Садова доріжка зі спилів дерева - дешево й модно
Коли міська людина купує дачу або будиночок у сільській місцевості, у неї відразу різко змінюються інтереси - думки тепер спрямовані на благоустрій свого перебування на свіжому повітрі.
Обов'язково потрібно подумати про доріжки на своїй ділянці. У наш час існує величезна кількість варіантів їхнього спорудження, але так хочеться, щоб це було маловитратно, красиво і природно. Згадайте про такий екологічно чистий і взагалі недорогий матеріал, як непридатні дерева.
Багато у кого на ділянках знайдуться полінця, спиляні стовбури або залишки брусів. Ось це й буде основою для ваших доріжок.
Технологія устрою садових доріжок з деревних спилів дуже проста і доступна всім. Заготовляються дерев'яні спили однієї висоти, найбільш оптимальний розмір - 8-12 см. Однакову висоту необхідно витримувати строго, тому що викладати рівну доріжку з різних плашок буде непросто. Тому краще відпилювати заготівлі вдвох, маючи під рукою мірку, пилкою з широким полотном, щоб захоплювати ширину колоди.
Дерево дуже гарно поглинає вологу, і тому спили потрібно перед укладанням обробити одним з антисептиків для їхнього захисту. Сьогодні в продажі є велика кількість різних марок, тут все залежить від ваших можливостей. Але є й підручні матеріали, які дозволяють захистити дерево від гниття. Це й оліфа, і бітум, і відпрацьоване машинне мастило. Говорять, що можна захистити деревину, якщо прокип'ятити заготівлі в суміші солярки з гудроном. Цей метод більш небезпечний, тому що суміш цих інгредієнтів потрібно розігріти на вогні до рідкого стану.
Вам самим доведеться вирішити, якому способу віддати перевагу, але обробити заготовлений матеріал потрібно обов'язково.
Заготовивши спили, необхідно приступати до підготовки майбутньої доріжки. Чітко намітивши траєкторію, необхідно викопати траншею глибиною 20-25 см по всій доріжці. Потім на дно траншеї укладається дренаж. Це необхідно для відводу поталих і дощових вод, рівно як і для запобігання гниття дерева.
Дренаж улаштовується наступним чином: насипається три п’ятисантиметрових шари піску або суміші піску з гравієм, кожний з яких проливається водою для ущільнення. Наступний крок - укладання заготовлених спилів у підготовлене ложе.
Якщо у вас достатня кількість матеріалу, можна викласти малюнок із заготівель. У будь-якому разі при укладанні дерев'яних плашок кожний проявляє свою фантазію, тому такі доріжки сугубо індивідуальні.
Укладаючи заготівлі, їх потрібно поглиблювати в дренаж і щільно втрамбовувати, намагаючись підбирати деревинки за розміром і формою. Простір між спилами можна заповнювати більш дрібними деревинками, або засипати піском упереміш із насінням газонної трави. Проміжки треба теж щільно втрамбувати і готову доріжку добре пролити водою, щоб виявити виниклі порожнечі.
Краї доріжки бажано теж красиво оформити. Для їхнього облагороджування підуть, наприклад, невисокі полінця або їхні половинки. Можна обмежити доріжку цеглою або природним каменем. І тут головну роль буде грати ваше бажання та можливості.
Раз на два роки доріжки зі спилів потрібно добре прочищати металевими шкребками і бажано обробляти антисептиками. Зроблені своїми руками із природного матеріалу доріжки на вашій ділянці будуть довговічними і принесуть радість вам і вашим близьким.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3749 |
|
© Газета Домовик 2012-2023