Проста коптильня, яка працює навіть у квартирі
Коптильня дуже проста у виготовленні. Це за конфігурацією звичайний металевий ящик із щільною кришкою. Краще з нержавійки. Розміри визначаєте самі - усе залежить від доступних матеріалів, місця, куди ви будете встановлювати коптильню й планованого обсягу продуктів.
На бічних стінках, приблизно на середині по висоті потрібно закріпити або приварити упори, щоб укласти знімну решіточку (також з нержавійки) для укладання продуктів, які ви будете коптити. Кришка має бути щільною.
Коптильня заправляється так: на днище укладаємо димоутворювач. Кращим, як правило, вважається деревина вільхи. Але цілком можна взяти вишню, яблуню, грушу, персик і навіть сосну. Незважаючи на всі упередження, копченості на сосновій стружці теж виходять відмінно. Димоутворювач беремо у вигляді великих стружок або тирси. Форма не має особливого значення.
Потім установлюємо на своє місце решіточку, кладемо на неї продукти для копчення, герметично закриваємо кришку.
Далі потрібно днище ящика нагріти настільки, щоб деревні стружки стали обвуглюватися й давати дим для копчення. Тому що ящик щільний, увесь дим, що з'явився, піде туди куди нам потрібно - на копчення.
Розігрівати днище коробки можна по-різному. Наприклад, на дачі можна встановити на заздалегідь розпалене багаття або на електричну плиту, а в домі або квартирі поставити на звичайну газову пічку.
Тривалість копчення обумовлюється товщиною продуктів, їх попередньою обробкою, згорянням деревини й температурою в ящику. Якщо продукти попередньо трохи проварені, то копчення протриває близько години, якщо ж сирі (просолені або вимочені в розсолі) - від 2 до 5 годин. Це встановлюється дослідним шляхом. Періодично заглядайте в коптильню й перевіряйте готовність.
Важливо! Не робіть нагрівання під днищем коптильні занадто сильним. Велика температура прискорить процес готування продуктів, але вони вийдуть скоріше печеними, чим копченими. Зробіть нагрівання таким, щоб ящик добре нагрівся і від стружки пішов дим.
Такого роду коптильня рекомендується для маленьких порцій копчення. Для великих порцій її можна поліпшити: збільшити розмір ящика, знизу (нижче решіточки) наварити упори, щоб можна було встановити на них лоток для стікання жиру й вологи з виробів, що коптяться. У цьому випадку стікаючий жир не стане згоряти й копчення буде вироблятися тільки від диму деревини.
Для перенесення коптильні на торцевих боках доцільно наварити або закріпити болтами металеві ручки. Таку коптильню можна взяти із собою в будь-яке місце, приміром, на дачу. Її легко використовувати як влітку, так і взимку.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2929 |
|
© Газета Домовик 2012-2023