Гарденія — примхлива красуня

23 травня 2018

Гарденія жасминова - ніжна і примхлива, але дуже гарна рослина. У домашніх умовах утворює невисокий кущик приблизно 45-50 см висотою з гарним темно-зеленим блискучим листям. Її великі білі махрові квітки схожі на троянди і можуть суперничати з ними по аромату. Квітує з липня по жовтень, при гарному догляді невеликі пагони гарденії суцільно посипані бутонами та квітами. Витончена гарденія добре вписується в будь-який інтер'єр, надаючи йому вишуканість.

Гарденія вважається вимогливою і примхливою рослиною. Вона любить тепло, світло й високу вологість повітря, страждає від протягів і поливу жорсткою водою. Але при правильному догляді гарденія, як ніяка інша кімнатна рослина порадує достатком прекрасних квіток. 

МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ Й ОСВІТЛЕННЯ

Гарденія – дуже вимоглива рослина, яка любить теплий і світлий мікроклімат, а також високу вологість повітря. Квітка дуже довго адаптується при розміщенні на новому місці, і може навіть скинути бутони, якщо просто повернути горщик на підвіконні. Цілий рік рослині потрібно забезпечувати яскраве розсіяне освітлення. Гарденія досить чутлива до світла в період бутонізації. Якщо світла рослині мало, то бутони починають обпадати, а сама гарденія марніє. Також для гарденії дуже згубні протяги, тому що квітка не переносить переохолодження кореневої системи.

ПОЛИВ

Рясний полив рекомендований під час вегетаційного періоду. Восени й узимку гарденію поливають помірно. За 4 місяці до початку періоду цвітіння взагалі потрібно витримати період спокою протягом 4-6 тижнів. Не можна допускати пересушування і перезволоження ґрунту. Вода для поливу потрібна добре відстояна й тепла, кисла – іноді у воду додають лимонний сік у пропорції кілька крапель на літр води.

ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯ

Під час бутонізації гарденії дуже потрібна висока вологість повітря, тому горщик з нею ставлять у піддон з вологим торфом і застосовують обприскування. Однак обприскування потрібно припинити, як тільки бутони у квітки почнуть розпускатися: справа в тому, що при влученні на пелюстки квітки води на них можуть утворюватися бурі плями — під час цвітіння просто протирають вологою ганчірочкою листя гарденії.

ПЕРЕСАДЖЕННЯ

Ґрунт для гарденії має бути пухким і кислим. Для цього використовується слабокислий субстрат, який складається із хвойної та дернової землі, піску й торфу, які беруться в рівних частинах. Згодом відбувається залужнення ґрунту, тому, щоб відновити потрібну кислотність, рослину 2-3 рази на місяць поливають кислотним розчином (як правило, береться лимонна кислота з розрахунку кілька крапель на літр води). У розчин необхідно додавати мідний купорос.

ПІДЖИВЛЕННЯ

Молоду гарденію підживлюють двічі на місяць, при цьому чергують мінеральні й органічні добрива. Дорослі гарденії підживлюють в осінньо-весняний період щотижня добривами, які не містять кальцій. Також застосовують торфогумінові добрива.

РОЗМНОЖЕННЯ

Гарденія розмножується верхівковими напівздеревілими живцями – їх зрізують навесні або восени, після чого висаджують у ґрунт, що складається або з піску, або з піску з торфом. Оптимально перед висадженням витримати живці гарденії в слабкому розчині марганцівки. Після висаджування живців у субстрат їх накривають банкою або поліетиленовим пакетом, періодично воложачи і постійно провітрюючи. Приблизно через місяць відбувається вкорінення живців, і тоді їх висаджують у субстрат, який складається із хвойної землі, торфу та піску.

ОБРІЗКА

Обов'язковою після цвітіння є обрізка пагонів гарденії на дві третини довжини або на половину, також вирізаються слабкі й пагони, що загущують. У період вегетації проводиться прищіпка верхівок молодих пагонів – це робиться для стимулювання росту бічних пагонів і закладки нових бруньок.

ПРОБЛЕМИ ВИРОЩУВАННЯ, ХВОРОБИ, ШКІДНИКИ

Шкідники. Часто гарденія зазнає нападу таких шкідників, як попелиці, щитівки, павутинний кліщ, трипси. При поразках цими видами шкідників гарденію потрібно обприскати інсектицидом – іноді буває досить одного разу.

Хлороз (знебарвлення листя). Хлорозом гарденії звичайно страждають при дуже низькій температурі повітря, некислому субстраті або підвищеній вологості.

Скидання бутонів. Гарденія скидає бутони при нерегулярному поливі, а також при зниженні температури повітря в приміщенні нижче 16 градусів.

Пожовтіння листя. Листя гарденії звичайно жовтіє при занадто жорсткій воді або через холодний ґрунт.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3184 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс