Їдучи у відпустку. Як зберегти кімнатні квіти
Улітку, у сезон відпусток, про рослини потрібно подумати завчасно, адже іноді доводиться їхати не на кілька днів, а на пару тижнів.
Як відомо, тканини багатьох рослин аж на 80 відсотків складаються з рідин, тому первинним завданням є - їхнє безперебійне забезпечення водою.
Легше всього відсут-ність господарів у літній період перенесуть наступні рослини:
Чай.
Лавр шляхетний.
Лавровишня.
Інжир.
Цитрусові та деякі з декоративних культур (ананас, циссус, хойя).
Але в запасі у фахівців є кілька порад для від-'їжджаючих на відпочинок господарів, вони допоможуть зберегти улюблені рослини навіть у найсильнішу спеку:
За кілька днів до від'їзду важливо перевірити листя на наявність на ньому паразитів і хвороб. Знайшовши ознаки захворювань, потрібно обробити уражені місця спеціальними препаратами.
З рослин мають бути прибрані всі сухі або ушкоджені хворобами пагони та листочки, а крім того, великі квіти і навіть бутони.
Двері й вікна потрібно частково завісити, робити це потрібно таким чином, щоб у приміщенні, де залишилися рослини, не було б сильних протягів і проникнення прямих сонячних променів, які сприяють стрімкому висиханню ґрунту.
Великі рослини мають бути поставлені на підлогу, удалині від вікон, у посуд з насипаним у нього гравієм, керамзитом, вермикулітом або перлітом, і налитою туди ж водою.
Усі види підживлень повинні бути обов'язково припинені за пару тижнів до від'їзду.
Для поливу існує особливий метод капілярного усмоктування, який також іменують методом шнура.
Здійснюється він наступним чином: береться шматок тканини, або вовняного шнура, а потім один його кінець опускається в горщик, а інший в ємність з водою. Банка або пляшка з вистояною водою має знаходитися вище горщиків із квітами.
Можна вивезти всі рослини на дачу, якщо є така можливість, і прикопати їх там разом з горщиками, при цьому поверхня ґрунту потім засипається будь-якою органічною масою, типу торфу та тирси.
Крім того, у продажі можна відшукати або змайструвати власноруч цілу установку, за допомогою якої квіти тривалий час можуть перебувати без поливу.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3364 |
|
© Газета Домовик 2012-2023