Кухня - обличчя дому
З огляду на те, що в невеликих квартирах вона традиційно відіграє роль вітальні для близьких людей, жінки намагаються, щоб тут завжди було затишно, чисто й красиво.
Особливо мають потребу у догляді кухонні меблі, оскільки постійні випари, жир, що розлітається зі сковороди, молоко або суп, що збігають, швидко надають їй неохайний вигляд. Тому ми й поговоримо про те, як правильно доглядати за кухонними меблями. Багато в чому це залежить від матеріалу, з якого вони зроблені.
Пластикові або пофарбовані емалевою фарбою покриття кухонних меблів можна вимити розчином будь-якого прального порошку, додавши на літр води столову ложку мийного засобу. Пляму від кулькової ручки, що з'явилася на пластиковій кришці кухонного стола або клейонці, можна легко відтерти голівкою сірника, злегка змоченою водою, а потім промити це місце теплою мильною водою.
Дерев'яні нефарбовані столи можна вимити гарячою водою з милом, а потім обполоскати чистою водою і насухо витерти. Для видалення жирних плям також використовують слабкий мильний розчин. У жодному разі не можна застосовувати в цих цілях ефір, ацетон, бензин та інші розчинники. Сильно забруднені поверхні нефарбованих столів вискоблюють лезом кухонного ножа у напрямку шарів деревини. Але робити це потрібно акуратно, щоб на стільниці не з'явилося поглиблень і подряпин.
Взагалі, при догляді за дерев'яними меблями не допускається застосування порошків, соди та паст, які спеціально для цього не призначені. Не можна використовувати мийні засоби, що мають у складі абразивні матеріали і агресивні кислотно-лужні рідини. Для очищення дерев'яних меблів не годяться губки або тканини, просочені хімічними сумішами. Для чищення таких меблів застосовують спеціальні розчини, що містять захисний віск, а після обробки дерев'яних поверхонь їх насухо витирають.
Дерев'яні фасади кухонних шаф періодично варто покривати спеціальними розчинами для меблів із захисним воском. Не рекомендується часте використання політури, тому що в результаті втрачається характер текстури дерева. Тому меблеву політуру варто застосовувати тільки після тривалої перерви для ретельного чищення або для того, щоб освіжити дерево.
При догляді за металевими поверхнями не слід використовувати засоби, що володіють абразивними властивостями, а також губки з покриттям з металевого волокноподібного або стружкового матеріалу.
Звичайні забруднення з поверхонь із нержавіючої сталі видаляють з використанням води й рідкого мийного засобу. Після цього поверхню потрібно обполоскати теплою водою й протерти сухою тканиною. Для сильних забруднень використовують спеціалізовані засоби з догляду за нержавіючою сталлю.
Якщо пофарбовані кухонні меблі втратили свій вигляд, їх можна обновити, скориставшись білою або кольоровою емалевою фарбою. Для цього потрібно попередньо покрити поверхню меблів олійною фарбою і добре просушити. Щоб емаль лягла рівним тонким шаром і утворила дзеркальну поверхню, її потрібно добре розмішати і трохи підігріти на водяній бані до 40-50°С і лише після цього покрити нею меблі.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5785 |
|
© Газета Домовик 2012-2023