Підлога зі спилів у будинку - красиво й екологічно
Підлога зі спилів у будинку - красиво й екологічно
ПЕРЕВАГИ ПІДЛОГИ ЗІ СПИЛІВ
• Підлога зі спилів зроблена з натуральних матеріалів, які не мають ніяких негативних наслідків для здоров'я.
• У зв'язку з тим, що вона виготовлена з природних матеріалів, це може бути дуже дешево.
• Всупереч думці скептиків, така підлога є більш міцною, чим очікувалося.
• Винятковий естетичний вигляд і приємна на дотик.
• Легко робиться без необхідності наймати фахівця.
НЕДОЛІКИ
• На жаль, цей тип підлогового покриття вимагає досить багато деревини гарної якості, тому рекомендується покривати тільки невеликі ділянки.
• Вимагає частого технічного обслуговування (раз на 2 роки).
ЕТАПИ БУДІВНИЦТВА
Матеріали:
Шматки колод близько 10-12 см товщиною.
Тирса, вапняк, глина, лляна олія, бджолиний віск, вода, сало.
Примітка: важливо, що б спили були дуже добре висушеними, ніякої вологи під час роботи.
Процес виготовлення такої підлоги відносно простий і дуже схожий на укладання тротуарної плитки або брущатки. Вам потрібна тверда, добре втрамбована поверхня, поверх якої насипаємо шар річкової гальки (приблизно 6-10 см). Потім за допомогою гумового молотка приступаємо до укладання спилів. Постукуємо і перевіряємо за допомогою рівня, що б підлога була рівна і ніякий зі спилів не стирчав або надто не поглибився. Як правило, після укладання, відстань від поверхні спилів до рівня піску складає близько 4-7 см, а відстань між спилами має становити приблизно від одного до півтора сантиметри.
СУМІШ ДЛЯ ЗАПОВНЕННЯ ШВІВ
Для підлоги площею близько 5 квадратних метрів в 15-ти літрове відро на 1кг розтопленого свинячого жиру додаємо 1кг вапна, 5кг тирси і 2кг глини з водою. Після ретельного перемішування має вийти пастоподібна маса. Можна також додати мармуровий пил або осколки скла з жиром, що допоможе суміші стати водонепроникною.
Суміш уводимо у проміжки між спилами і добре розтираємо, настільки, наскільки це можливо, не залишаючи повітряних кишень. Дуже важливо, щоб не залишилося порожнеч, інакше надалі не уникнути появи тріщин і протікання води. Залишки цієї суміші також можуть бути використані для заповнення тріщин у спилах (якщо необхідно).
Після того, як останній шов замазаний, залишаємо нашу підлогу сохнути на 1-2 дні. Перевірте, якщо з'явилися тріщини, то заповніть їх. Після повного висихання (ще день або два) добре полірується. Навіть рекомендується робити вискоблювання. Можна взяти на прокат циклювальну машину, щоб добитися ідеального ефекту. Після цього ще раз дуже уважно перевірте, чи немає тріщин у вашій підлозі. Якщо знайдете, заповніть пробіли, потім ручне шліфування і залишіть до повного висихання. Звичайно цього не повинно бути після вискоблювання, але, особливо якщо ви використовуєте таку підлогу у ванній, то ніколи не завадить бути більш обережними.
І, нарешті, наступає час найбільш приємного етапу обробки. Тому що наша підлога виготовлена з натуральних матеріалів, то й полірувати ми її будемо природними матеріалами, а саме бджолиним воском і лляною олією.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3287 |
|
© Газета Домовик 2012-2023