Зелені монстри на підвіконні: шкідливі та небезпечні домашні рослини

1 березня 2017

Прекрасно, коли у квартирі на утепленому балконі можна обладнати міні-сад, а на підвіконні - газон. Це поліпшить мікроклімат приміщення і зробить квартиру затишнішою, якщо, звичайно, в озелененні дотримане почуття міри. Однак варто дотримувати деяких заходів обережності для ваших зелених улюбленців, щоб убезпечити себе від негативних наслідків такого сусідства.

Гортензія.
Гортензія.

У малогабаритних квартирах до квітів потрібно ставитися особливо вибірково й не допускати їхньої великої кількості. Адже не всі рослини виділяють кисень, а деякі можуть навіть привести до ускладнення хронічного захворювання: алергії, бронхіальної астми, запалення верхніх дихальних шляхів. При таких захворюваннях потрібно уникати квітів, що різко пахнуть, а також підвищеної вологості, що неминуча при наявності в будинку безлічі вазонів.

При правильному догляді за рослинами потрібне досить часте їхнє пересадження та  відновлення ґрунту. Земля з клумби для цих цілей не підходить. Фасовані ґрунти, що продаються у квіткових магазинах, безпечні, оскільки проходять контрольну перевірку за всіма показниками. Якщо є сумніви, на прохання покупця в магазині мають пред'явити сертифікат якості та гігієнічний висновок на грунт, що купується.

Деякі рослини, що продаються у квіткових магазинах, взагалі не розраховані для квартир. До інших необхідно уважно придивитися і, якщо буде потреба, дотримуватися обережності.

Наприклад, монстера - екзотична і надзвичайно популярна кімнатна рослина з широким прорізним листям - буває надзвичайно небезпечною. Якщо сік монстери потрапить в очі, відбудеться опік кон'юнктиви, на якийсь час монстера може вас навіть позбавити зору. Не потрібно обривати листя монстери незахищеними руками - можна одержати опік шкіри з почервонінням і пухирями.

Сильні опіки при влученні на руки викликає й сік диффенбахії: цю декоративну кімнатну рослину із плямистим листям часто дарують друзям на свята, не знаючи, що при необережному поводженні з нею також можна принести шкоду здоров'ю. Навіть такий домашній і на вигляд необразливий фікус викликає опіки й алергійні реакції, якщо сік його листя випадково потрапить на шкіру.

Небезпечний і сік бровалії красивої: при влученні на шкіру він викликає інтоксикацію всього організму.

Без рукавичок не рекомендується доглядати й за красунею азалією, друге ім'я якої родендрон. Сік цієї рослини отрутний. Якщо маленька дитина із цікавості випадково відламає і погризе або проковтне листик азалії, у неї почнеться сильна блювота зі сльозотечею та виділенням з носа.

До числа небезпечних домашніх "зелених монстрів" належить і розкішна гортензія. Доторкатися до неї можна, але також потрібно уникати влучення листя усередину організму.

Про отруєння соком гортензії свідчать підвищене потовиділення, болі в шлунку, сверблячка, нудота, слабість у м'язах.

Аналогічну реакцію викликає й необережне поводження з листям або кореневищами клівії. До речі, її сік володіє ще й паралітичною дією. Надзвичайно небезпечний і молочний сік молочаю, що виступає з його ушкоджених частин: потрапивши в очі, він викликає серйозне запалення кон'юнктиви і тимчасову сліпоту. А якщо отрута молочаю проникне в організм через ротову порожнину, з'являються не тільки блювота й діарея, але й судоми з маренням, порушенням кровообігу й запамороченням.

Олеандр також не додасть здоров'я, перебуваючи довго у вашій квартирі. Його аромат може викликати безсоння, слабість і запаморочення. А потрапивши усередину викличе синдроми сильного отруєння, аж до летального результату.

Взагалі кімнатні квіти, властивостей яких ви не знаєте, краще тримати подалі від маленьких дітей і свійських тварин, щоб вони випадково не отруїлися й не обпеклися отрутними соками цих рослин. А доглядаючи за рослинами не варто забувати про особисту безпеку.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3773 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс