Не заливайте рослини!

23 квітня 2014

Деякі любителі кімнатних рослин готові поливати їх при найменшому підсиханні верхнього шару ґрунту. Тим часом узимку рослини менше випаровують вологу, зменшується також поглинання вологи корінням та випарування її самим ґрунтом.

При цьому в умовах низької температури і надлишкової вологості коренева система розвивається повільно, а через придуху можуть відмирати окремі ділянки коренів. 

Відмерлі ділянки коренів заселяють патогенні гриби - питій, фузарій, ризоктонія, фітофтора та інші, вражаючи живі тканини кореня, у результаті розвиваються кореневі гнилі. 

Типові ознаки цих хвороб - побуріння і загнивання коренів, стоншення прикореневої частини стебла. Ці ж умови провокують розвиток схожих захворювань - чорної ніжки та чорної гнилі. Рослини можуть вражатися і гинути від кореневих гнилей уже у фазі сходів ще до виходу на поверхню.

Хворі рослини відстають у росту й розвитку та легко висмикуються з ґрунту. Джерело інфекції найчастіше міститься в ґрунті, компостах, ящиках і горщиках. 

Для профілактики можна запропонувати термічну обробку (пропарювання або прогрів на вогні) або полив ґрунту перед посадкою розчином органічного добрива "Гумістар для кімнатних і декоративних рослин" (2 ковпачки на 1 л води), що володіє протигрибковою дією, або одного з біопрепаратів: "Алірин" Б, "Гліокладин" (стара назва - триходермін), "Гамаїр", "Фітоспорин-М", "Байкал ЕМ-1" (полити ґрунт розчином препарату з розрахунку 10 мл/л води). Причому "Фітоспорином" і "Байкалом ЕМ-1" можна поливати і рослини, що вегетують. 

ЛІКУВАННЯ

У початковій стадії захворювання рекомендується обприскати рослину одним з фунгіцидних препаратів: з біологічних препаратів - "Алірин Б" або "Гліокладин". 

При пересадженні рослин корені обробляють фунгіцидами (протигрибковими препаратами). Для цієї мети можна взяти також добриво "Гумістар" (3 ковпачки на 1 л води), "Алірин Б" (1 таблетка на 10 л води), "Агат-25К". Рослини варто висадити в легкий ґрунт і дотримуватися помірного режиму поливу. 

На більш пізніх стадіях захворювання можуть знадобитися хімічні препарати: купроксат, бордоська суміш, колоїдна сірка (інструкції із застосування - на їхніх упаковках). Хворі рослини, особливо на глибокій стадії поразки, видаляють разом з грудкою ґрунту, після чого залишок землі бажано посипати попелом.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6389 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс