Спатіфілум - «жіноче щастя»: Прості поради по вирощуванню
Спатіфілум, називаний у народі «жіночим щастям», здатний прикрасити кожен будинок. Полюбився він за ніжні листи, що ростуть безпосередньо з кореня, й довгасті білі суцвіття, що прикрашають рослину практично цілий рік. При дотриманні оптимальних умов вологості, своєчасному пересадженню й достатньому рівні освітленості рослина буде цвісти без перерви, даруючи господарці всю свою ніжність і красу.
СУБСТРАТ
Як тільки швидкозростаючій рослині стало тісно в горщику, потрібне пересадження. Відбувається це раз в 3-4 роки й, зі зміною горщика на більший розмір, потрібно не забути про заміну ґрунту. Звиклий рости в заболоченій місцевості, він погано переносить важкі ґрунти, тому необхідно вибирати субстрат із слабокислою реакцією, легкий і повітряний. Найпростіше придбати вже готову до посадки суміш для ароїдних рослин або звичайну для квітучих тропічних, додавши до неї небагато піску.
Якщо в продажу немає підходящих сумішей, приготувати їх можна самостійно, для чого буде потрібно дернову землю з’єднати із землею, верховим торфом і крупним річковим піском у рівних пропорціях. Для забезпечення достатньої аерації залишається додати великих фракцій: цегельної крихти, деревної кори, кокосового волокна або золи. Такий вологоємний ґрунт, що добре пропускає повітря, ідеально підійде для вирощування здорових спатіфілумів.
ПІДГОДІВЛЯ
Посадка спатіфілума у свіжий ґрунт гарантує йому початок інтенсивного росту, адже ґрунт уже містить у собі достатню кількість живильних речовин. Але якщо вже через пару місяців прекрасна зелена рослина зупиняється в рості, а може навіть починає вгасати, то проблему необхідно терміново вирішувати. Найпростіше купити готове добриво для кімнатних рослин, у складі якого обов’язково повинні бути: фосфор, калій, азот, додаткові мікро- і макроелементи. До специфічних ознак нестачі того або іншого елемента можна віднести:
• пожовтіння листів, причому прожилки при цьому можуть залишатися зеленими, говорить про недолік заліза, кальцію або бору;
• тривалий період без цвітіння вказує на дефіцит фосфору й калію.
Мінеральні добавки розводять у чистій воді по зазначеній виробником інструкції, і поливають рослину. Улітку процедуру проводять раз у 2 тижні, узимку - раз на місяць. Якщо рослина втримується при температурі нижче 16 градусів, наступає період спокою й добрива не вносять.
ПІДВИЩЕНА ВОЛОГІСТЬ
Будучи уродженцем вологого клімату, спатіфілум любить відповідне середовище. Тому при вирощуванні в домашніх умовах «жіноче щастя» вимагає обов’язкового додаткового зволоження, особливо під час опалювального сезону. Розміщення на поверхні ґрунту мохів, деревної кори або керамзиту допоможе зберегти вологість коріння. Але опікуватися необхідно й про зелену частину рослини, для цього буде достатньо простого пульверизатора. Спатіфілум буде дякувати своїй господарці, якщо влітку його крона буде обприскуватися через день, а взимку двічі за добу через випари за рахунок працюючих радіаторів опалення.
ТЕМПЕРАТУРНИЙ РЕЖИМ
Тропічна рослина любить не тільки вологе, але й тепле повітря. При температурі нижче 18 градусів, від нього можна не очікувати ні росту, ні цвітіння. Для рясного наростання зеленої маси й цвітіння рекомендується підтримувати оптимальні 21-23 градуса. Навіть у період спокою температура не може опускатися нижче оцінки 15 градусів, інакше рослина загине.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3028 |
|
© Газета Домовик 2012-2023