Правила покупки освіжувача повітря
Нейтралізувати неприємні запахи і наповнити повітря ароматом - ось і всі завдання, які повинен вирішити освіжувач повітря. Але чи кожний освіжувач упорається з ними на відмінно?
Освіжувачі повітря належать до товарів побутової хімії, призначених для дезодорації, ароматизації й облагороджування повітря житлових приміщень і його профілактичної обробки. Існують варіанти освіжувачів для офісу, автомобіля, магазинів, фітнес-центрів, салонів краси, барів, готелів; у квартирах і заміських будинках для туалетних кімнат, кухні, житлових приміщень.
ЯКІ ОСВІЖУВАЧІ БУВАЮТЬ?
Освіжувачі в аерозольних балонах діють двоступенево: спочатку нейтралізують молекули неприємного запаху, потім дезодорують приміщення ароматною композицією. Найпоширенішими є аерозольні освіжувачі повітря в алюмінієвих балонах стандартним обсягом 300 мл, що розраховані приблизно на 3000 упорскувань.
Достоїнства:
- простота використання;
- розумна ціна;
- розмаїтість ароматів.
Недоліки:
- завдають шкоди навколишньому середовищу;
- легко займисті;
- при неправильному використанні можуть завдати шкоди здоров'ю.
Туалетні блоки підвісні та у вигляді стіків. Їх кріплять на ободку унітаза а стіки безпосередньо під ободок. Ароматизація й дезінфекція відбувається при кожному зливі води з бака.
Достоїнства:
- займають мало місця;
- знищують бактерії усередині унітаза;
- запобігають утворенню вапняного нальоту.
Недоліки:
- запах не стійкий;
- незручно міняти;
- не можна брати стіки голими руками.
Тверді дезодоранти (аромакристали). У рамочку у вигляді кристала уставляється спеціальний гелевий картридж, що і освіжає повітря в приміщенні. Його можна поставити на будь-яку пласку поверхню.
Достоїнства:
- безперервна ароматизація приміщень;
- екологічні;
- економічні (викидають тільки змінний картридж).
Недоліки:
- можуть залишати плями на білих поверхнях;
- дорожче спреєв.
Електричні. Працюють як від акумуляторних батарей, так і від мережі змінного струму. У якості ароматизатора в них використовуються олія, гель або змінні аерозольні балончики. Диспенсери можуть програмуватися на певний строк і дозу випуску ароматизуючої речовини назовні. Деякі моделі реагують на включення світла або відкривання дверей. Постачені індикаторами заміни балончика.
Достоїнства:
- зручність використання;
- стабільна дія;
- довговічність.
Недоліки:
- дорожнеча.
Автомобільні освіжувачі. Найчастіше для очищення повітря в автомобілі використовують картонні пластинки, просочені ароматом, які діють усього кілька тижнів. Більш економічними вважаються гелеві ароматизатори - ємкості, заповнені ароматизуючою рідиною. Найбільш довгограючими є тверді освіжувачі повітря для машин: їхній строк використання досягає 10 місяців.
Достоїнства:
- рятують від запаху бензину та пилу.
Недоліки:
- недовговічні;
- при тривалому вдиханні провокують головний біль;
- дешеві картонні освіжувачі можуть бути токсичними.
КРИТЕРІЇ ВИБОРУ
За запахом. Запахи освіжувачів повітря прийнято ділити на п'ять основних груп:
- природні,
- цитрусові,
- квіткові,
- фруктові,
- солодкі.
Наприклад «запах моря», «запах дощу», «свіжість ранку» - це все природні запахи виходячи із загальноприйнятої класифікації. А «шоколад», «глінтвейн» або « яблучний пиріг» - солодкі. Якщо ви купуєте засіб для використання у своїй квартирі, спирайтеся на свої переваги або переваги членів родини, якщо ж освіжувач призначений для використання в офісі вибирайте нейтральний природний аромат.
За призначенням: проти запаху свійських тварин, анти-табак або анти-кухня.
За типом розпилення: Формула "сухе розпилення" робить аромат більш стійким і не залишає бризів і плям на підлозі, меблях, і сантехниці, які можуть виникнути при використанні аерозолів із традиційним вологим розпиленням.
За типом ковпачка: най-більш зручні освіжувачі повітря не мають додаткової кришки.
За інформацією на упаковці: Говорять, що литература у домі, яку найчастіше читають— це інструкція до освіжувача повітря. Жарти - жартами, але подібне читання може бути досить корисним. Крім обов'язкової інформації про те, де, коли та ким випущений освіжувач, з'ясуйте, для яких приміщень він призначений, як впливає на стан навколишнього середовища, як правильно здійснювати розпилення. Переконайтеся, що в складі немає потенційно небезпечних ацетону, лимонену, ацетальдегідів, хлорометану, формальдегіду. А от за гіпоалергенними освіжувачами та освіжувачами з бактерицидним ефектом майбутнє.
За місцем продажу: купуйте освіжувачі повітря у відділах побутової хімії. Вони мають знаходитися на поличках, захищених від прямих сонячних променів, подалі від опалювальних приладів.
5 ПРАВИЛ, ЯКІ ПОТРІБНО ПАМ'ЯТАТИ
1. Засоби у формі аерозолю (спрею) зручні у використанні, однак саме вони руйнують озоновий шар атмосфери, що неодноразово підтверджувалося науковими дослідженнями. Для захисту навколишнього середовища вибирайте більш сучасні засоби на масляній і гелевій основі.
2. Відмовтеся від використання аерозольних спреїв, якщо у вашій квартирі вже стоїть повітроочищувач. Озон, що виділяє повітроочищувач, і речовини, які містяться в аерозолі, створюють композицію, небезпечну для здоров'я людини і здатні викликати алергійну реакцію або приступ астми.
3. Аерозолі не рекомендується використовувати на кухні: токсичні часточки спрея осідають на посуд і їжу, після чого потрапляють у їжу.
4. Варто обов'язково перевіряти нові засоби на індивідуальну переносимість, тому що ароматизатори можуть викликати алергію.
5. З тієї ж причини в дитячій кімнаті краще не користуватися ніякими освіжувачами або дезодорантами.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6178 |
|
© Газета Домовик 2012-2023