Чим пригощати на католицьке Різдво

21 грудня 2016

Різдво - це одне з найбільших християнських свят. І якщо ми відзначаємо його 7 січня, то католики, а також деякі православні країни (наприклад, греки) святкують Різдво Христове 25 грудня. Цей день католики Західної Європи, Південної та Північної Америки, Африки й деяких країн Азії зустрічають по-особливому.

Свята в католицьких країнах починаються вже зі сходом першої зірки в переддень Різдва - дня, іменованого Різдвяним святвечором. У святвечір 24 грудня прийнято дотримувати суворого посту, що триває до сходу першої зірки. Потрібно відзначити, що у католиків піст не такий суворий, як у православних. Перед Різдвом три або чотири тижні триває Адвент - час покаяння і сповіді.

Різдво - це в першу чергу сімейне свято. У святвечір святкові столи в католицьких країнах заповнені їжею, однак серед усієї цієї смакоти обов'язково має бути присутньою традиційна страва, що відрізняється залежно від країни.

В Англії на різдвяному столі обов'язково мають бути індичка або гусак у соусі з аґрусу. Крім птаха, на столі також присутній різдвяний пудинг і пиріг. Причому пиріг прийнято начиняти різними предметами. Так, якщо вам попадеться маленька підківка, то це до удачі, кільце - до весілля, а монетка - до фінансового благополуччя.

Обов'язковим їстівним атрибутом різдвяного столу у Франції є індичка в білому вині. Крім того, на Різдво французи не проти побалуватися паштетом з гусячої печінки, устрицям, і, звичайно ж, різноманітними сортами сиру.

У Литві ж у переддень Різдва прийнято їсти тільки пісну їжу. Литовці (католики й лютерани) у святвечір їдять традиційний кусоч (кутя), салати, страви з риби та іншу пісну їжу. І лише в день Різдва, після того, як родина відвідає храм, можна покуштувати гусака.

У Фінляндії Різдво святкують цілих три дні: є святковими дні до й після Різдва. Перед Різдвом фіни обов'язково відвідують церкву, а також у ці дні прийнято відвідати лазню, адже у свято потрібно вступити абсолютно чистим: як тілесно, так і духовно. У день перед Різдвом фіни звичайно їдять солодку рисову кашу й суп із сухофруктів. Вечеряти прийнято індичкою, запіканкою з лівера, стравами з картоплі, моркви і брукви.

У далекій Новій Зеландії й зовсім прийнято відзначати Різдво не ввечері, а зранку. А традиційною різдвяною стравою є смажені курчата.

Страви з індички або гусака також прийнято подавати на різдвяний стіл у Німеччині. А у святвечір, перед Різдвом, у Німеччині дуже популярна риба, зокрема короп або оселедець. Також рибним днем є святвечір в італійців.

Традиційною різдвяною стравою у католиків Португалії є баккалао. І, незважаючи на настільки загадкову назву, насправді баккалао - це сушена тріска, яку на Різдво запивають солодким портвейном.

Іспанці на Різдво за традицією їдять молочного порося, засмаженого на рожні. А традиційний напій, це, звичайно ж, херес. Крім поросятини, на різдвяному столі в іспанців також є дарунки моря (краби, устриці, креветки) і солодкості - марципани, ганусові льодяники.

Нащадки вікінгів, скандинави, на Різдво віддають перевагу кров'яній ковбасі, копченому м'ясу й поросяті. І, як не дивно для Різдва, але святковим напоєм є пиво, яке скандинави варять протягом 3-4 днів перед Різдвом.

У США традиційною різдвяною стравою є індичка, приготовлена різними способами в кожній родині. Потрібно відзначити, що в США Різдво зустрічають з особливим трепетом. Нам це знайомо й по голлівудських фільмах, де в переддень Різдва Америка перетворюється на казкове місце, де збуваються всі побажання.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4598 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс