Гусманія
Відповідно до китайського вчення фен-шуй, ця квітка володіє естетотерапевтичним ефектом, сприяє поліпшенню загального самопочуття, знімає стрес. Гусманія вносить у життя людини гармонію й умиротворення. Крім цього вона скорочує кількість пилових часток у повітрі.
Гусманія (гузманія - Guzmania) - рід вічнозелених трав'янистих рослин сімейства Бромелієві (Bromeliaceae). Рід названий на честь Анастасіо Гусмана (Anastasio Guzmаn), іспанського ботаніка, зоолога, мандрівника, що вперше описав ці рослини в 1802 році. У природі рослини зростають у Центральній Америці, Венесуелі, Індії, Бразилії. Ростуть у лісах, на схилах гір.
У природному середовищі зростання ці епіфіти живуть на інших високих рослинах. Їхні корені служать лише для прикріплення і розвинені слабко. Воду та живильні речовини гузманії одержують через лійку, утворену листовою розеткою. Ці особливості потрібно обов'язково враховувати при вирощуванні гузманії як кімнатної рослини.
ДОГЛЯД
Як і всі бромелієві, гусманія цвіте один раз. Після закінчення цвітіння материнська рослина дає кілька бічних пагонів, а сама відмирає.
Освітлення. Гусманії світлолюбні, розміщають їх на західних вікнах, притінюючи від прямих сонячних променів.
Температура повітря. Оптимальна літня температура - до 28°C, узимку - близько 20°C.
Ґрунт. Вирощують у кошиках і горщиках (10-12 см) у суміші здрібнених коренів папороті і сфагнуму (3:1) або в земельній суміші з торфу (волокнистого), деревного вугілля, дерено-глинистої землі та піску (1:1:0,5:0,5). Можна використовувати суміш здрібненої кори хвойних, сфагнових мохів, верхівкового торфу з додаванням шматочків деревного вугілля. Необхідним є гарний дренаж.
Полив. Як і в більшості бромелієвих, у гузманії слабка коренева система. При зайвій вологості ґрунту розетка легко загниває.
У період цвітіння, з березня по серпень, рекомендується поливати рослину в розетку листя. Центральну лійку, утворену листям, наповнюють водою на 2,5 см. Коренева грудка має бути помірно зволоженою. Коли закінчується період цвітіння і починається період спокою, рослину перестають оббризкувати і поливати в розетку. Для поливу використовується м'яка тепла вода.
Вологість повітря. Вимагає підвищеної вологості повітря. Коли з'являються листя і пагони, гусманію починають регулярно обприскувати, бажано, щоб вдома працював зволожувач повітря. Навесні та влітку, крім обприскування, варто час від часу протирати листя гусманії вологою ганчірочкою.
Добриво. Підживлювати гусманію потрібно кожні три тижні універсальним добривом. У період цвітіння гусманію потрібно підживлювати кожні 10 днів універсальним добривом. Це продовжує період цвітіння.
Пересадження. Пересаджують раз на 2-3 роки, навесні або влітку, щорічно обновляють субстрат. Використовують неширокі та неглибокі кашпо, тому що у гусманії дуже дрібна коренева система. При пересадженні не потрібно сильно приминати землю навколо коренів.
Розмноження. Розмножують насінням і діленням старих рослин або відводками. Найкраще розмножується з відростків, що утворюються навколо квітучої материнської рослини. Бажано відокремлювати відростки тоді, коли вони достатньо виростуть і сформують своє власне коріння. Саме в цей період материнська рослина починає в'янути. Відростки добре приймаються при кімнатній температурі.
ХВОРОБИ І ШКІДНИКИ
Гусманії страждають від грибкових захворювань, викликаних підвищеною вологістю і температурою навколишнього середовища.
Надлишок вологи в лійці листя може викликати зів'янення рослини, а так само загнивання кореневої системи та основи стебла.
Вражається павутинним кліщем - при сухому повітрі, листя і стебла обплетені павутиною, щитівками - на листях і стеблах з'являються коричневі бляшки, що залишають липкі виділення, борошнистими червцями - покриті білим ватоподібним пушком, попелицями. Рослині можна допомогти обробкою мильним розчином, теплим обмиванням і обприскуванням актеліком (1-2 мл на літр води).
Сухі кінчики листя говорять про занадто низьку вологість повітря або відсутність води в лійці.
Білий вапняний наліт на листях гусманії виникає в результаті обприскування/поливу жорсткою водою. Застосовуйте в цих цілях тільки добре відстояну, дощову або фільтровану воду.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3649 |
|
© Газета Домовик 2012-2023