробити?
Розчин, тобто пісок з додаванням цементу й води, у цьому випадку вам не допоможе. Також не пробуйте закрити її й гіпсом. Кращий варіант, це спеціальна шпаклівка, яка саме для таких тріщин і призначена. Її цілком можна купити сьогодні в магазинах. Чим відрізняється ця шпаклівка від інших схожих за своїми властивостями сумішей? Вона високо пластична. Саме цей критерій у цьому випадку має велике значення.
Ті, хто із тріщинами на стіні вже мав справу, і хоча б раз їх зашпаровував, знають, що трохи пізніше вони звичайно з'являються знову, причому там же, де й були до цього. Усе це відбувається через штукатурку, яку можна назвати «живим» матеріалом, адже реагує вона досить чутливо на вологу і на зміну температури. Коли вона підвищується, штукатурка розширюється, а зі зниженням, навпаки, як би стискується. Усе це елементарна фізика, яку всі ми в школі вивчали. Нові ж суміші, яким ви будете зашпаровувати тріщину, швидше за все за своїми властивостями відрізняються від старої штукатурки. Так що й розширюватися-стискуватися вони будуть теж по-іншому. Саме через це тріщина виникає знову.
Спеціальні ж суміші для таких тріщин більш пластичні, якщо порівнювати їх з простим розчином. Саме через цю свою пластичність, вони дуже просто зможуть підлаштуватися під клімат, а також і під особливості розширення та стиску самої тріщини. Саме тому й потрібно користуватися спеціальними шпаклівками.
Зашпаровувати тріщини теж потрібно правильно. Якщо дотримувати технології, то, швидше за все, тріщину вам удасться «перемогти», тобто вона більше не з'явиться. Сумішшю тріщину потрібно не просто добре заповнити, а її туди ще й удавити. Причому роблять це із силою. Так сама суміш зможе краще зачепитися за основний матеріал. Коли ви її заповните таким чином, то далі вам потрібно дати тріщині спокій, поки суміш у ній добре не висохне.
Можливо, тріщина в стіні за своїм розміром вже досить велика. Тоді за один раз зашпаровувати її не потрібно. Адже розчин досить важкий, і він просто сам, під своєю вагою з неї вивалиться. Навіть, якщо він там і утримається, то зчеплення з основним матеріалом гарним уже не буде.
Щоб зрівняти поверхню тріщини з поверхнею самої стіни або стелі, вам потрібно буде зверху ще накласти малярську сітку. Щоб сітка не відвалилася, приклейте її все тим же матеріалом, яким ви користувалися для забивання самої тріщини. Після висихання поверхні, її шпаклюємо, а після цього ще й шліфуємо, щоб вона стала гладкою.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3650 |
|
© Газета Домовик 2012-2023