Відпочинок з наметом: що взяти із собою

10 липня 2020

Інструктор по туризму називає обов’язковий список речей для комфортного відпочинку на природі.

НАМЕТ (від 800 грн.)

Для літніх походів краще вибирати одношарові намети без тенту. Гарний варіант — намет з мембранного матеріалу Gore-Tex, який пропускає з намету вологу пару, а значить, усередині не буде задушливо, а на стінках уночі не стане утворюватися конденсат.

Якщо збираєтеся відпочивати у води, де можуть бути сильні вітри, краще вибирати моделі, у яких дуги просмикуються в спеціальні кишені, розташовані із зовнішньої сторони тенту. Якщо прагнете користуватися наметом не один рік або ваш «дикий» відпочинок припускає часті переїзди з місця на місце, зверніть увагу й на матеріал, з якого виготовлені дуги. Самі міцні — алюмінієві. До того ж їх просто відремонтувати в похідних умовах.

Цього літа на території України часті грози, тому потрібно приділити увагу вологонепроникності. Для цього знайдіть у паспорті виробу маркування. Матеріал намету, який зможе витримати зливу, має характеристики вище 3000 мм вод. ст. А от дно намету повинне мати більш високу водонепроникність — від 5000 мм вод. ст., тому що на нього буде давити вага туриста.

Якщо ж у вас уже є намет, а її вологонепроникність менш 3000 мм вод. ст., запасіться просоченням у балончику (від 150 грн). Розпорошивши цю речовину зверху намету, ви будете впевнені, що захищені від вологи хоча б на одну зливу. 

Щоб не з’ясувалося, що під час першого дощу намет протікає по швах, вибирайте моделі, у яких стики тканини проклеєні й прошиті лавсановими нитками подвійним швом.

Сьогодні в продажу є так звані автоматичні намети. Вони розкладаються й складаються за принципом парасольки. Але перед тим як купити подібну модель, краще особисто спробувати розкласти й скласти її, перевірити якість дуг і механізм розкладання, а якщо ні, то можна одержати одноразовий тент із дротовими спицями.

Вибираючи модель намету, обов’язково врахуйте місцевість, на якій буде розбитий табір. Справа в тому, що стандартна купольна конструкція може встановлюватися й без тенту (якщо не потрібен додатковий захист від дощу), а от «напівбочка» або «будиночок» вимагає обов’язкової розтяжки. Розтяжки фіксуються на землі за допомогою кілочків. Але якщо ви будете розбивати табір на піску або каменях, убити такі кілочки буде неможливо, тому натягнути намет не вийде.

СПАЛЬНИЙ МІШОК (від 500 грн.)

При виборі спального мішка в першу чергу потрібно враховувати його температурний рейтинг. Для відпочинку влітку краще вибирати спальник з температурним показником 0+. У ньому вам не буде спекотно теплої літньої вночі, але ви не змерзнете в похмуру погоду або якщо піде дощ.

Щоб купити якісний спальний мішок, вибирайте моделі з написом EN tested, що означає європейський стандарт протоколу випробувань (EN) 13537.

 Для літніх спальних мішків актуальні показники граничної комфортної максимальної температури. Причому вони вказуються окремо для «середнього» чоловіка й для «середньої» жінки. Ці цифри будуть означати, при якій максимальній температурі повітря спляча людина може провести ніч у спальнику не потіючи. Так, наприклад, у тому самому спальному мішку чоловікові буде комфортно спати при температурі не вище +3°С, а жінці — не вище +8°С.

За своєю формою спальні мішки діляться на «ковдри» і «кокони». Для літнього відпочинку краще вибрати спальник-ковдра. За допомогою блискавки їх можна з’єднати між собою, зробивши, наприклад, двоспальну ковдру.

МАТРАЦ-КИЛИМОК (від 500 грн.)

На зміну килимкам-карематам, які розкладали в наметі замість матраца, сьогодні прийшли надувні або самонадувні килимки. Головне їхнє достоїнство — маленька вага (від 200 г) і невеликі габарити в упакованому виді (15х9 см).

Крім того, вони набагато товстіше килимків з «пінки». Їхня оптимальна товщина 2-3,5 см (самонадувні) і 6 см (надувні), тому вони згладять усі нерівності землі.

Залежно від вашої комплекції, можна вибрати самонадувний килимок шириною 50 або 65 см. Але якщо таких килимків у намет буде укладатися декілька, потрібно враховувати розмір його дна.

КИЛИМОК ДЛЯ ПІКНІКА (від 200 грн.)

Вибираючи килимок для пікніка, потрібно враховувати не тільки його розмір (на одну людину повинна доводитися площа 150х150 см), але і його вологовідштовхувальні властивості. Найкраще себе показують у похідних умовах такі матеріали, як поліестер-фліс і поліестер-акрил. А щоб на килимку було зручно сидіти, він повинен бути з підложкою товщиною не менш 2-3 мм.

НАБІР ПОСУДУ (від 1000 грн.)

Найбільш популярні набори посуду для пікніка на шість персон з алюмінію. По-перше, у таких наборах посуду вистачить для всіх членів стандартної родини. По-друге, алюміній, поряд зі своєю легкістю, дуже міцний і не стане плавитися, якщо в тарілку наллють киплячу юшку або чашка впаде на вугілля.

Краще вибирати набори, у яких замість стаканів кухлі з ручками. Так менше шансів обпектися гарячим чаєм, адже кружку можна тримати за ручку, а стакан ні. Віддавайте перевагу кейсам, у яких є глибокі тарілки, а не окремо супниці й підставні. Глибокими тарілками на природі користуватися набагато зручніше, тому що через високі бортики в них буде менше попадати сміття, якщо раптом сильно подує вітер.

СИСТЕМИ ПРИГОТУВАННЯ ЇЖІ (від 1300 грн.)

Сьогодні на зміну казанкам прийшли цілі системи приготування їжі. Вони працюють від газового балона, але вогонь у них не гасне від поривів вітру, а посуд, що стоїть на них, не перевернеться, тому що закріплюється на пальнику за допомогою спеціальних фіксаторів.

Крім того, каструлями таких систем неможливо обпектися, навіть якщо знімати їх з вогню голими руками. Справа в тому, що ці ємності покриті спеціальними кожухами з неопрену, які не нагріваються й довго зберігають їжу гарячою. Ну а щоб не відкривати постійно кришку для перевірки, кожухи посуду міняють колір залежно від температури свого наповнення.

ТЕРМОСУМКА (від 450 грн.)

Оптимальний об’єм термосумки для компанії із чотирьох людей — 20 л. Щоб вона довше зберігала температуру продуктів, вибирайте модель із зовнішнім шаром світлих тонів, а щоб за нею було легко доглядати, віддавайте перевагу варіантам з нейлону. Цей матеріал не пропускає ультрафіолетові промені, має світловідбиваючи властивості й стійкий до вологи.

Мінімізувати тепловтрати допоможе проміжний шар з наповнювача PEVA товщиною не менш 10 мм.

Підтримувати 10–12 годин усередині сумки температуру на 15°С нижче, чим температура навколишнього середовища, допоможе внутрішній шар із Пвх-Матеріалу з фольгованим шаром.

Якщо ж вам потрібно зберігати в термосумці заморожені продукти, то докупіть спеціальні акумулятори холоду (від 65 грн).

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6391 Подобається: 1 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Куточок споживача»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс