Пересаджуємо кімнатні рослини восени
Подивіться – чи немає серед ваших кімнатних рослин таких, які ніяк не можуть напитися: скільки не поливай, земля миттєво пересихає? Це відбувається тому, що корені у них розрослися і швидко поглинають вологу. В інших - ґрунт вологий, але вигляд жалюгідний. Схоже, рослину залили і її коріння загнило. Буває й по-іншому: квітка зелена і здорова, а рости чомусь не хоче. Швидше за все, земля, у якій вона сидить, занадто ущільнилася й у ній стало мало кисню, необхідного корінням для нормального розвитку.
Проблеми у всіх цих випадках різні, але рішення одне: якнайшвидше пересадження. Зараз самий час. Яскраве і ще тепле сонце дозволить рослині швидко відновитися після злегка травматичної операції.
Домашні рослини за літо сильно підросли, і багато які з них начебто рвуться з горщика на волю. Субстрат уже зробився непридатним, а значить, настав час починати осіннє "переселення".
Способів два: пересадження і перевалка. Якщо корені рослини в порядку, то їй необхідна перевалка - тобто просто переміщення в горщик більшого обсягу зі збереженням земляної грудки.
Пересадження без збереження земляної грудки проводять у тому випадку, якщо рослину залили і її коріння загнило. При цьому землю акуратно струшують, видаляють ушкоджені корені, зрізи присипають товченим вугіллям. Рослину саджають у новий горщик, забезпечивши гарний дренаж. Стару землю заміняють свіжим повітропроникним ґрунтом.
Щоб рослина безболісно перенесла пересадження, необхідно дотримати певні правила.
Насамперед перед пересадженням рослину необхідно добре пролити.
Ємкість, у яку плануєте пересадити рослину, має бути на 3-4 см ширше попередньої. Якщо контейнер або горщик набагато вище колишнього - нічого страшного, зайві сантиметри можна засипати дренажем.
Для рослин, що швидко ростуть, можна взяти ємкість у два рази ширше попередньої, однак у цьому випадку потрібно бути особливо акуратним з поливом.
Не можна закривати керамзитом дренажний отвір. Щоб цього уникнути, на отвір кладуть черепок, черепашку або камінь із нерівною поверхнею.
Шар дренажу може бути від 3 см до половини висоти горщика. Для рослин з поверхневою кореневою системою (маранти, нефролепіси, аспідистри, епіпремнуми) і сукулентів він повинен бути більшим. Для рослин з добре розвиненим корінням, спрямованим углиб горщика (більшість фікусів, пальми, драцени, аспарагуси), достатньо і 3 см.
Рослини можна саджати й у високі вазони, але при цьому шар землі під грудкою не повинен бути значним, інша висота контейнера засипається дренажем. Щоб високий і вузький контейнер був стійким, як дренаж покладіть гальку або щебені.
Поверх дренажу насипають шар землі, потім акуратно розміщають на ньому пересаджувану рослину - таким чином, щоб коренева шийка розташовувалася на 2-3 см нижче краю горщика. Корінь засипають землею, ущільнюючи її руками, залишивши до верхнього краю горщика 2-3 см.
Після пересадження рослину рясно поливають, якщо необхідно - досипають просівшу землю.
Після пересадження рослину ставлять у світле місце, але не під прямі сонячні промені, і захищають від протягів.
Підживлювати її починають не раніше чим через 3-4 тижні після пересадження, але тільки в тому випадку, якщо рослина гарно прижилася.
Постарайтеся уникнути помилок при пересадженні:
- не заглиблюйте кореневу шийку деревних рослин;
- не саджайте в занадто великий горщик без дренажу - рослина буде погано рости. Крім того, це може привести до заливання рослини і загнивання коренів;
- не підживлюйте тільки-но пересаджену рослину добривами - може відбутися опік коренів і, як наслідок, рослина загине. До того ж готові субстрати, як правило, містять добрива, які діють поступово.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3562 |
|
© Газета Домовик 2012-2023