Підготовка садового інструмента до весни

4 лютого 2015

Зима - самий час зайнятися садовим інвентарем, перевірити, чи все в порядку, щось підремонтувати, нагострити, а якщо це необхідно - докупити. На що звернути увагу при покупці садових інструментів, як зробити так, щоб вони прослужили як можна довше, спробуємо розібратися на прикладі найбільш популярних і традиційних з них.

Зробити cвоєрідний органайзер для садових інструментів для дачі або для гаража можна досить швидко та просто із залишків сантехнічної ПВХ труби.
Зробити cвоєрідний органайзер для садових інструментів для дачі або для гаража можна досить швидко та просто із залишків сантехнічної ПВХ труби.

ЛОПАТА

Стара добра лопата, незважаючи на розмаїтість сучасної техніки, створеної для обробки землі, залишається дуже затребуваним інструментом дачника. Сьогодні пропонуються лопати, спеціально зроблені для виконання тих або інших робіт - траншейна, совкова, штикова, для риття канав, снігоприбиральна і т.д. Основна вимога до актуальної сьогодні снігоприбиральної лопати - легкість, місткість і зручність керування.

Зараз багато лопат з міцного пластику або сплавів алюмінію, але не втрачають популярності і традиційні дерев'яні лопати. Вони відрізняються надійністю і доступністю, однак не дуже зручні для використання у відлигу - дерево швидко намокає, і лопата стає важкою.

Одна з найбільш затребуваних лопат у дачників - штикова. Зазвичай вона виготовляється зі сталі, але можна знайти екземпляри з алюмінієвих сплавів, нержавіючої сталі та навіть з титану. Найменш міцна з них - алюмінієва лопата, найміцніша та досить легка стосовно сталі - титанова. Однак титан - матеріал недешевий, тому рядові дачники частіше обходяться традиційними сталевими лопатами. Головне, щоб вони були добре наточеними та зручними.

Комфортність використання лопати багато в чому залежить від черешка. Він повинен бути зручний по висоті: занадто низький збільшить навантаження на нижню частину тулуба, занадто високий - на верхню. Матеріал для черешка може бути використаний різний - від традиційного дерева до склопластику. Дерево «пасує» перед вологою, менш міцне, зате звичне та доступне. Склопластик більш універсальний і довговічний, але обійдеться дорожче.

СЕКАТОР

Найбільш затребуваний секатор навесні, коли в саду починається активна обрізка дерев і кущів. Зараз існує безліч моделей, але всі вони, як правило, мають такі складові, як леза (робоче й опорне, вигнуте для кращого охоплення гілки, але є моделі, де обидва леза - робочі); з'єднуючий їх болт і гайка (мають бути щільно закручені); пружина, що розтискає леза; рукоятки з буфером, що служить для зручності користування секатором; замочок, що закриває секатор.

Гарний секатор має бути виготовлений з міцної сталі та легко розбиратися, якщо ви захочете нагострити леза.

Ручки зазвичай роблять із полегшених сплавів і покривають міцним матеріалом, що зм'якшує тиск. Є секатори з виїмками для чотирьох пальців, є зі звичайними пластмасовими ручками. У будь-якому разі вони не повинні бути слизькими та не повинні натирати мозолі.

Зараз пропонуються також секатори із храповим механізмом, за допомогою якого при менших зусиллях можна зрізати досить товсті гілки. Напевно такі моделі оцінять жінки. Ось тільки виготовляється вдосконалений інструмент зазвичай з більш дорогих матеріалів (титану) і тому коштує дорожче.

ГРАБЛІ

Разом з лопатою граблі входять у базовий інвентарний набір кожного дачника. Тому що функцій у них - безліч. Від функцій же буде залежати, які саме граблі вибрати.

Для збору дрібного сміття в саду, опалого листя оптимально підходять віялові граблі. Їхня особливість у тому, що вони складаються з безлічі гнучких зубчиків, що розходяться віялом. Така форма дозволяє захопити більше дрібного сміття та швидше впоратися із завданням.

Для згрібання соломи, сіна ідеально підходять традиційні дерев'яні граблі з рідкими зубчиками. Вони легко прочісують підсушену траву, не застряючи зайвий раз, і при цьому мають необхідну жорсткість, щоб ефективно згрібати об'ємні валки сіна.

Для розрівнювання ґрунту на грядках підходять як металеві граблі, так і виконані із сучасних полегшених сплавів і міцного пластику. Черешок зазвичай виготовляється з легкого та міцного пластику, але можна зробити його і з дерева.

МОТИКА

Мотика - один із найдревніших інструментів: кам'яні можна знайти в музеях. Але настільки довга історія використання не зробила мотику чимось несучасним. Вона як і раніше затребувана дачниками.

Видів мотик існує безліч - і трикутні, і з зубцями, і з одним лезом. І у кожної моделі - своя функція. 

Найбільш популярні універсальні мотики - із зубцями з одного боку і лезом з іншого. Традиційний матеріал для цього інструмента - сталь. Однак сьогодні пропонуються й сучасні моделі - з поліаміду, армованого скловолокном. Міцні та легкі, але менш доступні, чим традиційні сталеві мотики.

Черешок у цього інструмента, подібно лопатам і граблям, може бути дерев’яним, пластиковим, із загартованого алюмінію тощо. Прямим за формою, вигнутим - для перерозподілу навантаження, з м'якими накладками та ін. Тут кожний вільний вибирати, що йому зручніше та важливіше.

ЯК ЗБЕРІГАТИ ІНСТРУМЕНТИ ПРАВИЛЬНО

Щоб і лопати, і граблі, та інші інструменти прослужили вам як можна довше, за ними, звісно ж, варто доглядати. Перед настанням зимових холодів необхідно повністю очистити їх і просушити. Якщо це не було зроблене, ще не пізно привести інструменти в порядок.

Очистіть їх, нагостріть усе -від лопат до мотик - і протріть лляною олією. Перевірте, чи міцно сидить лопата на черешку, чи не ослабнула гайка на секаторі, чи не погнулися зубчики на граблях... Усі ці недоліки потрібно виправляти зараз, щоб до весни підійти у повній «бойовій» готовності!

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4761 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс