Що таке тісто філо
Зазвичай слово «пироги» не передвіщає нічого дієтичного. Але якщо вам не хочеться себе обмежувати — знайте: компроміс із вуглеводом можливий! І називається він «тісто філо». Філо - це витяжне прісне тісто, дуже тонке.
Філо роблять шляхом тонкого розкочування тіста й подальшого розтягування його руками. Тісто ще називають листкове й відносять до різновидів витяжного листкового тесту.
У виробництві для витягування тонкого листа тіста використовують машинний спосіб - шари розкочуються до товщини аркуша паперу, тобто менш 1 мм.
Тісто філо, взагалі-то, давно знайомий нам продукт. Хрустка турецька пахлава з безліччю дрібних шарів — один з яскравих прикладів того, як солодощі можуть бути відносно невинні (зрозуміло, щодо бісквітів з вершками).
В інтернетівських рецептах одна з найпоширеніших фраз: «візьміть 10 листів тіста філо». Вам не зовсім зрозуміло, де беруть ці листи? Упакування з написом «phyllo» потрібно шукати у відділі заморозок супермаркетів.
При покупці слід вибирати продукт без підсилювачів смаку, барвників і тим більше без консервантів. При виборі варто звернути увагу на цілісність упакування й строк придатності. Купуйте продукт відомої торговельної марки або тієї, якій довіряєте.
Філо можна зберігати в морозилці до півроку герметично впакованим. Тісто прекрасно переносить заморожування, але при повторних заморожуваннях втрачає свої смакові якості й втрачає корисні властивості.
Слово «phyllo» у грецькій мові означає «аркуш». Борошно змішують із водою, оливковою олією, довго й нещадно мнуть, а потім розкочують у товщину цигаркового паперу. Процес вимагає неабиякої енергії й великої навички поводження з тістом. Потім між листами розкладають будь-яку начинку — картопля, м’ясо, трави або мед з горіхами, печуть у грубці або припускають із водою. Яку начинку додасте - таким і буде смак, тому що у філо дуже нейтральний смак.
Під впливом температури шари піднімаються, збільшуються і як би прожарюються в олії, тому тісто стає абсолютно повітряним і майже невагомим (у кількісному відношенні його, дійсно, небагато).
У часи османського ярма чарівне тісто просочилося в усі близькосхідні гастрономічні традиції, але скрізь називають його по-різному. Так, у Стамбулі готовлять найніжніші берекі зі шпинатом або картоплею, не говорячи вже про шари, що сочиться медом і сиропом пахлави-баклави. У Марокко роблять фантастичні пастийї, або бастийї - це шари тіста філо, прокладені куркою, горіхами з обов’язковим для місцевості шафраном і корицею. У Греції роблять спанакопиту з фетою і всілякою зеленню.
У чому сенс вибору цього тіста як розумного компромісу? На думку дієтологів, вуглевод небезпечний не стільки сам по собі, скільки в комбінації з жирами тваринного походження й певного виду білками, наприклад молочними. Час поглинання вуглеводу теж відіграє важливу роль. Так, солодке, пироги й хліб можна й потрібно вживати до третьої години дня, а ввечері — тільки у виняткових випадках.
У тісті філо саме немає тривожної комбінації вершкового масла, яєць і дріжджів з борошном і солодкою начинкою. Його прісний характер відмінно доповнює внутрішній зміст, на який звернена основна увага і яке дає простір вашій уяві. Коротко кажучи, незважаючи на присутність тіста й начинки, найніжніші вироби з філо пирогами назвати неможливо.
Поєднувати тісто філо можна з найрізноманітнішими продуктами, а готуються похідні з нього хвилин 10-40, залежно від кількості шарів. Також необхідний ніж, виделка й багато серветок - воно буде хрумтіти й бризкатися соком.
ПАМ’ЯТАЙТЕ
Кожний шар витяжного тіста філо при приготуванні страв з ним обов’язково змащується оливковою олією або розтопленим вершковим маслом. А якщо ні, то шари склеяться, не пропечуться й не будуть легкими й хрусткими.
Начинка загортається у філо у готовому охолодженому виді. У начинці не повинно бути занадто багато рідини (соку або масла).
Випічка з філо повинна формуватися швидко. Кінці листів тіста потрібно надійно (і красиво) зліпити.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 7960 |
|
© Газета Домовик 2012-2023