14 жовтня відзначають Свято Покрови та День захисника України
Церковне свято Покрови відзначають на честь явища Діви Марії у Влахернському храмі під час облоги Константинополя варварами (за однією з версій, їх проводирями були кияни-язичники Аскольд і Дір).
Богородиця накрила жителів міста й військо покривалом, а ворожі кораблі розметала бурею. Це свято особливо шанує українське козацтво, оскільки Пресвята Богородиця вважається покровителькою українських козаків. Також 14 жовтня 1942 року була офіційно утворена Українська повстанська армія, тому традиційно це також День УПА.
Свято Покрови Пресвятої Богородиці в Україні відтепер є державним святом і вихідним днем, оскільки 14 жовтня також відзначають День захисника України та День українського козацтва.
ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ НА ПОКРОВУ
Не секрет, що кожне свято породило в народі безліч повір'їв і прикмет. Покрова також не стала виключенням. Так, у цей день віруючим заборонено займатися серйозною фізичною працею ы масштабними домашніми справами, як, наприклад, будівництво, ремонт, прибирання, шиття, прання, рукоділля, прасування, копання та інше. Якщо ж виконання деяких завдань не можна відкласти, їх рекомендується виконувати належним чином.
Також на Покрову не можна ні з ким сваритися, вживати лайки, пити алкоголь і навіть не схвалюється готування великих страв аж до ночі.
Що стосується марновірств, то в зазначене свято людям слід побоюватися брати й давати гроші в борг, а також відмовляти сватам. Народні повір'я говорять, що дівчину, яка так зробить, ніхто більше не покличе заміж у найближчі три роки.
Примітно, що в Україні Покрова стала своєрідною окремою частиною історії. Споконвіків цей день асоціювався у людей з тим, що земля в цей день уже маэ бути покрита листям або снігом.
Ще однієї особливістю цього дня в Україні в старі часи було те, що саме до Покрови повинен був завершитися період сватання й готування до весіль, який починався після Успіня Богоматері. Це пов'язане з тим, що до початку жовтня закінчувалися всі найважливіші сільські роботи на землі (у тому числі сівба озимих), завершувався землеробський цикл робіт. Зібраний урожай і більш-менш вільний час давали можливість для проведення весіль. Вважалося, що це найблагодатніша пора для весільних гулянок, початка вечірниць, які тривали аж до Пилипового посту.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3649 |
|
© Газета Домовик 2012-2023