Грибок і цвіль у ванній: чим небезпечні і як боротися
Ванна кімната через високу вологість ідеальне місце для розвитку всіляких грибків і цвілі. Їхні спори, необразливі у звичайному середовищі, потрапивши в сприятливе вологе та темне середовище, починають швидко розростатися. Температура +20°С, відсутність світла та висока вологість - ідеальні умови для комфортного проживання цвілі у вашій ванній кімнаті.
Якщо ви сподіваєтеся, що цвіль або грибок у ванній не принесуть вам шкоди, і ви зможете з ними комфортно співіснувати, то глибоко помиляєтеся.
Грибки та цвіль, це:
• огидні, покриті сірим нальотом і слизом стіни;
• затхлий запах;
• шкода для здоров'я;
• поступове руйнування поверхонь.
ШКОДА ДЛЯ ЗДОРОВ'Я
Якщо говорити точніше, то сама по собі цвіль мало небезпечна для здоров'я. Небезпечні мільярди спор, які вона виділяє і які розлітаються навколо. Ви дихаєте ними, не помічаючи, що повітря отруєне. Потрапивши в органи дихання та кровоносну систему, спори цвілі та грибів можуть спровокувати масу захворювань. Насамперед, це алергійні захворювання шкіри (дерматоз і мікоз), що погано піддаються лікуванню, хвороби дихальних шляхів (кашель, нежить, бронхіальна астма), захворювання опорно-рухового апарата, запалення суглобів, незрозумілого походження головні болі, нудота, запаморочення, ревматизм. Насамперед, у групі ризику перебувають діти, літні та люди з ослабленим імунітетом.
Розправитися з грибком можна, але зробити це буде складно. Для цього спочатку потрібно зрозуміти - звідки він потрапляє до нас у будинок.
Для організму людини вважається нормою вологість у межах 70-80%. Якщо у вашому будинку рівень вологості більший, то, швидше за все, у вас у будинку є:
• пластикові вікна та відсутня система вентиляції;
• кімнатні рослини й тварини;
• ви часто перете і сушите білизну в будинку;
• у будинку прохолодно, а зовні висока вологість; і й т.п.
Простори за шафами й стінками, місця під підвіконнями, стіни та стелі у ванній кімнаті - усе це майбутні джерела появи та стрімкого розмноження цвілевих грибів.
А тепер важливий момент: коли ви побачили у своїй ванній цвіль або грибок, майте на увазі, що перед вашими очима знаходиться грибкове тіло, а сама грибниця прихована від ваших очей і рук дуже глибоко, у межах 10 м. Якщо вам удасться виявити та знищити грибницю, то й грибкове тіло загине.
ЧИМ ЗНИЩИТИ ВОРОГА?
Наші бабусі боролися зі цвіллю за допомогою мідного купоросу, канцелярського клею та навіть сечі. На якийсь час проблема йшла, але як тільки з'являлися сприятливі умови, цвіль поверталася.
Зараз на озброєнні людини є могутніші та надійніші засоби, ніж "сеча верблюда". Вони дозволяють швидко знищити "мовчазного вбивцю". Застосовувати їх потрібно тільки за інструкцією, причому обробити потрібно все приміщення, у тому числі і під всією сантехнікою: адже спори витають у повітрі у ванній уже в концентрованому вигляді й готові до "заселення" у будь-який куточок. Але й це тільки півсправи. Якщо ви не вживете заходів профілактики, то грибки знову повернуться у ваш будинок.
Тому вам просто необхідно знайти й усунути причину появи цвілі. Для цього зі стін видаліть усі старі покриття: плитку, штукатурку, побілку, фарбування і т.д. Потім просушіть стіни будівельним феном або потужними світильниками - софітами, електронагрівниками і т.д. Якийсь час вам доведеться відмовитися від використання ванної кімнати за призначенням, щоб не спровокувати спори, що вижили, пустити "корені" на новому місці.
Далі приступаємо до виведення грибка. Залежно від ступеня зараження стін і стелі, питання взагалі може стати так, що для рятування від грибка необхідно буде збити стару штукатурку. Для дослідження глибини поразки можна просвердлити кілька отворів у місцях найбільшої цвілі.
ЯК ЗМУСИТИ ЦВІЛЬ НЕ ПОВЕРТАТИСЯ?
Ура! Перемога! Грибок і цвіль ми перемогли! А як же зробити так, щоб вони більше ніколи не повернулися до нас у будинок?
Насамперед - боріться з вологістю. Зрозуміло, що у ванній це зробити проблематично, але постарайтеся організувати в них потужну витяжку, відремонтуйте крани, що протікають, усуньте всі протікання та тримайте всю сантехніку в справному стані.
Джерелом додаткової вологості може бути також і стояк холодної води, у якого порушена ізоляція й на трубі постійно є конденсат. Якщо таке спостерігається у вашому будинку - усувайте.
Для ізоляції стояка холодної води продаються спеціальні м'які паропластові труби всіляких діаметрів, за допомогою яких можна захистити будь-який стояк. Можна купити спеціальні скотчі, які також ізолюють трубу.
Ще один метод боротьби зі цвіллю - це провітрювання. Для цього у ванній є вентиляція та щілина під дверима. Якщо у вас немає щілини у ванній або туалеті, то їх потрібно зробити. Перевірте, чи справно працює витяжка. Для цього можна пустити струмок диму від сигарети або прикласти уривок газети. І якщо витяжка працює слабко, то поставте вентилятор. Якщо тяги немає і з вентилятором, то необхідно прочистити вентиляційний канал.
Тільки після виконання цих заходів - вивід грибка й усунення умов для його поширення - можна приступати до обробки стін і стелі.
Краще застосовувати водостійкі фарби, що захищають поверхні від зайвої вологи. Вододисперсійні або водоемульсійні фарби вологу пропускають, "дихають". З іншого боку, якщо незнищений грибок на недостатньо просушеній стіні закрити водонепроникною фарбою, то все повториться знову.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4116 |
|
© Газета Домовик 2012-2023