Секрети чистої білизни
Здавалося б, що складного може бути сьогодні в пранні при такій розмаїтості й достатку мийних засобів. Виявляється, нюанси все-таки існують і їх потрібно знати.
Приміром, лляні та бавовняні тканини - складаються з рослинних волокон. Вони являють собою майже чисту целюлозу (клітковину) - найпоширеніший у природі поліцукрид. Під дією води рослинні (целюлозні) волокна набухають, а висихаючи - «сідають». До слаболужних розчинів ці тканини цілком стійкі, але під дією кислот руйнуються.
Вовна і шовк - білкові волокна, вони мають тваринне походження. Ось чому для прання виробів з натурального шовку та вовни в жодному разі не можна використовувати пральні порошки, а також пасти з біодобавками, що розкладають білкові забруднення: неминуче постраждає й сама тканина.
Натуральний шовк удвічі міцніше вовни, але теж руйнується під дією кислот і лугів; навіть найслабкіший розчин лугу може позбавити шовк властивого йому блиску. Якщо згадати, що й мило, і звичайні пральні порошки завжди створюють у водяному розчині лужне середовище, то стає зрозуміло, чому ними не рекомендують прати вовняні та шовкові тканини.
Щоб не зіпсувати річ при пранні, потрібно знати, що бавовняні та лляні тканини витримують високу температуру, їх можна навіть кип'ятити, а вовна і натуральний шовк вимагають прання та полоскання у більш щадних умовах: при температурі не вище 40-50 градусів (інакше річ зваляється - «сяде»). Їх не варто особливо ретельно терти і вичавлювати, оскільки мокрі волокна цього типу значно втрачають міцність.
КІЛЬКА КОРИСНИХ ПОРАД ДЛЯ ПРАННЯ
Брудні фіранки легко відперуться, якщо замочити їх у воді, де розчинена поварена сіль, з розрахунку 1 столова ложка на 10 л води.
Сильно забруднені речі краще замочити у воді з добавкою нашатирного спирту.
Кухонні ганчірки та рушники краще замочувати в теплій воді, додавши 100 мл оцту або 1-2 столові ложки скипидару на 10 л води.
Білі шкарпетки будуть ідеально відіпрані, якщо замочити їх у воді з додаванням бури (2 столові ложки на 10 л води).
ЯК ВИДАЛИТИ ЖУЙКУ
Жуйку на дитячому одязі можна видалити за допомогою льоду й ацетону. Льодом ретельно натирають місце, де прилипла жувальна гумка, а після застосовують ацетон або рідину для зняття лаку. Замість натирання льодом можна просто ненадовго покласти річ у морозилку.
Використовують і протилежний метод: полити на місце, де прилипла жуйка, окріп або пропрасувати розпеченою праскою через паперовий рушник або туалетний папір. Однак у цьому випадку пляма на одязі все-таки залишиться.
Якщо нічого не допомагає, то вихід один - хімчистка.
Якщо ваша дитина умудрилася наліпити жуйку на волосся, не хапайтеся відразу за ножиці. Це завжди встигните. Спробуйте втерти в прилиплу жуйку олію або вазелін і розчесати волосся дрібним гребінцем. Якщо такий засіб не допоміг, тоді використовуйте ножиці.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3559 |
|
© Газета Домовик 2012-2023