Гептаплеурум. Догляд у домашніх умовах
Гептаплеурум (Heptapleurum) являє собою швидкозростаючий багатолітник, що виростає в тропічних широтах Азії й в інших південних районах.
Рослина належить роду аралієвих. Листя черешкове, овальної або гостроконечної форми. Поверхня пластинок гладка. Суцвіття виглядають у вигляді білуватих грон-мітелок. Кімнатні сорти зацвітають у рідких випадках.
З вирощуванням гептаплеуруму у квартирі не повинно виникнути проблем, якщо правильно доглядати за квіткою.
Місце розташування й освітлення. Гептаплеурум потребує добре освітленого простору, але листи доцільніше притіняти від влучення прямих променів, коли за вікном стоїть пекуча погода. Види зі строкатим листям віддають перевагу яскравому освітленню на відміну від звичайних однотонних сортів. Недолік світла може привести до знебарвлення пластинок. Рослина погано переносить холодне повітря й протяги. Реакцією на різку зміну мікроклімату в приміщенні є передчасне скидання листів.
Температура. Протягом весняно-літнього періоду підтримують помірну температуру в кімнаті. Із приходом зими ємності з гептаплеурумом переносять у більш прохолодне місце, де температура не перевищує 17°C.
Режим поливу. У літній період забезпечують рясний полив. Важливо стежити за рівнем вологи в ґрунті. Застояна вода в прикореневій зоні викликає обпадання листя, тому до чергової процедури поливу приступають тільки після підсихання ґрунту. Взимку рослині дають спокій, кількість води скорочують удвічі.
Вологість повітря. Рослина віддає перевагу високій вологості. Без обприскування листя втрачає пружність і привабливість. Рекомендується періодично промивати зелень від скупчення пилу. Занадто вологий мікроклімат провокує всихання й відмирання вегетативних частин.
Ґрунт і пересадження. Щоб приготувати землесуміш, беруть однакову кількість листової, перегнійної, торф’яної й дернової землі. Усі компоненти ретельно перемішуються.
Пересаджують один раз на рік навесні. Багатолітник з гіллястими пагонами, що сильно розрісся достатньо важко пересадити в новий вазон, тому дозволяється просто оновити верхній шар ґрунту в старому горщику. Наявність дренажного матеріалу на дні посадкового контейнера також відіграє важливу роль і дозволяє знизити ризик застою вологи в області коріння.
Підгодівлі. Удобрювати квітку необхідно двічі на місяць протягом першої половини року, поки рослина активно нарощує зелень. Застосовують комплекси мінерального походження або органічні добавки.
Способи розмноження. Гептаплеурум розмножують за допомогою стеблових черешків, які розташовані на верхівках, і насінням. Більш простий - перший варіант. Черешки занурюють у вологий субстрат для формування корінців. У якості субстрату використовують суміш торфу й піску. Після цього черешки зберігають у теплому напівзатемненому місці при підвищеній вологості.
Хвороби й шкідники. На листах і стеблах гептаплеурума зрідка поселяється попелиця й борошнистий червець. Погрозу представляє також павутинний кліщ.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2242 |
|
© Газета Домовик 2012-2023