Як зробити темне приміщення світлішим
Кількість денного світла в кімнаті - це дуже важлива складова комфорту й гарного самопочуття. На жаль, в умовах середньої смуги проблема недоліку сонця і природного освітлення актуальна в багатьох житлових і офісних приміщеннях: хронічний дефіцит сонця й денного світла негативно позначається на нашій працездатності, здоров'ї та настрої. Ми підготували ряд порад, як можна вирішити цю проблему.
ЯК ЗБІЛЬШИТИ КІЛЬКІСТЬ ДЕННОГО СВІТЛА В ПРИМІЩЕННІ?
Існують практичні прийоми, які не просто створюють ілюзію більш світлого простору, а насправді збільшують освітленість. Усі вони так чи інакше пов'язані з вікнами, конкретніше, з видаленням усього зайвого з поверхні скла. Всі непрозорі предмети, що закривають віконне скло, зменшують кількість вхідного в кімнату світла рівно настільки, наскільки їхня площа закриває площу вікна. Прозорі предмети теж затінюють приміщення, але в меншому ступені.
• Штори, портьєри, ламбрекени можуть дуже сильно зменшити потік вхідного в кімнату денного світла, якщо закривають навіть невелику частину вікна. Наш експерт радить: "Не використовуйте темний, важкий текстиль і масивні гардини. Краще повісити прозорий легкий тюль пастельного відтінку, що зробить інтер'єр більш повітряним і світлим".
Подумайте, чи можете ви повісити штори таким чином, щоб вони закривали як можна меншу площу вікна, або навіть замінити їх на більш легкі, світлі й прозорі?
• Тюль і жалюзі, повністю закриваючи вікно, затримують велику кількість денного світла. Якщо ви живете в дуже темному приміщенні, чи потрібні вам ці елементи декору? Можливо, ви зможете обійтися без них, збільшивши таким чином рівень освітленості.
• Сітка від комарів. Якщо у вас на вікні москітна сітка зеленого кольору, замініть її на білу - вона буде пропускати більше світла. Не забувайте регулярно міняти сітки, тому що на них швидко накопичується пил і бруд, які перешкоджають проникненню в кімнату не тільки світла, але й свіжого повітря при провітрюванні.
• Будь-які інші предмети, що закривають вікно: занадто великі кімнатні рослини або зайва кількість квітів на підставках і в підвісні кашпо, складування на підвіконні великих речей і все інше, що в значній мірі закриває поверхню вікна та перешкоджає влученню денного світла в кімнату. Подумайте, чи дійсно вам потрібні всі ці предмети й чи не можна їх розмістити десь ще?
• Балкон. Найчастіше найтемніша кімната у квартирі - та, де є балкон. Крім об'єктивних причин затінення, є речі, які можна виправити. Іноді на балконах зберігаються предмети, які загороджують вікно й перекривають доступ денного світла в кімнату. Хтось прикрашає балконне скло шторками, що теж несприятливо позначається на освітленості кімнати. Те ж стосується й сушіння білизни на балконі. Спробуйте виключити всі ці фактори.
• Миття вікон. Усі знають, що бруд на вікнах робить приміщення темнішим, тому не забувайте про цей ефективний спосіб додати в кімнату трохи світла.
• Дзеркала, дзеркальні й глянсові поверхні. Візуально розширюючи простір кімнати, вони відбивають денне й сонячне світло від вікна, збільшуючи загальну освітленість приміщення.
СПОСОБИ ЗРОБИТИ ПРОСТІР ВІЗУАЛЬНО БІЛЬШ СВІТЛИМ
Ось кілька корисних порад, як візуально освітлити приміщення за допомогою певних дизайнерських хитростей.
• Не розміщайте в темному приміщенні багато громіздких меблів. Важливо підібрати такі варіанти, які будуть включати потрібний функціонал, але не з'їдати цінний простір. Замініть велику й високу шафу на підвісну, із дзеркальними або глянсовими фасадами, також можна його знизу підсвітити. Таке приховане освітлення візуально підніме шафу й зробить конструкцію легше.
• Використовуйте світлі меблі й тільки світлі оздоблювальні матеріали. Виберіть однотонні шпалери приємного відтінку або гладку штукатурку. Отут виключені великі орнаменти, яскравий фотодрук і колірні контрасти. Замініть усі фактурні й об'ємні матеріали на гладкі поверхні.
• Дуже важливо продумати освітлення в темному приміщенні. Замініть центральну люстру на вбудовані светильники і рівномірно розмістіть їх, наприклад, у глянсовій світлій натяжній стелі. Тим самим ви візуально зробите приміщення не тільки світлим, але ще й більш просторим.
• У робочій зоні й у зонах для читання повісьте бра або поставте торшер - це розіб'є підсвічування на групи і зробить інтер'єр цікавішим і світлішим.
• Темна підлога також зіграє не у вашу користь - у темному приміщенні зробіть її світлою, при цьому двері можуть бути теж світлими, що трохи відрізняються за відтінком.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4859 |
|
© Газета Домовик 2012-2023