Вибираємо штори
Штори - невіддільна частина інтер'єру, тому вони повинні повністю з ним гармоніювати.
1. Краще підбирати штори під колір оббивки меблів, а не під колір шпалер (або під колір килима). Крім того, штори повинні бути або темнішими, або світлішими стін, інакше вони просто "загубляться" в інтер'єрі.
2. Що стосується фактури тканини, то в цьому випадку меблі, покривала, чохли для подушок повинні служити головними орієнтирами при виборі. Крім того, корисно пам'ятати, що одноколірні тканини без малюнка краще гармоніюють з навколишніми предметами. Їхні достоїнства втілені в кольорі та фактурі. Якщо ж вашому серцю миліше тканини з малюнком, тоді необхідно ретельно підібрати не тільки колір штор, але й тематику, і масштаб малюнка - все це варто зв'язати з оформленням меблів і орнаментом килимів.
3. Не менш важливим є вибір дизайну штор або гардин. На думку фахівців, зараз переважають дві тенденції в драпіруванні штор. Перший варіант - це традиційне оформлення, для якого характерними є різноманітні деталі й усілякі прикраси. Другий варіант - відділення штор від усього інтер'єру кімнати.
4. Найбільш практичними є штори з поліестера або суміші поліестера з бавовною - їх можна прати в домашніх умовах. Також гарні тканини з віскози - вони вогнестійкі та добре перуться. А штори з оксамиту та бавовни краще здавати в хімчистку.
Лляні штори з різними добавками (наприклад, з лавсаном) виглядають блискучими і легкими. Вони ідеально підійдуть для будь-якої кухні.
Штори з поперечними смугами візуально розширять вузьку кімнату, а з вертикальними – допоможуть "підняти" стелі.
Портьєри з шовку й оксамиту мають потребу в підкладці, що захистить їх від вигоряння, допоможе тримати форму та сховає шви.
5. У приміщенні, де світла мало, звичайно, краще віддати перевагу шторам з тканин нещільної фактури, що фіксуються у розкритому стані за допомогою підхоплення. А ось декоративні елементи при невеликій темній кімнаті варто вибирати дуже обережно. Чим простіше та суворіше оформлення вікна - тим "просторіше" буде здаватися приміщення.
6. Для маленької кімнати рекомендується вибрати прямий ламбрекен на складці або на стяжці, рівний або вирізаний у формі арки. Комбінувати його можна як з тюлем, так і з тюлем у сполученні з щільними шторами. Кольори драпірування іноді відрізняються від тону інших штор, але тканина обов'язково повинна мати однакову текстуру і бути близькою за колірною гаммою. Якщо вам подобається контраст (темне - світле), він припустимий, але тоді темними повинні бути основні штори, а ламбрекен та інші аксесуари - світлими. Зворотний варіант як би "здавить" вікно і простір кімнати. Єдиний випадок, коли ламбрекен псує враження - це низька стеля, тому що даний елемент візуально знижує висоту приміщення.
У кімнатах невеликих розмірів, вузьких, декоративні фіранки навішують лише на частину стіни, що знаходиться з одного боку від віконного прорізу, тому що завіса з декоративним малюнком, яка навішена на стіну з обох боків вікна, оптично ще більше звужує приміщення.
7. Купуючи штори на вікна, не забудь розрахувати правильний метраж тканини; якщо в кімнатах є радіатори, які, як правило, у будинках з центральним опаленням знаходяться під вікнами, необхідно врахувати цю деталь при визначенні кількості матеріалу на штори: за санітарно-гігієнічними міркуваннями і для одержання повної тепловіддачі встановлені безпосередньо під вікнами батареї шторами не закривають. Довжина штор замірюється до радіаторів.
8. Для приміщення з великим вікном, спрямованим на південь, вибирають штори з щільного матеріалу: такі штори повинні зменшити інтенсивність сонячного світла на 20 %, розсіюючи світло рівномірно по всьому просторі. Якщо у вашій квартирі високі стелі та великі віконні прорізи, то вам варто використовувати довгі штори зі зборками, що перевищують у 2,5-3 рази довжину карниза.
Якщо висока стеля не належить до числа плюсів вашої квартири, а залишається всього лише недосяжною мрією, то не слід використовувати пишні драпірування і ламбрекени.
9. Якщо кімната велика, можна широку поперечну стіну трохи звузити, навісивши на неї декоративні фіранки, спущені до підлоги з обох боків вікна.
ОБЧИСЛЮЄМО ВИТРАТУ ТКАНИНИ НА ШТОРИ
Навіть якщо з усього різноманіття штор ви вибрали найпростішу конструкцію (на шторній стрічці), не так вже і просто правильно розрахувати необхідну кількість тканини.
Витрата матеріалу залежить не тільки від ширини вікна, типу конструкції штори. Але й від складу самої тканини - якщо вона містить більше 60% натуральних волокон, то варто додати 10% до витрати матерії. Справа в тому, що натуральні тканини піддаються усадці. Також важливо враховувати, як драпірується тканина - легкі тканини лягають м'якими хвилями, а більш щільні утворюють чіткі складки (їх не повинно бути багато і, можливо, варто взяти трохи менше тканини).
Розрахунок витрати тканини безпосередньо залежить від ширини обраної матерії і напрямку малюнка на полотні. Для простих моделей - драпірувань на шторній стрічці, які збираються рівномірними складками біля карниза - необхідно пам'ятати про коефіцієнт зборки (КЗ). Так позначають співвідношення відрізу тканини до ширини виробу в готовому вигляді. Для того, щоб зрозуміти скільки потрібно купити тканини, необхідно ширину готового виробу помножити на КЗ.
Портьєрна тканина - коефіцієнт зборки (КЗ) = 1.7; вуаль, органза з малюнком - КЗ = 2; найтонша органза без малюнка = КЗ = 3.
Ширина рулону тканини. Завжди звертайте увагу на ширину рулону тканини. Більшість тюлевих тканин мають ширину рулону від 2,80 м. Тобто для розрахунку потрібної витрати тканини для штор вам необхідно помножити ширину карниза на коефіцієнт зборки, рекомендований для даного типу тканини. І ви отримаєте необхідний метраж (формула обчислень є вірною за умови, що висота майбутньої штори не перевищує ширину рулону за винятком крайки).
Портьєрні тканини. Зверніть увагу, що портьєрні тканини мають три типові ширини - 1,40 м, 2,80 м або 3,0 м. Тому, якщо довжина майбутньої штори вписується у ширну рулону, то тканина розраховується аналогічно вищевказаному прикладу. Звичайно, за умови, що напрямок малюнка йде від крайки до крайки.
Але у випадку, якщо на широких тканинах малюнок розташований уздовж крайки або ширина тканини менша, ніж висота готового виробу, то тканину розраховують інакше. По висоті, зшиваючи кілька полотен тканини: кратність полотен залежить від ширини готових штор. У цьому випадку не можна забувати про сполучення малюнка між полотнами.
Приклад розрахунків. Припустимо, необхідно зшити портьєру шириною 1,20 м і висотою 2,70 м у готовому вигляді. Розрахуємо витрату тканини для штор. Якщо використовувана тканина має ширину 1,40 м, а чергування малюнка, наприклад, становить 0,35 м, то формула виглядає таким чином: кількість тканини = висота штори + припуск на підгин низу + кількість полотен тканини + раппорт кількість тканини = ((2,7 + 0,2) * 2) + 0,35 = 6,15 м.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 8291 |
|
© Газета Домовик 2012-2023