10 домашніх рослин, які важко загубити
Ці красені настільки невибагливі, що здатні пережити й недолік уваги, і спеку, і надлишок вологи.
Домашній садок на підвіконні - прикраса вашої квартири. Кожному хочеться мати на вікні яскраві, квітучі рослини. Але недосвідчені садівники часто стикаються з труднощами: зненацька їхні квіти починають гинути. Адже навіть найстійкіші рослини можна знищити, не знаючи азів квітництва. Але є рослини особливо стійкі, невибагливі, які не так легко погубити - от з них і потрібно починати новачкам. Познайомтеся з ними!
БРОМЕЛІЯ
Це тропічна рослина, що живе довго. Згодом у неї з'являються відростки, які заміняють основну рослину, прямо як в ананаса. Найбільш підходяща температура для цієї рослини не більше 21 С, що робить її дуже підходящою для розведення у квартирі. Тільки потрібно тримати цю рослину подалі від протягів і прямих сонячних променів. У півтіні квітка більш комфортно себе почуває. Світло має бути розсіяним, а взимку, для кращого росту, поставте рослину ближче до вікна.
АСПІДИСТРА - ЧАВУННЕ ДЕРЕВО
Ця міцна рослина цілком під стать своєму імені. Вона здатно витримати й погане освітлення, і ґрунт поганої якості, і нерегулярний полив, а також коливання температур. Аспідистрія довга (аspidistra elatior) це її наукова назва, слово elatior по-латинськи значить «довгий», це натяк на її листя, котре буває до 60 см довжиною. Цей темно-зелений красень не любить, щоб його турбували, так що не будьте занадто уважні до нього.
ГРОШОВЕ ДЕРЕВО
Грошове дерево родом з Південної Африки, це сукулент, що у своєму круглому товстому листі утримує воду. У науковому світі його називають товстянкою або красулою. Ця рослина дуже невибаглива. Квіти, що ростуть у пустелі, та сукуленти «засинають», якщо їх не поливати. Але не варто їх доводити до крайності, поливайте хоча б зрідка. Рослина любить сонячне світло. Без світла вона зачахне швидше, ніж без води. Необхідно пам'ятати і про коріння, що лежить на поверхні, тому що його легко залити або воно може випасти з горщика.
МАРАНТА
Уночі листя маранти згортаються так, начебто рослина молиться. Через таку особливість її ще називають «травою, що молиться». Є ще одна народна назва - «10 заповідей». Листя марант мають здатність змінювати свій напрямок: листові пластинки при сприятливих умовах розташовуються майже горизонтально, а при недоліку освітлення або при інших несприятливих факторах піднімаються нагору і складаються разом. Ця рослина любить добре зволожений ґрунт, добре переносить штучне освітлення. З жовтня по лютий має потребу в мінімальному поливі.
ПАЛЬМА З ХВОСТОМ
Офіційно її називають «бокарнея відігнута». Ця повільно зростаюча пальма з листям, схожим на кінський хвіст, обожнює грітися на сонячному підвіконні. Не перестарайтеся з поливом цієї уродженки сонячної Мексики, оскільки у її стебел є свої резерви. Вона дуже невибаглива, і відмінно себе почуває у квартирі.
ЗАМІОКУЛЬКАС
Рослина ZZ, як її називають у народі, носить офіційну назву заміокулькас, родом зі Східної Африки, відмінно росте в будь-якому місці. Квіткарі, жартуючи, її прозвали «королем рослин, що не вбиваються». Ця рослина стійка до трьох найнебезпечніших для всіх рослин ворогів: посухи, поганої освітленості та низкої вологості. Гарна рослина з темно-зеленим, блискучим листям, вона виростає більш ніж на 30 см висотою, навіть у приміщенні. Їй не потрібно багато води, тому що її стебло, схоже на соковиту грушу, накопичує та віддає вологу у важку хвилину.
ШЕФЛЕРА
Цей вічнозелений чагарник, відомий також як зонтичне дерево, може досягати на повітрі до 4 м у висоту. Але й у приміщеннях він добре росте. Як і багато рослин цього сімейства, шефлера може бути злегка токсичною. Невибаглива, але любить вологість і обприскування. Але надмірний полив не любить, може загнити коріння. Якщо ви не будете приділяти їй уваги, вона буде повільно рости, але не загине.
ТЕЩИН ЯЗИК
Одна з найбільш життєстійких рослин з роду сансевієрій сімейства агавових. Невигубне як лихослів'я тещі. Її ще називають щучий хвіст або зміїна шкіра. Настільки невибаглива, що виживає місяць без поливу. Її листя, як правило, високе, жорстке і вертикальне, досягає 2 м у висоту, але буває різних форм і розмірів. Любить сонце, добре росте й у тіні, але погано переносить надлишок вологи ґрунту та низьку холодну температуру.
ТЕРНОВИЙ ВІНЕЦЬ
Маміляріия - соковитий, вологоутримуючий чагарник, родом з Мадагаскару, не любить багато води. І не загине, якщо ви забудете його полити. Ще один плюс: він квітує прекрасними червоними квітами цілий рік. Але є й мінуси: його шипи і його сік отрутні, вони можуть викликати пухирі та набряки. Так що поводьтеся з ним обережно.
ФІЛОДЕНДРОН
Сотні видів філодендронів з великим листям ростуть у Вест-Індії, Мексиці та Бразилії. Ця рослина любить малу освітленість, любить сухе повітря і не вимагає частого поливу. Навпаки, вона страждає від надлишку вологи. Так що не варто її поливати частіше, ніж раз на тиждень.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5726 |
|
© Газета Домовик 2012-2023