Тетрастигма. Догляд у домашніх умовах
Тетрастигма належить до сімейства ліан і є багаторічною декоративною рослиною, вічнозеленою виноградною. Місцем походження тетрастигми прийнято вважати Малайзію, Індію, території островів Нової Гвінеї, Австралію.
Свою назву рослина одержала завдяки будові квітки. Тетрастигма є ліаною з потужними кучерявими стеблами. Листя має досить великі розміри, розділені на 3-5 часток. Кожний листик покритий волосками коричневого відтінку. Краї листів пильчасті. Цвіте у вигляді парасольок із дрібними квітками.
МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ Й ОСВІТЛЕННЯ
Тетрастигма при вирощуванні в кімнатних умовах віддає перевагу яскравому розсіяному світлу, хоча може рости й у легкій півтіні. Не можна допускати влучення прямих сонячних променів, щоб уникнути появи опіків на листях. Узимку при короткому світловому дні необхідно забезпечувати додаткове освітлення за допомогою ламп штучного світла.
ТЕМПЕРАТУРА
Навесні й улітку температура мікроклімату для тетрастигми має варіюватися в межах від 20 до 27°С. З настанням осіннього періоду температура повітря поступово зменшується й узимку повинна залишатися на рівні близько 12-18°С. Тетратсигма здатна рости й при низьких температурах - від 6 до 8°С. Полив у цей період краще скоротити, але не припиняти повністю.
ПОЛИВ
Навесні й улітку тетрастигма потребує частого й рясного поливу, у міру того, як верхній шар субстрату в горщику буде підсихати. Із приходом осені полив поступово скорочують, узимку підтримують його на помірному рівні. Якщо приміщення, у якому міститься тетрастигма прохолодне, то полив зводять до мінімуму. Зовсім полив не припиняють, тому що коренева система без вологи загине.
ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯ
Максимальний ріст тетрастигма здатна показати в умовах високої або підвищеної вологості повітря, але при відсутності такого буде добре рости й у сухому повітрі квартири.
ҐРУНТ
Оптимальна ґрунтова суміш для вирощування тетрастигми може бути куплена як у магазині, так і приготовлена самостійно з листяної, дернової землі, торфу, перегною й піску в рівних частинах.
ПІДЖИВЛЕННЯ Й ДОБРИВА
Навесні й улітку тетрастигма перебуває в періоді активного росту. У цей час вона потребує частих підживлень - приблизно один раз на 14 днів. Для добрива використовують комплексні мінеральні підживлення для декоративно-листяних рослин.
ПЕРЕСАДЖЕННЯ
Тетрастигма потребує щорічного пересадження. Цю процедуру виробляють у весняний період у велику за обсягом ємкість. Якщо рослина перебуває в максимально можливому за обсягом горщику, то пересаджувати її не потрібно, достатньо буде лише замінити верхній шар субстрату на більш живильний.
РОЗМНОЖЕННЯ
Розмножувати рослину найкраще за допомогою живців-відростків навесні або влітку. Живець повинен мати мінімум один лист і одну бруньку. Вкорінюють його в умовах міні-теплиці при температурі 22-25°С і високої вологості повітря. Перші корінці з'являться через 3-5 тижнів.
ХВОРОБИ І ШКІДНИКИ
Якщо тетратсигма починає рости у вигляді витягнутих пагонів, то це може говорити про недолік освітлення. Якщо листя стає дрібним або обпадає, то рослині недостатньо живильних речовин. Тетрастигма може вражатися такими шкідниками, як попелиця, павутинний кліщ і нематода.
ВИДИ ТЕТРАСТИГМИ
Тетрастигма Вуан’є – ця багаторічна ліана зі сланкими пагонами є найпоширенішим видом. У природних умовах довжина такого пагона може складати порядку 50 м. Головне стебло покрите злегка здеревілою корою. Черешки, за допомогою яких листя кріпиться до пагону, досить товсті. Саме листя темного зеленого кольору, шкірясте, складається з 3-5 часток, із зубчиками по краях. Низ кожного листика опушений волосками коричневого відтінку. Ліана кріпиться до опори за допомогою вусиків. Квітує у вигляді суцвіття із дрібними зеленуватими квітками. Після запилення дозріває плід у вигляді круглої ягоди.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3411 |
|
© Газета Домовик 2012-2023