Кордилина. Вирощування в домашніх умовах

12 липня 2019

Цю кімнатна рослина часто плутають із драценою. Адже обидві красуні так схожі одна на одну, що відрізнити їх буває досить складно.

Характерною рисою кордилини є утворення кореневих відростків, яких у драцени не буває. Крім того, корінь кордилини в розрізі білий, а в родички – помаранчево-жовтий. Продавці часто самі точно не уявляють, яку з рослин продають. Тому бувають випадки, коли, купивши кордилину, ви можете одержати драцену, і навпаки.

Якщо виключити випадки, коли вам хотілося б мати саме драцену або тільки кордилину, їхня заміна один одним зовсім не критична. Домашній догляд за обома однаковий. Досить цікаво, що такі квіткові «близнюки» у світі рослин нерідкі. Приміром, переплутати гіпеаструм і амариліс трапляється навіть досвідченим флористам, а епіфілум зовсім безпідставно можуть називати  зігокактусом, хоча особливої подібності в них немає. А тепер більше про саму кордилину.

Це багатолітник із сімейства агавових. Правда, не дуже давно її почали відносити до сімейства драценових. Але ми не будемо заглиблюватися в суперечки таксономії.

Батьківщина кордилини – це тропіки й субтропіки азіатського й південноамериканського континентів, також квітка розповсюджена в Африці й Австралії. У дикоростучому виді рослина виявляє собою дерево або чагарник. Дерево здебільшого витягається нагору на кілька метрів. Гарні кімнатні умови й догляд дозволяють забезпечити квітці довге життя, хоча й повільний розвиток. У домашню оранжерею кордилину вибирають за її мальовничість і гарне витончене листя.

ПОПУЛЯРНІ СОРТИ 

Cordyline terminalis або верхівкова. Квітка відрізняється пишними широкими листами насиченого зеленого відтінку до 20 см у довжину й до 7 см – завширшки. Гавайці стверджують, що зростаючі в їхніх садах, рослини притягають до будинку удачу й оберігають від темних сил. У кімнатних умовах кордилина верхівкова досягає висоти в 25 см, але процес зростання дуже повільний. Квітка більше любить рости в тінистих місцях, чим на сонце, зберігаючи при цьому темно-зелений колір листя. Даний вид кордилин нерідко презентують за назвою Драцена верхівкова. Листи зазвичай зелені, але є види із цятками або червонуватими смужками. У старих квіток виразно видне коротке стебло-стовбур, але юні рослини тривалий час зберігають облиствленість у самого кореневища.

Cordyline terminalis або австралійська. Це деревоподібна рослина, що досягає у висоту одного метра, має довгі шаблеподібні листи зеленого кольору. Зустрічаються деякі різновиди із листами завширшки в три сантиметри й строкатими смужками.

Нерідко у квіткових магазинах можна придбати й інші види рослини, наприклад, кордилину нерозділену й кордилину пряму.

ТЕМПЕРАТУРА

У літню пору будь-який вид кордилин не надає особливого значення температурному режиму. Їм прекрасно підходить комфортне для хазяїв середовище (+20-25°С). Більшість кімнатних кордилин - субтропічні види, яким рекомендована прохолода у зимовий період (+5-10°С), але практично доведено, що й більш висока температура зимівлі цілком прийнятна. Але якщо ж у вас теплолюбний вид, не варто переносити його в приміщення, де нижче +18°С.

Дуже важливо! Кордилина не переносить протягів!

ОСВІТЛЕННЯ

Ця рослина світлолюбна. Недостатнє освітлення нерідко приводить до тьмяності листочків і зниженню декоративних якостей. Оптимально кордилину розташувати ближче до сонячних променів, але не в зоні їх прямої дії, що чревате утворенням світлих плям на листі. Найкраще рослина буде себе відчувати на вікнах, звернених до заходу або сходу. Узимку квітка повинна бути ближче до світла, щоб не зазнавати його недоліку. Якщо природнього освітлення мало, можна компенсувати штучним.

ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯ

Кордилина любить систематичні обприскування. Під час водних процедур воложити бажано обидві сторони листів, уникаючи скупчення води в розетках, інакше рослина може загнити.

ПОЛИВ

Воложити ґрунт потрібно мінімум два-три рази в тиждень, не допускаючи застоювання води в ґрунті – кордилина такого не переносить. Узимку цю кількість можна зменшити до одного разу.

ПЕРЕСАДЖЕННЯ

Горщик рослині міняють у міру необхідності, коли кореневищу стає вже явно тісно. А от щорічна зміна субстрату, куди додані добрива, дуже бажана, тому що підсилює ріст і декоративні якості кордилини. Обов’язково на дно вазона кладуть шар гальки або черепки від розбитих керамічних горщиків для поліпшення дренажу. Добре розвивається рослина в гідрогелі або на гідропоніці. Ґрунт можна брати такий же, як і для драцени.

ПІДГОДІВЛЯ

Під час активного росту кордилину необхідно підгодовувати щотижня. У зимові місяці цього робити не потрібно. Є особливі комплексні суміші для домашніх красенів: «Ідеал», «Велетень». Вони прекрасно підійдуть рослині. Дозувати потрібно, дотримуючись вказівок інструкції, яка додається до кожного складу.

РОЗМНОЖЕННЯ

Цей процес зазвичай проводять живцюванням. Добре вкорінюються й верхівкові відростки, і частини стебла з 2-3 бруньками. Насінням рослину вирощують дуже рідко. Можна для розмноження брати шматочки кореневища, де є паростки. Потрібно відзначити, що розмножувати кордилину небагато складніше, чим драцену. На це впливає будова самої квітки. Тому недосвідченому квіткареві рекомендують утриматися від цього процесу.

ШКІДНИКИ Й ХВОРОБИ

Якщо в приміщенні сухе повітря, листочки може облюбувати павутинний кліщ. Однак при систематичних обприскуваннях такого практично не буває. У профілактичних цілях можна додати у воду мінімальну дозу інсектицидів. Буває, на рослину нападають трипси, які знебарвлюють і послабляють листя. Відмінно бореться із цією напастю звичайне пиво – протерши зелень ганчірочкою, просоченою пінною рідиною, ви швидко вирішите проблему.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2365 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс