Особливості літнього догляду за рослинами
Літо - це довгоочікувана пора року і для людей, а також і для багатьох, активно зростаючих саме в цей період, кімнатних рослин. Ось чому особливий догляд настільки важливий не тільки студеною зимою, але й пекучим літом.
Свою увагу потрібно однаковою мірою приділяти й пишно квітучим у цю пору року улюбленцям, і тим екземплярам, які в цей час зазвичай «відпочивають». Які ж основні правила догляду за квітами в літній період?
ПОЛИВ І ОБПРИСКУВАННЯ
Літня спека сприяє збільшенню випарів, які відбуваються за допомогою квітів і листя, та й земляна грудка пересихає набагато швидше. А при дефіциті вологи, відбувається повне порушення циркуляції всіх живильних речовин, що містяться в рослинах.
Якщо не стежити за регулярністю поливу, рослина може не просто призупинити свій розвиток, але й загинути. Однак не варто надмірно воложити ґрунт, важливо враховувати те, що залежно від навколишніх умов, кількість води, необхідна для поливу, може істотно змінюватися. Наприклад, якщо вдень занадто пекуче, а також сонячно, то деякі з квітів доведеться поливати пару разів на день. Воду можна використовувати тільки добре відстояну. Однак при зниженні температури і настанні дощових днів, води для поливу має стати менше.
Не потрібно приступати до поливу, якщо ґрунт ще в достатній мірі вологий, визначити це нескладно, потрібно просто акуратно проткнути землю пальцем (приблизно на 1 см).
Рясного поливу (у будь-який час доби) і регулярного обприскування, тобто додаткового зволоження, вимагають наступні домашні рослини: агава кімнатна, агапантус, алламанда, абутилон, азалія кімнатна, алоказія, алое, антуріум, ахіменес, бальзамін кімнатний, пеларгонія, глоксинія, жасмин, білокрильник або калла, примула або первоцвіт, олеандр, орхідея (особливо під час цвітіння), кассія, троянда.
Помірно поливають і воложать: аденантос, аденіум, адиантум, амариліс, астрофітум, бегонію (її також можна поставити в піддон з торфом, котрий потрібно зрідка воложити), цикламен, красолю, нерине та фіалку узамбарську, яку краще не обприскувати, адже листики погано переносять вологість. Обкладіть горщик з фіалкою торфом або мохами, періодично збризкуючи його водою.
Зайва волога може завдати значної шкоди таким улюбленцям, як: аглаонема (полив здійснюється 2 рази на тиждень), герань (1 раз на пару днів), і хризантема (2-3 рази на тиждень).
Обприскування особливо корисне влітку, а такі рослини, як: драцена, диффенбахії, маранте, плющі, папороті, філодендрони та фікуси - відомі любителі водних бризок, які не повинні бути холодними. Також багатьом рослинам не перешкодить теплий душ пару разів на тиждень, що не тільки зволожить, але й пил з листя змиє.
ПІДЖИВЛЕННЯ РОСЛИН
Важливим моментом догляду у спекотний період є підживлення, котре має бути регулярним. Улітку цю процедуру можна виконувати пару разів на місяць, усе залежить від росту рослини. Рясно квітучим улюбленцям зазвичай варто приділяти більше часу й уваги, підживлюючи їх раз на тиждень. Застосовуючи рідкі мінеральні добрива, важливо дотримуватися інструкцій, які завжди можна знайти на упаковці. Зазвичай прийнято застосовувати аміачну або калійну селітру, калійну сіль і суперфосфат.
Сильна концентрація добрив може недобре позначитися на кореневій системі, тому для невеликих вихованців варто спочатку використовувати половинну дозу, і поступово збільшувати її до необхідної вам. У тому випадку, якщо вихованець зовсім недавно був пересаджений у готовий субстрат, що містить різного типу добрива тривалої дії, підживлення поки не потрібне.
У період цвітіння улюбленці мають потребу в додатковій порції добрив, з цією метою краще використовувати засоби, у яких переважають фосфорно-калійні складові. У деяких рослин після цвітіння з'являються листочки, тоді потрібно буде замінити добриво на інше, з високою азотною складовою.
ТЕМПЕРАТУРА І ОСВІТЛЕННЯ
Деякі рослини віддають перевагу помірним температурам, а при підвищених можуть загинути, це: азалія, амариліс, глоксинія, жасмин, камелія, примула, фіалка та багато інших.
Інші, навпаки відмінно почувають себе саме в спеку: алое, усілякі кактуси, грошове дерево, зефірантес і гіппеаструм, пальми та фікуси.
Протяги - ворог багатьох улюбленців, тому розташовувати горщики з ними в місцях, що легко продуваються, ніяк не можна. При провітрюванні виносьте наступні квіти з кімнати: пассифлору, кротон, диффенбахію, драцену, фікус Бенджаміна. У той же час свіже повітря для рослин просто необхідне улітку, багато знавців радять виносити їх на балкони та лоджії.
Світлолюбні улюбленці є найбільш невибагливими при вирощуванні в будинку, їх завжди можна поставити на підвіконня, не боячись, що вони занедужають від теплих сонячних променів, час від часу поливати, підживлювати, загалом, доглядати належним чином і все буде відмінно. Весна й літо для них найулюбленіший період, вони часто та багато квітують, стрімко ростуть. Бегонія, герань і каланхое люблять яскраве світло і не вимагають особливого догляду, ось чому вони настільки улюблені багатьма. Один недолік у цих улюбленців, небажаним є їхнє розміщення на північному боці приміщень, інакше ріст їх зупиниться, листочки обпадуть і незабаром вони просто зачахнуть.
Гібіскус, кактуси, гарденія, дзвіночки, олеандр, фінікова пальми та цитрусові відмінно почувають себе в південній частині приміщення, але варто берегти їхнє листя від опіків.
Але багато рослин більше віддають перевагу тіні, тому тримати їх улітку краще в затемненому приміщенні: аспарагус, клівія, рускус, аспідистра, традесканція, деякі папороті та деякі інші.
ДОГЛЯД ЗА РОСЛИНАМИ, ЩО ЙДУТЬ НА СПОЧИНОК
Як би це не було дивно, але влітку частина рослин відпочиває, тому, помітивши, що улюбленець скинув листя, не поспішайте його викидати, а краще приберіть у теплий притінок, і час від часу не забувайте його поливати.
До таких унікумів належить цикламен, котрий наприкінці червня бажано перенести на відкритий балкон і поставити у притінок, адже вже в липні він почне прокидатися і випускати листочки, у цей же момент потрібно терміново провести пересадження. Період активності у цикламена припадає на осінньо-зимовий період.
ОБРІЗКА
Періодична обрізка - обов'язкова процедура, після якої рослини пускають бічні пагони, здобуваючи більш декоративний вигляд. Робити це краще гострим ножем.
ЗАХИСТ ВІД ШКІДНИКІВ
Улітку всі шкідники рослин ведуть украй активний спосіб життя, тому важливо щодня перевіряти листочки улюбленців, чи не оселилися там комахи. Своєчасне їхнє розпізнання й усунення врятує квіти від загибелі та захворювань. Найпоширеніші з паразитів: трипси, павутинні кліщі, білокрилка, щитівка та борошнистий червець.
Для боротьби з ними використовують різні засоби - інсектициди або народні рецепти.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3472 |
|
© Газета Домовик 2012-2023