Вогненне чудо – колумнея

30 жовтня 2018

Колумнея – гарна ампельна рослина з кокетливо спадаючими пагонами. Належить колумнея до сімейства геснерієвих. Дивно, але всім відома узамбарська фіалка – її родичка!

Дуже ефектні квітки колумнеї – яскраві червоні, жовтогарячі або жовті, схожі на метеликів. Квітуча, суцільно покрита квітами колумнея приваблива й ошатна і служить чудовою прикрасою кімнати.

Листя у колумнеї дрібне, до 4 см довжиною. Маленьке листя не здається непоказним. Шкірясте або бархатисто опушене, чисто-зелене або строкате, залежно від виду, так густо і так строго попарно сидить на пагонах на своїх мініатюрних черешках, що самих гілочок під ним не видно.

До найбільш декоративних видів колумней зараховують:

Колумнея ведрарська – рясноквітучий вид з товстими поникло-сланкими пагонами й великим, до 3-х см листям із червонуватим відливом нижнього боку. Великі трубчасті темно-червоні квітки з підкресленим жовтим ротиком.

Колумнея Аллена- гарний ампельний вид з дуже тонкими, повзучими пагонами і глянцево-темним листям. Після відцвітання зав'язуються білосніжні круглі ягоди, але в кімнатній культурі рослина майже не плодоносить.

Колумнея дрібнолиста – густо опушений вид з округлим, більш дрібним листям і зірковидними пухнатими квітками, на нижній губі яких красується яскрава пляма, що підкреслює червоний відтінок.

Колумнея дрібночашечкова  – гарний і ефектний вид з тонкими пагонами, що сидять строгими парами овальним, з витягнутим кінчиком листям, великими, із широко відкритим вінчиком рожево-червоними квітками, що никнуть, і оригінальним коричнювато-червоним опушенням на дуже темній зелені.

ДОГЛЯД ЗА КОЛУМНЕЄЮ

У багатьох ця рослина починає квітувати не відразу, хоча догляд за колумнеєю не можна назвати складним. Але коли розквітне, очікування буде нагородженим. Водоспад з яскравих квіток-вогників нікого не залишить байдужим!

Звичайно колумнея квітує два рази на рік, улітку й узимку. Якщо вона «вередує» і «відмовляється» квітувати, можна спробувати простимулювати цвітіння. Для цього потрібно злегка зменшити полив і, якщо це можливо, знизити температуру мікроклімату.

Світла колумнеї потрібно багато, бажано виділити їй у кімнаті світле місце, але без яскравого сонця. На яскравому сонці листя колумнеї блідне і може покриватися плямами.

Як жителька тропічних лісів, колумнея любить тепло, температура в кімнаті, де ви хочете розмістити колумнею, не повинна бути нижче 15-16 градусів тепла. Також слід забирати рослину із протягів. Однак для закладки квіткових бруньок узимку протягом місяця колумнею бажано помістити в більш прохолодне місце, наприклад, ближче до шибки, вдень бажана температура 16-18, уночі - 9-12 градусів тепла. Якщо вдасться виконати ці умови, наприкінці зими або на початку весни колумнея почне довге і рясне цвітіння.

Ще для цієї рослини дуже важлива вологість повітря, колумнея любить обприскування. Однак, для видів з опушеним листям обприскування є небажаним, краще акуратно воложити повітря навколо із дрібного пульверизатора. Якщо в будинку є акваріум, підвісьте кашпо з колумнеєю над ним, таке сусідство забезпечить потрібну вологість повітря.

Поливати колумнею треба помірно, не заливати й не пересушувати. Узимку поливають рідше, чим улітку. Воду перед поливом бажано відстоювати протягом декількох годин, вона має бути нехолодною, кімнатної температури.

У період активного росту (з кінця березня по початок жовтня) колумнею треба вдобрювати раз на 7-10 днів. Коли рослина розквітає, необхідно використовувати спеціальні добрива для квітучих рослин.

Колумнея швидко розростається, за рік може вирости на 30-50 см. Через швидкий ріст, а іноді й через помилки у догляді, яких рідко кому вдається уникнути, рослина може втратити частину листя, пагони оголюються і втрачають привабливість. Тому після цвітіння проводять омолоджування. Частину пагонів зрізують і вкорінюють, при цьому кілька пагонів висаджують в один горщик для більшої пишності кущика.

Практикують і просто обрізку рослини, яку звичайно проводять після цвітіння. Це стимулює наступне цвітіння і формує гарний кущ. При відростанні пагонів колумнеї їх підв'язують до опори, по досягненню певної довжини, приблизно 40 см, вони починають красиво звисати.

Пересаджують колумнею раз на один-два роки, у міру росту. Пересадження проводять навесні або влітку. Горщик вибирають низький і широкий. На дно укладають шар дренажу. До складу земляної суміші рекомендують включати листяну землю, перегній, торф, мохи, річковий пісок, вугілля. При цьому колумнея прекрасно росте в універсальному ґрунті, наявному в продажі.

РОЗМНОЖЕННЯ КОЛУМНЕЇ

Розмножують колумнею верхівковими живцями, які звичайно легко вкорінюються у воді або легкій земляній суміші, наприклад, суміші торфу з піском у рівних кількостях.

Живці зрізують навесні, їхня довжина має бути близько 5 см, із двома парами листя. Якщо вкорінення проводиться в земляній суміші, рекомендують висаджувати кожний живець у горщик діаметром 6 см. 

Для того, щоб укорінення відбувалося швидше і простіше, рекомендують нижній підігрів до 20-24 градусів. Живці потрібно поливати, але не обприскувати, оскільки від обприскувань у них може загнити листя. Укорінені живці саджають по кілька штук в один горщик діаметром 8-10 см для створення гарного кущика. На дно горщика укладають дренаж.

ШКІДНИКИ І ПРОБЛЕМИ У ВИРОЩУВАННІ

Проблеми з вирощуванням колумнеї виникають через помилки у догляді. У рослини може жовтіти й обпадати листя. Причиною цього є занадто сухе повітря, розташована поруч батарея опалення, а також недостатній або, навпаки, надлишковий полив. Надлишковий полив і застій води може викликати появу різних видів грибкових захворювань і гнилей.

Колумнеї вважаються стійкими рослинами, але на них дуже часто поселяється попелиця, обожнюючи ці ампельні чагарники майже не менше, чим горщикові троянди.

Боротися із захворюваннями та шкідниками краще відразу із застосуванням інсектицидних і фунгіцидних препаратів.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2861 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс