Гібіскус узимку: як доглядати за ним правильно
Розкішний гібіскус, що належить до сімейства Мальвові, інакше ще називають китайською трояндою. Це тропічна рослина яку дуже часто вирощують в домашніх умовах. Ніяких складностей у догляді за ним не існує, але деякі правила, особливо в зимовий період, дотримуватися необхідно.
Головною умовою успішного вирощування будь-якої рослини є створення для нього умов, максимально наближених до природних. Гібіскус не виключення.
РОЗМІЩЕННЯ
Китайська троянда є тропічною вічнозеленою рослиною, тому вкрай потребує гарного освітлення. Узимку її краще тримати на південно-східних або південно-західних підвіконнях, тим самим забезпечивши рослину достатньою кількістю сонячного світла. При розміщенні на північних напрямках доведеться організовувати додаткове освітлення за допомогою фітоламп або ламп денного світла. Світловий день для гібіскуса в зимовий час повинен становити не менш 8 годин. Освітлювальні прилади встановлюють на відстані приблизно 40-50 см від рослини.
Необхідно пам’ятати, що ця культура не переносить прямого влучення сонячних променів, від цього на ніжних листках з’являються некрасиві білясті плями від опіків. Рослини, що перебувають на південних вікнах, потрібно притінять. Гібіскус терпіти не може протягів, тому провітрювати приміщення слід обережно.
ТЕМПЕРАТУРА
У період зимового спокою китайській троянді необхідна прохолода, оптимальною буде температура в приміщенні близько +13...+18°C. Саме при дотриманні цієї умови відбудеться закладка квіткових бруньок. При більш високих показниках наступне цвітіння буде досить убогим або не відбудеться зовсім.
Якщо буде занадто холодно (менше +10°C), то рослина відразу ж скидає все листя. Жаркий клімат у кімнаті (вище +30°C) для гібіскуса згубний.
ВОЛОГІСТЬ
Як і більшість тропічних культур, гібіскус краще себе почуває при підвищеній вологості повітря. Узимку, коли задіяна система опалення й у приміщенні занадто сухо, рослину необхідно щодня обприскувати з розпилювача. Досвідчені квіткарі рекомендують поставити горщик із квіткою в піддон з водою, заповнений річковою галькою або керамзитом.
Не можна розміщати квітку в безпосередній близькості від працюючих опалювальних приладів, тому що вони сушать повітря.
ПОЛИВ
До режиму поливу китайська троянда досить вимоглива. Квітка терпіти не може вогкості й заболоченості, при цьому її коренева система швидко загниває. Поливати рослину потрібно тільки після просихання верхнього шару ґрунту в горщику (2-3 см). Але й повного пересихання земляної грудки допускати теж не можна, тому як листи почнуть обпадати. У зимовий період культуру воложать у міру необхідності, звичайно не частіше одного разу в 5-7 днів. Для цього використовують винятково добре відстояну воду кімнатної температури.
Полив у догляді за китайською трояндою становить основну складність, тому що доводиться постійно стежити за станом субстрату в горщику, щоб встигнути вчасно відреагувати й зробити своєчасні поливальні заходи.
ПІДГОДІВЛЯ
Найчастіше гібіскус у зимовий період не вдобрюють, тому як коренева система, перебуваючи в періоді спокою, функціонує слабко, вегетативні процеси зупиняються й, отже, живильні речовини практично не витрачаються. Але з метою закладки більшої кількості квіткових бруньок деякі досвідчені квіткарі підгодовують культуру фосфорно-калійними комплексами, які беруть у четвертній дозі (25%) від рекомендованої кількості.
Можна використовувати (на 1 л води):
- суперфосфат (0,4-0,5 г) і калійну сіль (0,25 г);
- монофосфат калію (0,25 г);
- рідке універсальне добриво (по інструкції).
Підгодівлі проводять із періодичністю один раз на місяць.
Азотомісткі добрива в зимовий період використовувати не можна, тому як це викличе непотрібний і передчасний ріст зеленої маси.
ПЕРЕСАДЖЕННЯ
Пересаджувати взимку китайську троянду вкрай не рекомендується. Пересадженням займаються тільки у випадку крайньої необхідності, яка може виникнути при захворюванні рослини або нападі шкідників, а також після покупки. Роблять це методом перевалки, намагаючись зберегти в цілості земляний ком й не травмувати кореневу систему.
ОБРІЗКА
Для стимуляції розгалуження в самому кінці зими або на початку весни, поки ще не почався активний ріст, підрізають усі пагони китайської троянди. Кожну гілку укорочують приблизно наполовину, а голі пагони, що висохли, видаляють повністю.
Зимовий догляд за гібіскусом зовсім нескладний і не представляє особливих труднощів. Але саме від цих грамотно проведених заходів залежить майбутнє цвітіння китайської троянди.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2351 |
|
© Газета Домовик 2012-2023