Як доглядати за кімнатними рослинами у лютому
Зима щорічно вносить свої корективи в життя природи - це процес закономірний і загальновідомий.
Не виключення й кімнатні рослини - у зимові місяці режим догляду за ними кардинально змінюється. І якщо не враховувати деякі нюанси, можна просто втратити особливо ніжних представників домашньої флори.
Лютий для кімнатних рослин - це вже початок переходу від зимового відпочинку до весняної вегетації. Дні довше, сонечка побільше, уже не потрібно додаткове досвічування. При такому режимі тіньовитривалі рослини здатні давати цілком здоровий приріст нових пагонів, але світлолюбні поки ще витягаються. Не завадить на вікнах зробити невелике притінення з тюлю, тому що лютневе сонце вже здатне залишити опіки на ніжному листі чутливих рослин (наприклад, фіалок). Для цих цілей можна використати смужку рідкого тюлю шириною близько 40 см, що прикріплюють до рами англійськими шпильками. Із пластиковими вікнами таке не провернеш, пластик не проколеш, тому між склом і горщиками можна поставити аркуші білого паперу, або прикріпити їх скотчем безпосередньо до скла.
У лютому ще квітують цикламени, примули, починають квітувати клівії та гіпеаструми, вигонкові цибулеві. Проростають глоксинії, бульбові бегонії, ахіменеси. Горщики з ними виставляють на світле місце та починають поливати. Збільшують полив і інших рослин, що пішли в ріст. Пам'ятаємо: поливати тільки теплою водою! За винятком видів, яким за агротехнікою прописана прохолодна (18-20 градусів) - цикламени, азалії і т.п. Як і колись, необхідно обприскувати рослини кип'яченою водою й усіляко підвищувати вологість повітря в приміщенні, ретельно перевіряти листя на наявність шкідників.
Не забуваємо ще ретельніше стежити за суккулентами, що пробуджуються, і особливо за кактусами - зараз імовірність появи бутонів зростає з кожним днем. Значить, їхніх власників потрібно буде вчасно перемістити із зимовника в тепло на світле місце та трохи полити теплою водою. Інші обов'язково регулярно обстежувати з лупою, тому що в зимовий період на них часто з'являється червоний кліщик: як тільки помітили яскраві руді крапки, що рухаються, на тлі зеленого епідермісу - негайно вживайте кардинальних заходів! Фітоверм, актелік і тому подібні препарати допоможуть урятувати ваших вихованців.
Особливу обережність варто проявляти при провітрюванні приміщень - навіть у сонячні дні лютневе повітря ще досить морозне і може нашкодити квітам. Забирайте їх на цей час подалі від розкритого вікна або ретельно прикривайте щільним папером. При цьому майте на увазі, що якщо провітрювання буде тривалим, а ґрунт у горщиках у цей момент вологим, то тут вже і папір не врятує - краще віднести горщики подалі від джерела холодного повітря. Адже переохолодження вологої земляної грудки приводить до неминучого гноблення рослини, листя в'яне, корені припиняють поставляти воду наверх, і квітка може загинути.
У лютому вже можна приступати до обрізки та формування крон великих і деревоподібних кімнатних рослин, зайнятися пересадженням і живцюванням, починати сіяти насіння кімнатних квітів - світловий день швидко збільшується, малята будуть рости міцними, і досвічування не буде потрібним.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3264 |
|
© Газета Домовик 2012-2023