Купити кавун й не отруїтися
Ось як виглядає словесний опис найправильнішого кавуна:
- він крупний (а значить спілий), але при цьому не занадто великий;
- кірка спілого кавуна не протикається нігтем;
- зрілий кавун не повинен пахнути свіжоскошеною травою;
- у нього сухий хвостик, а на боці жовта (а краще навіть жовтогаряча) пляма;
- при постукуванні дзенькає;
- м'якоть на зрізі іскриться крупинками, а не рівна і глянсова, і не має жовтуватого відтінку або прожилок.
Чи можна отруїтися кавуном? І якщо так, то що для цього потрібно зробити?
Три основні причини отруєння кавунами:
- вживання кавунів, які занадто вдобрювалися селітрою, тобто нітратами;
- отруєння пестицидами, якщо виробник не дотримував норм їхнього застосування;
- мікробіологічна природа отруєння - якщо кавун банальним чином зіпсувався.
Найчастіше отруєння відбувається, якщо вжити недоспілий кавун, котрий ще не встиг "переробити" підживлення, що надходило в нього.
Іноді в кавунах можна навіть помітити сліди того, як штучно (за допомогою шприца) усередину вводили речовини, що прискорюють процес дозрівання. Це можна визначити за жовтими волокнами м'якоті, які сконцентровані в одному місці.
Кому не варто зловживати кавунами?
Здорова людина, у якої немає проблем із засвоєнням цукру й виведенням з організму зайвої рідини, може вживати кавуни в розумних кількостях, не ризикуючи при цьому нанести собі шкоду, а, навпроти, забезпечуючи організм додатковою кількістю вітамінів і мінеральних речовин.
Але є й ті, кому варто більш уважно ставитися до того, скількох кавуна вони з'їли. Так, наприклад, якщо ви обмежуєте або контролюєте споживання цукру, то вам необхідно пам'ятати про те, що в середній часточці кавуна (300 грамів м'якоті) міститься близько 20 грамів цукру!
Природні антиоксиданти лікопін і цитрулін - містяться в кавунах у великій кількості. Це цінні живильні речовини, які входять у багато програм зі здорового харчування.
Також у кавунах присутні вітаміни групи B, у тому числі фолієва кислота, каротиноїди, аскорбінова кислота, і мінеральні речовини: магній і калій.
У кого ви купуєте?
В ідеалі продавець зобов'язаний працювати в чистому санітарному одязі, тримати в чистоті місце торгівлі і навколишню територію, мати при собі особисту медичну книжку й документи, що підтверджують походження продаваних кавунів.
Відповідно до санітарних правил, кавуни не можна продавати безпосередньо з землі: тільки в спеціально обладнаному місці, на дерев'яному настилі і під навісом.
Продавець категорично не має право надрізати кавун, тому що не може виключити його забруднення в умовах вуличної торгівлі.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6953 |
|
© Газета Домовик 2012-2023