Моє тепло - моє багатство
Мати міцний будинок добре, а теплий - ще краще. У цьому питанні нам з вами допоможе величезна кількість різних матеріалів під загальною назвою утеплювачі.
Сьогодні на ринку представлено багато видів різноманітної теплоізоляції. Від екзотичних ековат на основі целюлози, які необхідно наносити за допомогою спеціального устаткування, - до старого доброго керамзиту. Як у всьому цьому розібратися простому будівельникові? Давайте поміркуємо разом. Відразу відкинемо супернові та навернені варіанти утеплювачів, тому що вони дорогі і використовуються відносно недавно, а ми не експериментатори і не мільйонери. Але й древні методи, типу глини із соломою, залишимо для музеїв етнографії.
Після такої фільтрації розібратися буде легше, тому в нашому короткому огляді ми розглянемо: утеплювачі на основі різних ват (мінеральних і скловат); пінопласти (вірніше говорити: спінений пінополістирол); екструдований пінополістирол і різні тонкі рулонні утеплювачі на основі спіненого поліетилену з фольгованим покриттям. Як завжди, коротко розглянемо плюси й мінуси цих утеплювачів і область їхнього застосування.
МІНЕРАЛЬНІ І СКЛОВАТИ
Плюси:
- головний - абсолютна негорючість;
- крім теплоізоляції, вати добре ізолюють приміщення від зайвого шуму;
- добре себе зарекомендували, використовуються протягом десятків років;
- майже не піддаються псуванню гризунами і комахами;
- вважаються найбільш екологічно чистими з сучасних утеплювачів;
- будинок, утеплений ватою, продовжує «дихати», тобто зберігається гарний повітрообмін.
Мінуси:
- головний: незважаючи на сучасні просочення, ці матеріали бояться влучення вологи. При надлишковому зволоженні практично втрачають свої позитивні якості;
- незважаючи на застосування більш екологічних, чим раніше, матеріалів при їхньому виробництві, як і раніше при монтажі краще захищати шкіру й органи дихання від влучення мікрочастинок вати;
- досить погано кріпляться до вертикальних поверхонь;
- майже завжди при їхньому застосуванні потрібно застосовувати пароізоляційні мембрани, що істотно ускладнює і здорожує конструкцію;
- мають невисоку міцність, у зв'язку із чим небажано кріпити елементи обробки безпосередньо на саму вату;
- вати досить дорогі, до того ж для досягнення оптимального рівня теплоізоляції найчастіше треба настилати їх у два-три шари.
З огляду на достоїнства та недоліки ватних утеплювачів, їх найкраще застосовувати для утеплення і шумоізоляції стель, горищ, перегородок, мансард і дахів. Особливо при використанні дерев'яних конструкцій, тому що вати легкі та негорючі. Вони не перевантажують перекриття і підвищують загальну вогнестійкість конструкції.
ПІНОПЛАСТ
Плюси:
- це найлегший утеплювач;
- найдешевший;
- на якісний пінопласт можна безпосередньо наносити спеціальні штукатурки і стяжки, а також приклеювати різні види фасадного облицювання;
- не потрібно застосовувати плівки, тому що пінопласт не боїться вологи і при зволоженні не втрачає своїх властивостей;
- відмінно та міцно кріпиться до будь-яких поверхонь.
Мінуси:
- незважаючи на протипожежні добавки, при впливі відкритого вогню пінопласт швидко плавиться;
- пінопласт погано пропускає пари води;
- може піддаватися псуванню гризунами;
- тому що технологія виробництва листового пінопласту відносно проста, його випускає безліч маленьких фірм, контролювати їх усі не представляється можливим. Як наслідок - часто зустрічається пінопласт дуже низької якості, котрий розвалюється, горить або містить шкідливі речовини.
За сукупністю плюсів і мінусів пінопласту найбільш виправданим є його застосування для різних зовнішніх способів утеплення будинків з наступною зовнішньою обробкою фасаду. Причому не важливо, застосовуються «мокрі» способи або «сухі». Пінопласт високої щільності також застосовують для утеплення підземної частини будинків (підвалів і фундаментів).
Докладно розглядати достоїнства та недоліки екструдованого пінополістиролу не потрібно, тому що він, по суті, є більш щільним варіантом пінопласту, якщо так можна виразитися, його «люксовою» версією. Хоч технологія його виробництва набагато відрізняється від технології виробництва звичайного пінопласту, плюси та мінуси у них майже однакові. Головним його недоліком є дуже висока ціна. Зате якість - більш стабільна, а висока міцність і щільність дозволяють розширити область застосування.
І на завершення статті обговоримо достоїнства та недоліки тонких рулонних утеплювачів на основі.
СПІНЕНИЙ ПОЛІЕТИЛЕН З ФОЛЬГОВАНИМ ПОКРИТТЯМ
Плюси:
- цей утеплювач має найменшу товщину;
- майже не боїться вологи.
Мінуси:
Основний - про такі утеплювачі дуже мало відомо, тому що застосовуються вони зовсім недавно і є «темною конячкою». Але за запевненням виробників, перевершують всі відомі утеплювачі за сукупністю якостей.
Почекаємо - час і практика їхнього застосування все розставлять по своїх місцях. На нашу думку, застосовувати їх варто лише для утеплення вологих і гарячих приміщень типу лазень і саун. В інших випадках краще не ставити експериментів і обійтися більш традиційними варіантами утеплення.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6726 |
|
© Газета Домовик 2012-2023