Енергозбереження будинку - основні напрямки
Економічна витрата природних ресурсів - питання не тільки етики, але також і економічне питання. Не тільки турбота про навколишнє середовище і його збереження для нащадків змушує нас замислюватися про ресурсозбереження, але й проста хазяйська ощадливість. Сьогодні доступні технології енергозбереження будинку можуть у значній мірі скоротити вартість утримання приватного будинку.
ЯК ЗМЕНШИТИ РАХУНКИ ЗА ЕЛЕКТРИКУ?
Якщо ви дотепер використовуєте для освітлення свого будинку морально застарілі лампочки накалювання - ви марнотрат власного бюджету. Існування люмінесцентних, галогенних і світлодіодних ламп мало кого здивує, але чому ж не всі квапляться вкрутити їх у свої патрони, викинувши лампи накалювання на смітник історії? Як правило, не робиться це з трьох причин:
- численні слухи про шкоду таких ламп для здоров'я та зору;
- недовіра до заявленого в технічних характеристиках нових ламп даних;
- висока ціна нових ламп у порівнянні зі старими.
Усі ці страхи, як показує практика, не мають під собою належної основи. Блакитні лампи, потенційно небезпечні для здоров'я та зору, і так уже заборонені, а інші безпечні. Технічні характеристики достовірні, ніяка реклама отут не замішана, ці лампи дійсно добре заощаджують: на кожну витрачену гривню, вкладену в покупку сучасної лампи, ви заощадите (у середньому) близько семи. Заміна всіх ламп накалювання на сучасні за рік дасть відчутну економію.
ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ЕЛЕКТРОПРИЛАДИ
Крім лампочок, є також і енергозберігаючі побутові прилади. Виробники вже давно конкурують на цьому ринку, намагаючись випускати будь-який прилад, від блендера до пральної машинки, як можна більш економічним. Якщо прилад має класифікацію A+ або навіть A++ (замість простої А), то це означає, що він буде не тільки виконувати свої функції у вас у будинку, але й охороняти, у якімсь ступені, сімейний бюджет.
ЯК ВИТРАЧАТИ МЕНШЕ ВОДИ?
Якщо ви вирішили заощаджувати воду, то в першу чергу потрібно переконатися в справності вашої сантехніки. Найбільше нецільових витрат води в приватному будинку - це, як правило, втрати через несправні бачки унітазів, крани, що капають, і душові, що підтікають. Перш ніж братися за серйозну економію, потрібно буде усунути очевидні діри, які висмоктують даремно і воду, і гроші.
ЗМІШУВАЧІ Й ДУШОВІ НАСАДКИ
Практично будь-який сучасний змішувач витрачає воду ощадливіше, ніж простий кран з двома вентилями гарячої та холодної води. Оснащений спеціальним перлатором, що змішує воду з повітрям, він заощаджує гарантовано й ефективно. Ще краще - змішувач з двома режимами подачі води: ощадливим і стандартним. В ощадливому режимі ви можете мити руки, продукти (якщо змішувач кухонний), а коли потрібно набрати води на суп у каструлю - включаєте повний режим.
Зверніть увагу також на вашу душову кабінку: чи відповідально витрачає воду ваш розсіювач води? Існує безліч прекрасних насадок, які дають більш якісний напір води, що прекрасно масажує шкіру й очищає тіло, при цьому ще й води витрачають менше: грішно не скористатися.
Не варто забувати й про унітаз: економічний бачок повинен уміти працювати, як і змішувач, у двох режимах: малого і повного зливу.
ПОСУДОМИЙНІ ТА ПРАЛЬНІ МАШИНКИ
Мало хто пере сьогодні руками, але посудомийні машинки поки ще не так упевнено ввійшли у звичний побут. Тим часом, вони не тільки звільняють вас від непотрібної ручної праці, але й нітрохи не гірше пральних заощаджують воду. Витратившись на таку машинку один раз, ви будете витрачати набагато менше води на миття посуду щодня. Економія досягається в першу чергу за рахунок високої температури води, використовуваної в посудомийній машинці. Як бонус, така машинка заощаджує ще й мийні засоби.
СИСТЕМИ ПОЛИВУ ГОРОДУ Й САДУ
Якщо ви любитель свіжих овочів і фруктів, вирощених самостійно, або просто вирощуєте в саду квіти, то нехай їх поливає автоматична система. Робот зробить це в рази ефективніше, витративши менше води, регулярно і рівномірно воложачи землю в достатніх кількостях.
ЯК ЕФЕКТИВНІШЕ ОБІГРІВАТИ БУДИНОК?
Ще один солідний рядок витрат у бюджеті: опалення. Наші зими не дають у цьому плані спуску, вимагаючи серйозних витрат на обігрів житла. Особливо актуальне це питання для одноповерхового будинку, що стоїть на самоті і не підігрівається не через стінку опаленням від сусідів. Чи можна якось скоротити витрати на опалення для приватного будинку?
Ключовим моментом у питаннях економії на опаленні приватного будинку є його утеплення. Якісне утеплення, виконане у відповідності з усіма стандартами й вимогами для конкретно вашого будинку, дозволить скоротити витрати не на один десяток відсотків, не говорячи вже про те, що попросту зробить будинок набагато теплішим і затишним місцем у зимову пору.
Утепленим має бути все: стеля й дах, стіни й фундамент. Не забувайте й про вікна, сучасні пластикові або дерев'яні склопакети прекрасно справляються із завданням збереження тепла. Поскупившись на утеплення, ви заплатите двічі: тепло й гроші будуть просочуватися в буквальному значенні крізь стіни й дах вашого будинку, і летіти в атмосферу.
ГРАМОТНА ВИТРАТА ГАЗА
Найчастіше використовуваному для опалення будинку газу знаходиться інше застосування. Якщо ви готуєте на ньому, то подумайте про дисципліновану витрату блакитного палива. Позбудьтеся звички завжди готувати на максимально викрученій конфорці, це шкодить і смаку страв, і гаманцю. Для готування малогабаритних страв часто куди більш раціональним буде використання мікрохвильовки, а не духовки. На батареї непогано б установити термостатичні регулятори (термоголовки), а газовий котел установити на автоматичний режим з датчиком температури. Уже згадані змішувачі й розсіювачі для душу допоможуть заощаджувати не тільки воду, але й газ, якщо ви нагріваєте воду котлом.
У цілому, можливостей для економії предостатньо, і з кожним днем їх стає тільки більше. Будьте впевнені: розумний підхід до планування майбутнього будинку безсумнівно окупиться в процесі його експлуатації.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3967 |
|
© Газета Домовик 2012-2023