Як заощаджувати воду: хитрості та поради

11 листопада 2015

З огляду на ціни на комунальні послуги, кожна крапля води - на вагу золота. Не дивно, що кожний мріє про те, щоб суми на платіжках виглядали менш загрозливими. Але якщо використовувати воду з розумом, то можна зменшити тризначне число і при цьому не збирати в баночку дощову воду для миття посуду. Як заощаджувати воду?

1. Для того щоб заощаджувати воду, насамперед, потрібно придбати правильну сантехніку. Наприклад, установіть змішувачі з розпилювачами (аераторами), які, завдяки повітрю, знижують витрату води. Таким чином, ви будете використовувати на 60% менше дорогоцінній рідині. Для економії води корисними будуть також крани з детекторами руху. Як тільки ви забираєте руки від них, вони автоматично вимикаються. Такий сенсорний кран стане відмінним помічником в економії води. 

2. У раковині також бажано встановити заглушку, а посуд мити проточною прохолодною водою. А найкраще придбати посудомийну машину. За допомогою цього чудесного пристосування ви не тільки заощадите воду, але час і засоби, що чистять. Якщо ж ви за звичкою миєте посуд руками, то замочуйте його перш, ніж використовувати засоби, що чистять. Тому добре б мати дві раковини для посуду або класти його в спеціальну окрему ємкість.  

3. Якщо у вас протікає кран, бачок або труба, обов'язково відремонтуйте їх. Як правило, на це рідко звертають увагу, але через подібні неполадки ви можете зменшити свій бюджет на 70 грн на місяць. Тому краще один раз полагодити всі крани, чим рік у рік переплачувати за воду. Крім цього установіть на бачок унітаза кнопку ощадливого зливу, що пропускає за одне змивання 6 літрів.

4. Одне з важливих правил економії - установити лічильники. По-перше, ви відразу будете бачити кількість використаної води. Адже багато членів родини навіть не помічають, як нерозумно використовують її під час купань або миття посуду. Найчастіше про економію піклується той, хто заповнює платіжки. А так усі будуть бачити, що після тривалого прийому ванни дехто витратив занадто багато води.   

Саме через такі водні процедури і йдуть грошики з бюджету. Висновок: не будьте марнотратними та приймайте замість ванни душ. По-перше, це займає менше часу, а по-друге, ви раціонально використаєте воду. Також під час миття волосся, гоління або чищення зубів виключайте крани. Зовсім не обов'язково, щоб вона бігла, поки ви намилюєте волосся. Більше того, купіть спеціальні ощадливі насадки для душу, що дозволяють розпорошувати воду. Її витрата завдяки таким пристосуванням стане ще меншою, у середньому до трьох разів порівняно зі звичайними старими змішувачами.

5. Крім цього, намагайтеся здійснювати прання всіх речей один раз на тиждень, пам'ятаючи про те, що прання за допомогою пральної машини допомагає зберегти гроші, а ручне прання лише витрачає воду.

6. Мийте продукти в мисці, при виключеному крані. Також не варто розморожувати  продукти під проточною водою, краще заздалегідь вийняти їх з морозилки.

Як бачите, поради елементарні і не завжди вимагають грошових або моральних витрат. Будьте практичними й раціональними, адже те, як ви заощаджуєте воду, піде на користь всьому сімейному бюджету.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4493 Подобається: 1 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс