Чого точно не повинно бути у вашій спальні
Спальня – це не тільки ліжко, і те, наскільки буде гарний сон, залежить не тільки від зручності постелі. Сон дуже важливий — для відпочинку, для щастя, для внутрішньої гармонії, фізичного та психічного здоров'я. Простір, у якому ви спите, має умиротворяти, розслаблювати, заколисувати, а не нагадувати про щоденну рутину і стреси.
Перш ніж визначити, що ж буде у вашій спальні, Хроніка.інфо пропонує дізнатися, чого там точно бути не повинно. Про це розповідають дизайнери інтер'єрів, експерти з освітлення та фахівці зі сну.
СВІЙСЬКІ ТВАРИНИ
30% власників свійських тварин, які дозволяють їм спати у своєму ліжку, прокидаються вночі як мінімум один раз. Якщо ви мрієте про безперервний сон, собаку доведеться відселити в іншу кімнату.
РОБОТА
«Працюючи в постелі, ви швидше за все будете нервувати і займати голову речами, про які потрібно подумати вранці», — говорить Ши. З ним згодна дизайнер інтер'єрів Меліта Майвн. «Ваша спальня – це святилище, а не робоче місце», — переконана вона.
ЇЖА
«Не їжте в спальні, це посилає невірні сигнали в мозок», - певен фахівець зі сну та співзасновник компанії The Goodnight Co Ши Моррісон.
ТЕЛЕФОНИ ТА ІНШІ ГАДЖЕТИ
Синє й біле світло, випромінюване цифровими екранами, заважає мозку виробляти гормон сну – мелатонін. Без нього важко заснути й відпочити. Крім того повідомлення, що приходять, або дзвінки можуть просто розбудити вас.
СИНІЙ І БІЛИЙ КОЛІР В ІНТЕР'ЄРІ
«Відтінки холодного білого та блакитного кольорів пригнічують вироблення мелатоніну, тому людина почуває себе настороженою і бадьорою. Ці кольори часто використовують в офісах, тренажерних залах і операційних», — розповідає експерт з освітлення Люк Шланген. «Вплив теплого жовтувато-білого світла, навпаки, сприяє виробленню гормону сну, тому його використовують у місцях відпочинку: вітальнях, спальнях, а також у барах, ресторанах і готелях».
Переконайтеся, що лампочки у вашій спальні світять теплим і м'яким світлом, який можна регулювати.
ЯСКРАВІ СТІНИ
Уникайте червоного, жовтогарячого або яскраво-рожевого кольору.
«Ваша спальня має настроювати на спочинок і розслаблення, а не збуджувати емоції», — вважають дизайнери інтер'єрів Соня Уорнер і Хасинта Вудс.
ВЕЛИКОГАБАРИТНІ МЕБЛІ
Тіснота й накопичення меблів – це вірний спосіб змусити себе непокоїтися.
«Важко розслабитися, якщо перед очима велика кількість перешкод. Створіть у спальні легкий і відкритий простір», — говорить дизайнер Сара Річі.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3405 |
|
© Газета Домовик 2012-2023