Нерівні стіни: ховаємо недоліки за шпалерами
Якщо немає можливостей, сил, грошей або часу вирівнювати стіни, то ситуацію можна виправити, вибравши правильні шпалери.
Найпоширеніші труднощі, що виникають при ремонті квартири, - нерівні стіни та стелі. Більшість оздоблювальних матеріалів або погано лягають на них, або підкреслюють цей дефект у рази. Так, наприклад, фарбувати нерівні стіни, наносити рідкі шпалери або декоративну штукатурку, на жаль, не можна: нерівність стін стане настільки очевидною, що буде «заважати» навіть психологічно. По-гарному, потрібно наймати спеціальну бригаду, щоб ідеально вирівняти стіни. Але це, звісно ж, влетить у копієчку. Так що ж робити з нерівними стінами? Обклеїти їх спеціальними шпалерами.
Взагалі ж існує велика кількість різновидів шпалер, але не всі вони підходять для нерівних стін. Підходять два різновиди: вінілові та флізелінові шпалери. І ті й інші відрізняються великою щільністю, багатошаровістю й тисненням, що дозволяє «вирівняти» стіни, як фізично, так і візуально. За зовнішнім виглядом вінілові шпалери (вони ж миються) більш гладкі, блискучі. Флізелінові - більш шляхетні, матові. Ось тому для віталень і спалень рекомендуються флізелінові, а для передпокоїв і кухонь - вінілові.
Вінілові шпалери бувають з різними добавками у своєму зовнішньому шарі. Це може бути порошок слюди і металеві частки, додані в спінений вініл, тоді дизайн таких шпалер називається «під шовк». А бувають з добавками волокон штучного шовку. Цей дизайн називається шовкографія.
Флізелінові шпалери вирівнюють за рахунок щільності м'якої підкладки. Ну а верхній шар - це папір зі спеціальними добавками. Цікаво, що коли буде потрібно зняти зі стін ці шпалери, то верхній паперовий шар зніметься легко, а флізелін залишиться на стіні. Таким чином, стіни будуть уже до деякої міри вирівняними - для нового ремонту, нових шпалер. Флізелінові шпалери бувають і звичайними, і під фарбування. Різниця в тім, що у шпалери під фарбування у верхній шар при виробництві додають текстильні волокна.
Говорять, що «дихають» тільки паперові й текстильні шпалери, а вся інша «синтетика» є неекологічною. Це невірно. Справа в тому, що й вінілові, і флізелінові шпалери виробляються з мікропорами. Ну а флізелін - теж повітропроникний матеріал.
Вінілові та флізелінові шпалери дуже легко клеїти. Клей потрібно наносити не на шпалери, а на стіну, що дуже зручно. Самі шпалери клеються встик, і при висиханні клею вони не зменшуються в розмірах. Найголовніше - правильно, строго вертикально наклеїти перше полотно. Отут потрібно скористатися рівнем. Клей потрібно використовувати тільки спеціальний, саме для конкретного виду шпалер. Особливістю цих шпалер, важливою для нерівних стін, є те, що вони ніколи не «відійдуть» від стіни. А от з іншими видами шпалер таке, швидше за все, трапиться, це відбувається від перепадів поверхні - виникає нерівномірний натяг.
Звісно ж, якщо в кімнаті ще й стеля крива, це буде видно за кромкою шпалер. Отут єдиний варіант - використати стельовий плінтус, і краще гіпсовий. Пінопластовий плінтус може виглядати примітивно, тому що шпалери ці, як правило, виглядають дуже шляхетно.
Тому, якщо ви виберете будь-який з цих двох видів шпалер, стіни будуть виглядати рівними, а ви уникнете зайвих витрат.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 8405 |
|
© Газета Домовик 2012-2023