Щоб у будинку завжди було чисто

19 серпня 2015

«Як їм вдається підтримувати такий порядок? Чому у них завжди чисто? Як вони встигають і чому мені не вдається цього досягти?» Ці питання ми задаємо собі щоразу, повертаючись до себе додому, де всюди розкидані речі, пил по кутах і невинесене вчасно сміття.

Можливо, звичайно, усе у вас і не так погано, але до приходу гостей вам однаково доводиться готуватися: то тут, то там з'являються брудні місця, або речі не на своїх місцях. Як же зробити так, щоб вам не доводилося постійно влаштовувати стомлюючі генеральні прибирання?

Найголовніше прибрати всі речі, які лежать не на своїх місцях. Тому, якщо вам важко зробити перший крок назустріч чистоті й порядку, попросіть кого-небудь допомогти вам.

Наступним етапом має бути щоденне прибирання, котре буде підтримувати чистоту в будинку постійно. Якщо до вас зненацька прийдуть гості, вам не доведеться червоніти від сорому за свою неприбрану квартиру.

Як правило, щоденне прибирання включає:

• миття підлоги у всій квартирі (навіть на балконі, у коморі та на лоджії);

• видалення пилу в основних кімнатах: вітальні та спальні;

• миття раковини у ванній кімнаті.

Однак щоденний догляд - це ще не все.

Важливо пам'ятати, що в кожній кімнаті є певні місця (тобто шафки, полички і т.п.), про порядок у яких ми часто забуваємо. Ними нам і потрібно зайнятися.

Зони прибирання. Варто розділити свою квартиру на окремі приміщення: кухню, передпокій, ванну кімнату, спальню і вітальню. Кожним із цих приміщень варто займатися в окремо виділений для них день тижня. Понеділок - спальня, вівторок - кухня, середа - передпокій тощо.

Про що варто пам'ятати. Безладдя починається з того, що ви забули покласти на місце взяту річ, із пропущеного щоденного догляду, з не витертого пролитого чаю. Тому пам'ятайте про те, що все варто класти на свої місця, непотрібні речі частіше викидати, обов'язково проводити щоденне прибирання, а також «зачищення» зон по днях тижня. Якщо ви пролили сік, насмітили де-небудь, відразу приберіть. Це займе максимум 5 хвилин, зате у вас завжди буде чисто.

І головне. Завжди робіть прибирання радісно, з гарним настроєм. Пам'ятайте, що ви не просто видаляєте бруд. Ви робите вашу квартиру затишною, приємною. І завжди буде приємно повертатися додому після роботи. Вам стане приємніше бувати на кухні, проводити сімейні вечори у вітальні. А головне, вам не доведеться робити генеральне прибирання! Хіба це не переконливий аргумент за те, щоб почати свою програму чистоти й порядку?

7 МІСЦЬ У БУДИНКУ, ЯКІ МАЮТЬ ПОТРЕБУ В ЩОДЕННОМУ ПРИБИРАННІ

Ці зони є найбільш використовуваними, найбільше забруднюються і вимагають невідступної уваги.

1. Раковина на кухні та посуд. Не допускайте накопичення брудного посуду. Після миття посуду обов'язково очищайте раковину, нехай на ній не буде жирних розводів і залишків їжі.

2. Ванна кімната. Раковина у ванній кімнаті - те, на що потрібно звертати увагу щодня.

3. Кухонна плита і мікрохвильовка. Візьміть за правило протирати поверхню плити і мікрохвильовки щоразу після використання. Кухня і правда буде виглядає набагато чистішою та охайнішою!

4. Кухонна підлога. Готування їжі, сніданки, обіди та вечері залишають помітні сліди. Підмітаючи підлогу на кухні щодня, ви будете перешкоджати поширенню бруду по всьому будинку.

5. Ліжко. Обов'язково заправляйте ліжко по ранках. Неприбране ліжко створює відчуття неохайного, брудного будинку.

6. Робочий стіл, тумбочка, полички. Протирайте пил щодня. На це не потрібно багато часу, але ефект чудовий.

7. Місце перебування свійської тварини. Якщо у вас є вихованці, не забувайте про них, будь ласка. Очищайте лоток вчасно, вигулюйте собаку, прибирайте вовну та пір'я. Без цих дій чистоти в домі точно не побачити!

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6640 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс