Пересаджуємо антуріум за правилами
Антуріум нараховує у своєму дружному сімействі близько восьми сотень різних видів, які не уступають один одному у незвичайній красі й високій декоративності. Головними особливостями цієї культури є квіти білого, рожевого, зеленуватого, червоного й жовтогарячого відтінку, а також світле або темно-зелене листя.
У багатьох склалася думка, що антуріум належить до примхливих культур. Насправді при дотриманні всіх необхідних умов вирощування можна насолоджуватися неповторним цвітінням протягом усіх дванадцяти місяців. Головне, дотримувати кілька важливих правил:
- підтримувати високу вологість повітря в кімнаті;
- захищати рослину від протягів;
- дотримувати температурних вимог квітки;
- вчасно (1 раз на 3 роки) проводити пересадження.
Коли пересаджувати
Підрослу рослину краще пересаджувати в теплий сезон – навесні або влітку. Виключення становить покупна рослина. Її рекомендується пересадити відразу після придбання, бажано протягом 3-4 найближчих днів. Це необхідно для огляду стану кореневої системи антуріума, а також для переносу його в більш підходящий квітковий горщик.
Важливими причинами для пересадження кімнатної рослини вважається:
- коренева частина розрослася так, що в горщику не видно ґрунту, а із дренажних отворів визирають корінці;
- на поверхні субстрату в горщику з антуріумом з'явився білий (або іржавий) наліт, який говорить про виснажений ґрунт.
Молоді культури у віці до чотирьох років рекомендується пересаджувати й заміняти ґрунтову суміш 1 раз на рік. Більш старші рослини пересаджують рідше – 1 раз на 3 роки.
ВИБІР КВІТКОВОЇ ЄМКОСТІ
Антуріум віддає перевагу вільному простору, тому горщик необхідно вибирати глибокий і широкий. Матеріал, з якого виготовлений горщик, може бути різним. Наприклад, скло, пластик, натуральна глина. При покупці глиняного горщика рекомендується купувати глазуровану з обох боків судину, тому що коріння антуріума може проростати в глину без глазурі.
ЗЕМЛЯ ДЛЯ ПЕРЕСАДЖЕННЯ
Для вирощування антуріума можна використовувати ґрунтовий субстрат, призначений для посадки й вирощування орхідей. Його склад: мохи-сфагнум, керамзит, деревне вугілля, здрібнена деревна кора.
Грунтосуміш із лісової та дернової землі, а також болотних мохів також підійде для вирощування антуріума.
Субстрат для епіфітів, до яких належить антуріум, складається з листяної землі, хвойної землі, торфу (по одній частині кожного компонента), крупного річкового піску (половина частини) і невеликої кількості деревного вугілля та здрібненої кори хвойних дерев.
ПЕРЕСАДЖЕННЯ АНТУРІУМА ПІСЛЯ ПОКУПКИ
Спочатку необхідно підготувати нову квіткову ємкість до пересадження, насипавши в неї приблизно четверту частину обсягу дренажного шару. Антуріум перед вийняттям зі старого горщика необхідно рясно полити, тоді він легше й без ушкоджень вийде з ємкості. Притримуючи за нижню частину, рослину обережно виймають із горщика й уважно оглядають стан кореневої частини. При необхідності видаляють ушкоджені або нездорові частини коренів, після чого обробляють будь-яким знезаражуючим препаратом (наприклад, «Фітолавіном). Після обробки антуріум поміщають у новий горщик і обережно насипають субстрат навколо квітки, злегка втрамбовуючи ґрунт. Квіткову ємкість рекомендується наповнити, не доходячи до її краю 2-3 сантиметри. Таким способом пересаджують покупну рослину.
Пересадження з метою заміни ґрунту проводиться аналогічно, тільки важливо обов'язково видалити весь старий ґрунт із кореневої частини. Він легко відійде, якщо ненадовго занурити коріння із землею у воду.
ПЕРЕСАДЖЕННЯ АНТУРІУМА ПІД ЧАС ЦВІТІННЯ
Звичайно квіткарі не рекомендують пересаджувати рослини в період цвітіння через можливий стрес і скидання квіток, але антуріуму ця рекомендація не стосується. Квітучий антуріум можна пересаджувати без негативних для нього наслідків. У процесі пересадження найважливіше – це не завдати шкоди цілісності кореневої частини квітки, тому що вона має тендітну структуру.
ДІЛЕННЯ АНТУРІУМА ПІД ЧАС ПЕРЕСАДЖЕННЯ
Під час пересадження можна скористатися з нагоди і провести розділення куща для подальшого розмноження. Для даної процедури підходять кімнатні культури у віці старше 3 років. Найбільш сприятливий час для розмноження – січень-лютий. У ці місяці антуріум скидає листя.
Рослину потрібно вийняти зі старого квіткового горщика й обережно розділити на кілька частин. Кореневу частину можна розрізати ножем. На кожній частині має залишитися приблизно однакова кількість листя і бруньок росту.
Місця розрізів на коріннях потрібно присипати порошком з деревного вугілля, після чого відразу ж проводиться посадка в невеликі горщики з дренажним шаром. Після ущільнення субстрату в горщику рослини поливають.
ДОГЛЯД ЗА АНТУРІУМОМ ПІСЛЯ ПЕРЕСАДЖЕННЯ
- Поливати культуру в перші 2-3 тижні необхідно в мінімальних обсягах, щоб коріння встигло зміцніти й не загнило.
- Вносити добрива в найближчі 15-20 днів не рекомендується.
- Місце вирощування антуріума не повинно знаходитися під прямими сонячними променями.
- Обприскування потрібно проводити регулярно 1 раз на день.
- Температура в приміщенні з антуріумом – 20-22°С.
- Високим рослинам буде потрібна підв'язка до опори.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2714 |
|
© Газета Домовик 2012-2023